LLU mācībspēki un studenti ar velosipēdiem dosies no Jelgavas uz Auci

Otrdien, 29.maijā jau otro gadu notiks “Drosmes un cilvēcības velobrauciens”. LLU studenti, mācībspēki un citi interesenti ar velosipēdiem veiks 65 kilometru garu ceļa posmu no Jelgavas uz Auci. Šādi tiks pieminēts Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas zinātnieka un pedagoga Jāņa Āboliņa drosmīgo rīcību 1941.gadā.
   
Ceļš no Jelgavas uz Auci ir vēsturisks, jo Otrā pasaules kara laikā, 1941.gada vasarā, šo ceļa posmu veicis Jānis Āboliņš, kurš bija uzzinājis, ka Aucē ir sākušās holokausta represijas un ir apcietināti divi ebreju kolēģi. Jānis Āboliņš steidzās viņus glābt. Pateicoties drosmei un vācu valodas zināšanām Jānim Āboliņam izdevās vienu no nāvei nolemtajiem kolēģiem atbrīvot. 
2011.gadā izaicinājumu piedalīties šādā braucienā pieņēma 49 dalībnieki vecumā no 11 līdz 72 gadiem. 
Šogad velobrauciena maršruts iecerēts identisks, un tas tiks sadalīs vairākos posmos apmēram 15 km garumā. Dalībnieki tiks nodrošināti ar maltītēm brauciena laikā un finišā. 
“Drosmes un cilvēcības velobrauciens” starts – Latvijas Lauksaimniecības universitātes sporta laukumā otrdien, 29.maijā plkst.12. 
Atpakaļceļā no mācību un pētījumu saimniecības “Vecauce” tiks nodrošināts transports, taču sagaidāms, ka drosmīgākie un sportiskākie braucēji atpakaļceļā dosies divriteņa “seglos”. 
Velobrauciens organizēts, sadarbojoties Latvijas Lauksaimniecības universitātei un reģionālajam laikrakstam “Zemgales Ziņas”, un tajā tika aicināti piedalīties ne vien studenti, bet arī jelgavnieki un citi interesenti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s