Apstiprinātie saistošie noteikumi ir jelgavniekus pazemojoši

Jelgavas domes sēdē ir apstiprinātas izmaiņas Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošajos noteikumos „Jelgavas pilsētas administratīvās teritorijas labiekārtošana un inženierbūvju uzturēšana”. Šie noteikumi ielaužas mūsu privātajā dzīvē un pazemo jebkuru, uz kuru tie attiecās. Aicinu aizstāvēt savas tiesības, pretējā gadījumā tādi rāviņi, rubļi un strodi rīt sēdēs pie jūsu pusdienu galda un prasīs viņus barot par velti!!!
 
Atgādinu, ka šos saistošos noteikumus ir apstiprinājuši Jelgavas domnieki A.Rāviņš, V.Ļevčonoks, A.Rublis, L.Gineite, M.Buškevics, D.Olte, J.Strods, A.Garaņčs, A.Ķipurs un A.Eihvalds. Lūdzu iegaumējiet šos deputātus! Viņi ir tie, kuri it kā jūsu interesēs ir pieņemuši šos šībrīža situācijai neatbilstošos un absurdos noteikumus. 
Šie noteikumi paredz, ka zemes gabala, ēkas vai būves īpašniekam ir jākopj pašvaldības teritorija ārpus sava īpašuma (5m – fiziskām personām, 10m – juridiskajām)! Vēl trakāk – ir jāveic grāvju, caurteku un ietvju tīrīšana, turklāt ietvēm jābūt notīrītām līdz plkst. 7:30!!! 
Kāpēc pensionāram vai grūtniecei, vientuļai māmiņai vai darbā jau tā pārgurušajam cilvēkam vēl ir jābūt atbildīgam par to, lai sakoptu pilsētas ielu vien tāpēc, ka viņš dzīvo tās tuvumā? 
Tiešām neizprotu, kāpēc par nekustamo īpašumu Jelgavā tiek maksāts nodoklis, kurš pilnīgi visiem paaugstinās jau 5 gadus pēc kārtas, un par 2012.gadu maksājamās summas ir vizmaz divas reizes lielākas nekā tas bija 2007.gadā. Kāda loma tad ir atvēlēta pašvaldības uzņēmumam „Pilsētsaimniecība”? 
Tāpat domnieki ir noteikuši arī to, ka zāle jūsu pagalmā nedrīkst būt garāka par 15cm (bija plānojuši 20cm, bet deputāts J.Strods „izcēlās” ar stingrāku priekšlikumu). Vai ābeļkoku, krūmāju un tulpju augstums būs nākošais, ko domnieki regulēs? Ar šo normu tiek pilnībā pārkāptas privātīpašnieku tiesības uz sava īpašuma brīvu izmantošanu, netraucējot un neapgrūtinot citus. 
Šie saistošie noteikumi ir apstiprināti bez jebkādiem fiksētiem kritērijiem (to domes sēdē publiski atzina pat A.Rāviņš) pēc kuriem tiks noteikts – kurā gadījumā piemērojams brīdinājums, bet kurā sods no 250 līdz 1000 latiem. Tas nozīmē, ka ir izveidota augsne plašai korupcijai! Bet to, ka Jelgavā korumpēti ierēdņi vai amatpersonas ir realitāte, liecina pēdējā laikā kukuļņemšanā pieķertie policisti, KNAB izmeklēšana par viena no domes deputāta darbībām pašvaldības iestādē, neizprotamā policistu pasivitāte saistībā ar stirnu bojāeju, utt. 
Taču noteikumi paredz, ka uzticību nebaudošais Jelgavas municipālais policists turpmāk, vērojot no ielas, varēs noteikt, vai jūsu īpašums ir vidi degradējošs vai nav!!! Tā kā, jelgavnieki, vai nu būvējiet augstas sētas, lai pāri tām neko nevar redzēt, vai arī esat gatavi regulārām „nodevām” par to, ka kādam no Rāviņa svītas, vai pamatskolu nepabeigušam municipālajam policistam ir neiepatīkusies jūsu māja, sēta, šķūnītis vai viss kopā!!!
Dainis Liepiņš,
Jelgavas domes deputāts
(partija „Reģionu Alianse”) 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s