Latvijā izveidota unikāla svešvalodu apmācības metode

“Pateicoties Latvijas prasmīgajiem datorspeciālistiem, ir radīta pilnīgi jauna svešvalodu apmācības metode, ar kuras palīdzību spēju komunicēt ir iespējams apgūt, iemācoties vien nieka 100 vārdu,” informē programmas idejas autors Marvels Grejs.

 

“Metodes pamatā ir ideja, ka, apgūstot iemaņas veikli manipulēt ar nelielu vārdu daudzumu, cilvēks jebkurā brīdī var izkļūt no krīzes situācijas, apmierināt primāras vajadzības vai vienkārši nodrošināt vēlamos komforta apstākļus,” precizē Marvels Grejs. 
“Programmas ideja man ienāca prātā kādā Francijas ceļojuma laikā, kad es saskāros ar visiem zināmo franču nevēlēšanos sazināties citā valodā, kā vien savā dzimtajā. Es steidzamā kārtā apguvu dažus vārdus un metu kaunu pie malas, jo bija apnicis vērot neizteiksmīgās “sarunu” biedru sejas, pēc kārtējā mēģinājuma sazināties ar viņiem “ne franču” valodā. Dienas laikā iemanjos dažādās kombinācijās savienot aptuveni 30 uz ātru roku apgūtos vārdus. Panākumi bija pārsteidzoši. Attieksme pret mani mainījās par 100%,” par idejas dzimšanu pastāstīja Marvels Gejs. 
Marvels Grejs min vēl kādu visiem saprotamu piemēru no dzīves. “Komunicēt ar bērnu, kurš nemāk pateikt nevienu vārdu, ir diezgan sarežģīti, bet ar tādu bērnu, kurš lieto kaut tikai 20 – 30 vārdus, sazināties taču nav problēmu. Tajā brīdī, kad bērns spēj brīvi izmantot vismaz 100 vārdus, ar viņu ir iespējams apspriest jau ļoti daudz tēmas vai problēmu. Patiesībā, viņa nepārtrauktā runāšana pati par sevi var kļūt par problēmu daudziem. Bērns runā visu laiku, un mēs taču viņu saprotam. Tas notiek tāpēc, ka bērns nebaidās būt nesaprasts, viņš nebaidās būt smieklīgs. Viņš vienkārši izmanto savas zināšanas par 100% un panāk no apkārtējiem sev vēlamo rezultātu,” stāsta Marvels Grejs.
“Daudzi cilvēki netic manai pieredzei un apgalvo, ka 100 vārdu nav pietiekams daudzums, lai varētu izdzīvot svešā vidē. Bet pavērojiet bērnus, pavērojiet tos cilvēkus, kuri nekautrējoties lieto to valodas minimumu, kuru jau apguvuši. Un redzēsiet, ka šie cilvēki ir panākuši to, ka ir sadzirdēti un pat saprasti,” pārliecina Marvels Grejs.
“Dzīvē ir ļoti daudz piemēru, kad ar pieticīgiem līdzekļiem, bet labām prasmēm ir iespējams sasniegt krietni vairāk, nekā tad, ja pieejami neierobežoti līdzekļi, bet trūkst iemaņas to pielietošanā. Ar šādiem piemēriem mēs saskaramies ik uz soļa un katram no mums ir zināms cilvēks ar “zelta rokām”, kuram nevajag daudz, lai panāktu vēlamo rezultātu. Tieši tāpat kā cilvēks ar “zelta rokām” rīkojas ar instrumentiem, mēs varam rīkoties ar vārdiem. Vienkārši jāapgūst pareizā metode,” salīdzina Marvels Grejs.
“Metode balstās uz to, ka cilvēkam, apgūstot racionālu komunikāciju, nav jāvelta laiks sarežģītu gramatisko un stila formu apgūšanai. Pietiek ar to, ka tiek apgūts tikai valodas racionālais kodols, kurš pašos pamatos visām valodām ir vienāds”, apgalvo Marvels Grejs un piebilstot, ka šo apgalvojumu lieliski ilustrē iepriekš minētais piemērs par bērna spējām būt saprastam bez jebkādas izpratnes par gramatiku un stilu. 
“Programmas algoritms dzīvē tika ieviests Latvijā, jo šeit esmu iepazinies ar ļoti prasmīgiem programmētājiem, kuri par prasīto samaksu spēj nodrošināt viskvalitatīvāko servisu Eiropā,” par sadarbības iemesliem ar Latvijas programmētājiem skaidro Marvels Grejs. 
“Cilvēki, kuri jau šodien vēlas ātri apgūt angļu, vācu, franču, itāļu, krievu vai spāņu valodu pamatzināšanas, to var izdarīt apmeklējot interneta vietni www.marvelgrey.com. Pavisam drīz apmācībai tiks piedāvātas arī citas izplatītākās pasaules valodas. Latvijas iedzīvotājus noteikti interesēs skandināvu valodu apguves iespējas, jo zināms, ka daudz cilvēku pēdējā laikā dodas darba meklējumos uz kaimiņu valstīm un tāpēc šo valodu apguve ir īpaši aktuāla,” nobeigumā piebilda Marvels Grejs. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s