Sācies Latvijā lielākais bērnu un jauniešu futbola festivāls "City Cup Jelgava 2012"

No 6. līdz 8.jūlijam Jelgavā un Ozolniekos notiek Latvijā lielākais bērnu un jauniešu futbola festivāls “City Cup Jelgava 2012”. Kopā sabrauks 80 futbola komandas no sešām valstīm un 22 futbola skolām un klubiem, kopējais jauno futbolistu skaits būs apmēram 1000, neskaitot trenerus, vecākus, līdzjutējus un palīgus.
  
Kopumā “City Cup Jelgava 2012” tiks aizvadītas 218 spēles. Spēles tiks aizvadītas Zemgales Olimpiskajā centrā un Ozolniekos. 
Sacensības notiks septiņas vecuma grupās, tai skaitā: U-7, U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 un U-13 vecumu grupās. U-7, U-8, U-9 spēlēs 6:6, U-10, U-11, U-12 spēlēs 8:8, bet U-13 spēlēs 11:11. 
Turnīra svinīgā atklāšana plānota sestdien, 7. jūlija, vakarā ap pulksten 20. Būs dalībnieku parāde, dažādi priekšnesumi un koncerts. 
Skatītājiem ieeja turnīrā ir bez maksas. Tā laikā Zemgales Olimpiskajā centrā darbosies arī dažādas atrakcijas un fanu telts. Vienlaicīgi būs arī dažādi konkursi, kultūras norises. Bet piektdienas vakarā notiks arī paraugspēle starp futbola klubiem “Jelgava” un “Metta”.
Turnīra laikā notiks arī futbola tiesnešu semināri. “Šie kursi domāti īpaši tiem tētiem un mammām, kam sacensību laikā vienmēr rodas pastiprināta vēlme apstrīdēt jebkuru tiesneša lēmumu,” piebilst FK “Jelgava” valdes priekšsēdētājs un vienlaicīgi arī “CityCup” rīkotājs Ainārs Tamisārs. 
“Tāpat kā pērn, arī šogad jaunākajās trīs vecuma grupās komandas spēlēs bez turnīra tabulām un rezultātiem un apbalvoti tiks visi dalībnieki. Tas tāpēc, ka šajā vecumā būtiskākais ir bērnus mudināt sportot,” intervijā “Jelgavas Vēstnesis” stāsta FK “Jelgava” galvenais treneris Dainis Kazakevičs, kurš ir viens no turnīra organizēšanas iniciatoriem un aktīviem organizētājiem. 
“Šogad par turnīru ir lielāka interese. Par to liecina gan pieteikto komandu skaits, gan valstu loks, kas tiks pārstāvētas. Ja pagājušajā gadā, pirmajā «City Cup» turnīrā, piedalījās 56 komandas no četrām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Polijas un Lielbritānijas –, tad šogad dalību pieteikušas jau 90 komandas no sešām valstīm. Pārstāvētas šoreiz būs Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Baltkrievija un Krievija,” stāsta Dainis Kazakevičs. 
“Pirmajā turnīrā, kas bija 2011.gadā, bija sešas vecuma grupas, bet šogad pielikta klāt vecākā grupa U-13, kurā futbolisti jau spēlēs lielo futbolu – 11 pret 11. Vēl pērn šie jaunieši piedalījās mūsu festivālā kā U-12, un viņiem te ļoti patika, tāpēc nolēmām papildināt dalībnieku sastāvu. Iespējams, ka nākamgad viņus pieaicināsim kā U-14, tādējādi vēl vairāk kuplinot dalībnieku sastāvu,” piebilst Dainis Kazakevičs. 
Ainārs Tamisārs gan piebilst, ka lielais dalībnieku skaits šogad ir radījis arī problēmas ar izmitināšanu. “Ņemot vērā to, ka Jelgavā un Ozolniekos šobrīd vienlaicīgi notiek arī daiļslidošanas treniņnometnes, tāpēc ar viesnīcas numuriem Jelgavas apkārtnē jau tā bija problēmas. Tagad esam aizņēmuši visas iespējamās kopmītnes, internātus, bet viena no Krievijas komandām būs spiesta dzīvot pat “Turības” kopmītnēs Rīgā, jo nekas tuvāk brīvs vairs nebija atrodams,” stāsta Ainārs Tamisārs. 
“City Cup Jelgava 2012” rīko futbola klubs “Jelgava” sadarbībā ar futbola skolu “Metta”. Festivāla rīkošanu atbalsta Jelgavas pilsētas dome, kafejnīca “Jelgavas Krekli”, “Evopipes”, “Igate”, “Nike”, “Angry Birds”, “Latvijas Universitāte”, “DEAC”, “SMS Credit”, “Fazer”. 
“City Cup Jelgava 2012” norises laikā darbosies mājas lapa www.citycup.lv. Tur varēs iegūt visaktuālāko informāciju gan par norisēm uz futbola laukumiem, gan ārpus tiem. “City Cup Jelgava 2012” sekot var arī Twitter.com – twitter.com/CityCupLV

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s