Uz Jēkabpils svētkiem ar tūrisma vilciena reisu

7. jūlijā AS „Pasažieru vilciens” sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas domi un Jēkabpils tūrisma informācijas centru organizē tūrisma vilciena reisu Rīga – Krustpils – Rīga un aicina ikvienu doties ceļā, lai svinētu Jēkabpils pilsētas svētkus un paviesotos Krustpils pilī. Brauciena laikā pilsētas viesus ar jautriem jokiem un spēlēm izklaidēs Rīgas improvizācijas teātra radošā komanda.
 
Īpašais svētku vilciens no Rīgas dzelzceļa stacijas uz Jēkabpils Krustpils staciju aties 8.30 no rīta, lai jau 11.08 piestātu Krustpils stacijā. Uz Rīgu no Krustpils dzelzceļa stacijas tūrisma vilciena reiss atceļā dosies 18:11 un Rīgā pienāks 20:57.
Ar vilcienu atbraukušie pilsētas viesi gida pavadībā varēs aplūkot Krustpils pils zāles un pagrabus, klausoties interesantos stāstos par pilsētas vēsturi un ieturēt kopīgas pusdienas pils pagalmā. Pēc pusdienām viesi varēs apmeklēt pilsētas svētku pasākumus un individuāli iepazīt gleznaino Jēkabpili. 
Jēkabpils svētku programma ir ļoti plaša, turklāt vairāku dienu garumā, no 5. līdz 7.jūlijam. Taču galvenās svētku svinības būs tieši 7.jūlijā, tāpēc tie viesi, kas ieradīsies ar tūrisma vilciena reisu, varēs svētku gaisotni pilnībā izbaudīt. 
Ar vilcienu atbraukušajiem būs iespēja klausīties Maestro Raimonda Paula un viņa ceremonijorķestra „Miers un Bērziņš” uzstāšanos Vecpilsētās laukumā no 12:00 līdz 14:00. Pēcāk, turpat Vecpilsētas laukumā uzstāsies arī tautas mūzikas ansambļi, kapelas un deju grupas no Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Latvijas. Savukārt no 16:00 līdz 16:50 uzstāsies Valmieras teātra aktieri ar muzikālo programmā „Briljanta roka”.
Kena pārkā no 13:00 līdz 17:00 būs programma bērniem ar klaunu Koko, «Brēmenes muzikantiem», Liepājas cirku un «Alisi Brīnumzemē», sadziedāšanās ar Reinholdu un Rūdolfu Sprukuļiem, Agati Aubekaiti, Emīlu Manguli un Beāti Baumeisteri.
Jau no 11:00 un līdz 15:00 uz Daugavas dambja (pretim Dambja ielai) notiks iedzīvotāju un Jēkabpils mākslinieku kopīgas skatu bildes gleznošana uz lielā audekla.
Krustpils saliņā no 13:00 līdz 18:00 notiks Latvijas spēkavīru čempionāts Krustpils saliņā.
Jēkabpils Kultūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele arī atgādina, ka Jēkabpils ir viegli pieejama gan ar vilcienu, daudziem tiešajiem un caurbraucošajiem autobusu reisiem, kā arī nav tālu braucienā ar savu auto. “Un var taču arī atceļā doties ar agro rīta vilcienu 04:52, tādējādi izbaudot arī svētku noslēgumā Radio1 organizēto festivālu Krustpils saliņā,” mudina Inta Ūbele. Festivālā uzstāsies Zigfrīds Muktupāvels, Bet Bet, Otra puse, Liene Candy un citi populāri mūziķi, bet Kena parkā grupa Ilūzija aicinās uz izdancošanos zaļumballē tik ilgi, kamēr vien būs dancotgribētāji.

Jēkabpils Pilsētas svētki jau kļuvuši tradicionāli un notiek katru gadu, jūlija pirmās nedēļas nogalē. Šogad svētkos uzstāsies gan Raimonds Pauls, gan arī ļoti daudzi teātra, mūzikas un deju kolektīvi, tai skaitā no Jēkabpils, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas. Būs arī īpašās izklaides bērniem, sporta pasākumi, gadatirgus, un vēl daudzi citi pasākumi, kas pulcēs viesus no tuvām un tālākām vietām.

“Šogad tie ir Satikšanās svētki, kad līdzīgi pasauli uztverošie un domājošie satiksies tautas tradīcijās, mūzikā, dejā, mākslā, spēka, veiklības un prāta sacensībās, cieņas apliecinājumos Gada jēkabpiliešiem un savai pilsētai,” par svētku ievirzi stāsta Inta Ūbele.

“Pilsētas ielās un laukumos būs daudz smaidīgu cilvēku, čalas, kņada un burzma. Būs prieks par atkalredzēšanos, atmiņām, sastapšanos un atklāsmēm. Uz tikšanos Vecpilsētas laukumā, Krustpils saliņā, Kena parkā un Sēļu sētā steigsies daudzi mākslinieki, sportisti, daiļamata meistari. Pilsētas svētku dienās bagātināsim cits citu un tā kļūsim bagātāki paši!” aicina Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs.

Konkrētāku informāciju par Jēkabpils pilsētas svētku pasākumiem var gūt mājaslapā www.jkp.lv sadaļā Pilsētas svētki.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s