“Jelgavas tipogrāfija” iegādājas ļoti kvalitatīvu iespiedmašīnu

“Jelgavas tipogrāfija” ir iegādājusies astoņu krāsu iespiedmašīnu “Heidelberg Speedmaster SM-102-8”, kura jau ir uzstādīta Jelgavā un jau sākta ražošana uz tās.
 
“Jelgavas tipogrāfijas” valdes priekšsēdētājs Juris Sīlis zina teikt, ka “Heidelberg Speedmaster SM-102-8” ir Baltijā pirmā astoņu krāsu iespiedmašīna ar iebūvētu krāsu kvalitātes kontroles sistēmu “Prinect Inpress Control”. 
“Krāsu spektrofotometrs darba gaitā veic mērījumus katrai iespiedloksnei un automātiski pieregulē krāsu zonas. Tādējādi tiek nodrošināta pastāvīga produkcijas kvalitāte visas tirāžas garumā,” precizē Juris Sīlis. 
“Jaunā iekārta ļauj veikt gan labāku krāsu kvalitātes kontroli, gan arī tai ir augstāki produktivitātes rādītāji, kas nākotnē ļaus samazināt produkcijas izgatavošanas pašizmaksu,” skaidro Juris Sīlis. 
Juris Sīlis informē, ka 2012. gadā Jelgavas tipogrāfija plāno investēt ap 1,5 miljonus EUR ražošanas modernizācijā. “Finansējums darījumam ir gan pašu, gan Nordea Finance Latvia līzinga,” precizē Juris Sīlis.
“Jaunā iespiedmašīna kopā ar pārējām investīcijām ļaus palielināt ražošanas jaudas par 50%,” prognozē Juris Sīlis. 
“Gan Latvijā, gan eksporta tirgū mēs bieži izgatavojam tehnoloģiski sarežģītu produkciju ar ļoti augtām kvalitātes prasībām. Tāpēc mums ir jārūpējas par to, lai mēs būtu vēl kvalitatīvāki un varošāki,” stāta Juris Silis, uzsverot, ka arī līdz šim uzņēmums ir bieži saņēmis atzinības no profesionāļiem un klientiem. 
SIA “Jelgavas tipogrāfija” ir specializējusies grāmatu produkcijas ražošanā un ir viens no vadošajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijas tirgū. 
Puse no kopējās produkcijas tiek eksportēta. Gandrīz katrs ceturtais pasūtījums ir no Vācijas, bet trešajā vietā ar 14% ir pasūtījumi no Somijas. Būtisks ir arī Krievijas tirgus ar saviem vairāk nekā 8%. Vēl Jelgavas tipogrāfijas pakalpojumus izmanto arī pasūtītāji no Norvēģijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Francijas, Lietuvas, Dānijas, Spānijas un Igaunijas. 

SIA “Jelgavas tipogrāfija” šobrīd nodarbina 110 cilvēkus. 

SIA “Jelgavas tipogrāfija” apgrozījums 2011.gadā sastādīja 4,1 milj. latu. 
“Jelgavas tipogrāfija” šobrīd ir privāts Latvijas uzņēmējiem piederošs uzņēmums, SIA. Taču šīs tipogrāfijas tradīcijas Jelgavā ir jau vairāk nekā 240 gadus senas, jo saistās ar Johanu Fridrihu Stefenhāgenu, kurš 1769. gadā apprecēja Kurzemes Lielkunga grāmatu spiedēja Kristiāna Lītkes atraitni A.M. Lītki, pūrā līdzi iegūstot īpašumā spiestuvi un kļustot par Kurzemes un Zemgales hercoga iespiedēju. Padomju laikā Jelgavas tipogrāfijā iespiež reģionālās avīzes un brošūras Latvijas Lauksaimniecības akadēmijai un izdevniecībām „Liesma”, „Zvaigzne”, „Avots” un citām. Jaunu izaugsmi uzņēmums iegūst 1996.gadā, kad notiek pašvaldības uzņēmuma privatizācija, kā arī 1999. gadā, kad notiek apvienošanās ar Jelgavas uzņēmumu SIA “Alcedo”, kas strādāja sietspiedes tehnoloģijā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s