Nissan Leaf – Latvijas Gada auto 2013 pretendents

Nissan Leaf ir pirmais elektromobilis, kas pretendē uz „Latvijas Gada auto” titulu. Tikai reizi šī konkursa vēsturē, 2004. gada fināla sacensībā „333” trasē piedalījās kāds no tobrīd nākotnes tehnoloģiju pārstāvjiem – Toyota Prius. Un ieguva speciālu balvu ekoloģiski/ekonomiskajā kategorijā. Bet tas bija sen. Un Toyota Prius arī nebija „tīrs” elektromobīlis, bet „hibrīds”. 

Tātad absolūta debija. Nissan Leaf, stingri ņemot, nav uzskatāms par šī gada jaunumu. Tā dzimšanas gads ir 2011. Daži pat saka – 2010. Taču elektromobiļu ceļš uz plašu tirgu un pat mazu valstu konkursiem nav vienkāršs. Mazi ražošanas apjomi, ierobežots demo mašīnu skaits. 
Un tā – Nissan Leaf ne tikai konkursā, bet arī Latvijas tirgū ir pieejams tikai šogad. Un Latvijas Gada auto žūrijai par to liels prieks, jo iespaidi ir negaidīti spilgti. 

Boriss Sebjakins, auto žurnālists:

„Braucienam nepieciešamās enerģijas izmaksas šādā versijā samazinās reizes četras, pat piecas. Taču bez nopietnām valsts programmām elektriskas izvēles atbalstam, šāda auto cena (gandrīz 30 000 latu) šobrīd ir par lielu. Pat ja tāda investīcija iespējama, atmaksāsies tā tikai tad, ja brauksiet daudz. 100 km dienā dos ap 2500 Ls gadā. Piecos gados (elektroiekārtu garantijas laiks) tātad tikai nedaudz vairāk par trešdaļu ieguldītā.” 

Jānis Mežulis, arhitekts:

„Nerunāsim par to, kā šis izskatās. Tas šoreiz nav svarīgi. Bet brauc – fantastiski labi! Ne mazākās smagnējuma (ar akumulatoriem taču piekrauts!) pazīmes. Dinamika – izcila. Un turklāt tieši vajadzīgajā 0-100 km/h diapazonā, nevis kaut kādos tur nekad ikdienā nelietojamos turbo režīmos. Ietilpība un ērtības – neatpaliek no pierastajiem iekšdedzes auto. „Degvielas” cena šokējoši maza – uzlāde 120 – 150 km nobraukumam (pilsētā!) maksā apmēram divus latus. Benzīnu vajadzētu pirkt par kādiem 10… Vajadzētu bļaut – gribu tādu!!! Bet nez kāpēc es šaubos… 

Šaubos, jo, lai saglabātu iecerēto kilometru rezervi, jāatsakās no ierastām ērtībām – apsildīšanas, kondicionēšanas, pat skaļas mūzikas utml. Katra šo papildierīču ieslēgšana tūlīt atspoguļojas displejā kā zuduši iespējamie kilometri. Baidos, ka jutīšos nērti, ja darbdienas vidū pēkšņi būs neatliekami jānokļūst, teiksim, no Rīgas Ogrē. Auto man ir, tomēr tik tālu aizbraukt nevaru… 

Tātad – dalītas jūtas. Katrā ziņā – „Gada auto 2013” tas nez vai ir. Jāpilnveidojas akumulatoru tehnoloģijām. Jāmainās mums pašiem – jāsaprot, ka taupīgā, racionālā dzīvē neiederas neplānoti izlēcieni uz Ogri. Katrā ziņā – paldies, „Leaf”! Tu liec par nākotni domāt nopietni un revolucionāri.” 

Atis Jansons, „Latvijas Gada auto 2013” žūrijas priekšsēdētājs:

„Pirmkārt, pārsteidz gaitas un vadāmības kvalitātes. Pretēji gaidītajam, Nissan Leaf stūrējas pat tīkamāk par lielu daļu priekšpiedziņas auto, jo ir labāk, kā saka, izsvarots. Gandrīz kā klasika…. Otrkārt, izrādas, ka motora rūciens ir tikai daļa no pārvietošanās skaņām. Te rūciena nav (vien ultraskaņai tuvs svilpieniņš brīžiem), tomēr arī pilnīga klusuma nav. Rites trokšņi, vējš… Līdz datorspēles līmenim arī „Leaf” nenonāk. Treškārt – visu jau pateica kolēģi. Šī koncepcija nav šodiena vai rītdiena. Vēl gadiem jāpaiet.” 
Ražotāja „Nissan” komentārs. 
Margus Miks (Margus Mikk),
„Nissan Nordic Europe OY” Baltijas valstu vadītājs: 
„Mēs vēlamies ikvienam sniegt iespēju uzzināt vairāk par Nissan Leaf un priekšrocībām, ko sniedz braukšana ar 100% elektrisku automobili, kurš nerada nekādus izmešus. „Nissan” vēlas parādīt nulles izmešu mobilitātes priekšrocības, rūpes par vidi un neatkarību no aizvien pieaugošajām degvielas cenām.’’ 
Dainis Bremze,
„Nissan” oficiālās pārstāvniecības Latvijā – SIA „Norde” valdes loceklis:

„Nissan Leaf ir piecu durvju hečbeks, un tā braukšanas attālums ir 175 km, kas saskaņā ar jauno Eiropas braukšanas ciklu NEDC (vidējo braukšanas attālumu) testu rezultātiem padara to par pievilcīgu un izdevīgu alternatīvu daudziem autovadītājiem. Automobiļa uzlādi no tukša akumulatora līdz 100% ar 16 A lādētāju, kas paredzēts lietošanai mājas apstākļos, var paveikt astoņās stundās, bet, izmantojot automobiļa ātrās uzlādes iekārtas, Nissan Leaf akumulatoru var uzlādēt no tukša līdz 80% līmenim 30 minūtēs. Nissan Leaf ir ļoti labi aprīkots automobīlis ar skārienjūtīgu ekrānu, navigāciju, atpakaļskata kameru, inteliģento atslēgu un citām ekstrām. Euro NCAP drošības testos Nissan Leaf ir saņēmis maksimālo – piecu zvaigžņu drošības novērtējumu, kas to padara par vienu no drošākajiem automobiļiem Eiropā un vienīgo elektrisko automobili, kas līdz šim ieguvis maksimālo drošības novērtējumu. Nissan Leaf ir apbalvots arī ar titulu „Gada auto 2011” gan pasaules, gan Eiropas mērogā.” 

Nissan Leaf tehniskie dati. 

CO2 izmeši –  0 

Paātrinājums no 0-100km/h – 11,9 sek 
Maks. attāluma ar vienu uzlādi – 175 km 
Garums – 4445 mm 
Riteņu garenbāze – 2700 mm 
Pašmasa, min. – 1525 kg 
Dzinēja jauda – 80 kW 
Akumulatoru ietilpība 24 kWh 
Uzlādēšanas laiks no 220V tīkla – 8 stundas 
Cena – 28990 LVL 
„Nissan Leaf” ar saules paneļiem jumta spoileros – 29 205 LVL

Konkursa „Latvijas Gada auto 2013” informatīvie atbalstītāji:

Delfi, Jauniauto.lv, Latvijas Avīze, Ātruma cilts, Garaza.lv, Diena, 10minutes.lv, Telegraf, FHM, iAuto.lv.
Atbalstītāji: Mālpils muiža, SIXT leasing, LAMB, NRJ, Linearis, rentmama.com, Stūres klubs, holography.lv, PRmail.lv, V4 motors, ABI2. 
Vairāk informāciju par „Latvijas Gada auto 2013”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s