Jūrmalas uzņēmēji pieprasa garantijas no Eiro ieviešanas

“Jūrmalas uzņēmēji nav pret Eiro ieviešanu Latvijā, taču mēs vēlamies garantijas! Mēs piedāvājam slēgt vienošanos par zaudējumu kompensāciju, turklāt mēs piedāvājam nevis naudas atmaksu, bet garantijas, ka situācijas pasliktināšanas gadījumā Jūrmalā tiktu izveidota Speciālā ekonomiskā zona,” stāsta Jūrmalas uzņēmēju biedrības dibinātājs un Jūrmalas pilsētas domes deputāts Māris Dzenītis (Partija “Reģionu Alianse”).

Priekšlikumu kompensēt Jūrmalas uzņēmēju zaudējumus no Eiro ieviešanas ar Speciālās ekonomiskā zonas izveidošanu Māris Dzenītis izteica 23.janvārī, Jūrmalas uzņēmēju tikšanās laikā ar LR Saeimas Budžeta un finanšu komitejas vadītāju Jāni Reiru, kurš bija ieradies skaidrot Eiro ieviešanas nepieciešamību Latvijā. Diemžēl, runāt par iespējamu vienošanos Jāris Reirs atteicās. 
“Mans priekšlikums ir ļoti vienkāršs un saprotams. Ja 2014.gadā mēs konstatējam, ka Jūrmalas uzņēmējiem ir radušies zaudējumi, tad 2015.gada pirmajā Saeimas sēdē tiek iesniegts likumprojekts par Speciālās ekonomiskās zonas izveidošanu Jūrmalā no 2017.gada,” skaidro Māris Dzenītis. 
“Jūrmala un tās uzņēmēji ir ļoti specifiskā situācijā. Pēdējos 20 gadus valsts ir pametusi kūrortu industriju novārtā. Valsts nav Jūrmalai palīdzējusi. Arī ES fondi Jūrmalai praktiski nebija un arī joprojām nav pieejami. Tāpēc mēs prasām īpašu pieeju un atbildību no valsts amatpersonām, tai skaitā, saistībā ar Eiro ieviešanu,” stāsta Māris Dzenītis. 
“Jūrmalas uzņēmēju biedrības biedri nav pret Eiro. Mūsu biedrība Jūrmalā pārstāv LDDK, un mēs negrasāmies mainīt jau iepriekš LDDK pausto atbalstu Eiro ieviešanai. Taču mēs pieprasām garantijas, tādējādi mudinot Eiro ieviesējus uzņemties arī reālu atbildību par saviem lēmumiem,” komentē Māris Dzenītis. 
Māris Dzenītis atgādina, ka šādas vienošanās nebūt nav jaunums Latvijas politikā. “Arī Jāņa Reira partijas biedrs Artis Kampars ekonomikas ministra amatā savulaik vienojās ar Jūrmalai svarīgajām tūrisma nozares profesionāļu apvienībām par to, ka ja nozare izveidos noteiktu daudzumu darbavietas un no tā būs nodokļu pieaugums budžetā, tad PVN likme izmitināšanas uzņēmumiem tiks samazināta no 22% uz 12%,” atgādina Māris Dzenītis. 
“Arī es kā Jūrmalas pilsētas domes deputāts esmu slēdzis Godprāta līgumus ar saviem vēlētājiem. Manuprāt, šādi līgumi darbojas ļoti labi, un tas mudina amatpersonas rīkoties vēl atbildīgāk, un arī vēlētājs jūtas drošāk,” uzskata Māris Dzenītis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s