Jūrmalas domes deputāts M.Dzenītis sašutis: Jūrmala zaudē līderpozīcijas Palangai

“Pirmo reizi desmit gadu vēsturē, kopš pastāv Krievijas tūrisma nozares viens no nozīmīgākajiem pasākumiem “Звезда Travel.ru”, balva par labāko kūrortu Baltijas jūras krastos ir gājusi secen Jūrmalai,” informē Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis (Reģionu Alianse”). Tūkstošiem Krievijas interneta balsotāju, kas piedalījušies aptaujā, par labāko kūrortu Baltijas jūras krastos atzinuši Palangu. 
Jau desmit gadus Krievijā notiek interneta balsojums, kurā piedalās desmitiem tūkstoši interneta balsotāju, vērtējot tūrisma nozari 61 kategorijā – balsojot gan par labākajām tūrisma aģentūrām, gan kūrortiem, tostarp arī par labāko kūrortu Baltijas jūras krastos. Deviņus gadus šo balvu saņēma Jūrmala, taču interneta balsotāji par labāko kūrortu šogad ir atzinuši Palangu. 
Līderpozīciju zaudēšana Krievijas tūrisma tirgū Mārim Dzenītim rada bažas, jo tūristi no lielās kaimiņzemes veido vislielāko Jūrmalas viesu īpatsvaru. Tikai 2012. gada ziemas sezonā viesu skaits no Krievijas Jūrmalā bija 22% no kopējā tūristu skaita, bet vasarā šis rādītājs pārsniedz pat 30%, liecina Centrālās Statistikas pārvaldes dati. “Tas ir tirgus, ar kura viedokli nevaram nerēķināties,” uzskata Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis. 
Māris Dzenītis uzskata, ka šāda situācija ir tiešas sekas tam, ka netiek pievērsta pietiekama uzmanība kūrorta attīstībai un Jūrmalas dome jau vairāk kā gadu darbojas bez vietnieka ekonomikas un attīstības jautājumos – 2011. gada decembrī Māri Dzenīti no šī amata atbrīvoja. “Mans ierosinājums par promenādes veidošanu, kas vienlaikus arī stiprinātu kāpu zonu, kuru vētras laikā kārkli vairs nespēj aizsargāt no dabas stihijas, un šim plānam jau izstrādāts detālplānojums, kļuva par iemeslu atstādināšanai no amata. Promenāde, kas daudzos pasaulslavens kūrortos ir kā vizītkarte, izrādās, Jūrmalai nav vajadzīga. Labāk taču ļaut tūristiem vakaros staigāt pa neizgaismotu pludmales zonu, kļūstot par vieglu laupījumu huligāniem un noziedzniekiem, nekā sakārtot vidi un ļaut pilsētas viesiem baudīt jūras tuvumu arī krēslas stundās bez bailēm,” 14 mēnēšus vecus notikumus atgādina Māris Dzenītis. 
Jūrmalas domei arī nepatika citi Māra Dzenīša ierosinājumi kūrorta uzlabošanai, kā, piemēram, kūrorta teritorijas paplašināšana un kempingu izveide. 
Māris Dzenītis uzsver, ka negatīvu publicitāti Jūrmalai deva arī Zilā karoga atņemšana uz laiku, kā arī vēl joprojām nesakārtotais sabiedrisko tualešu jautājums, kā rezultātā daudzviet kāpu zona ir kļuvusi par nesankcionētām labierīcībām. 
“Šobrīd domes vadība dara visu, lai kūrorts neattīstītos – tas stagnētu uz aizvadīto gadu popularitātes lauriem. Tiek iznīcināti tūrisma infrastruktūras objekti – piemēram, šobrīd, izmantojot viltīgas shēmas, tiek atsavinātas glābšanas stacijas ēka Majoru pludmalē, Pilsoņu ielas galā, kā arī glābšanas stacija Lielupes krastos un Neatliekamās palīdzības ēka Straumes ielā. Toties zem nosaukuma “viesu nami”, kas pēc klasifikatora ir tas pats, kas viesnīcas vai kūrortviesnīcas, Jūrmalā slejas aizvien jauni mazstāvu daudzdzīvokļu nami, kuros gan mitinās iebraucēji, taču kā īpašnieki. Pilsēta vadība izliekas to neredzam, un, tā vietā, lai tiešām būvētu jaunas un kvalitatīvas naktsmītnes un infrastruktūras objektus, klusiņām tiek paplašināts privātais dzīvojamais fonds,” skaidro Māris Dzenītis, 
“Bet tas, kas noticis ar sanatoriju “Ķemeri” un kūrortpoliklīniku, ir noziegums! Šobrīd Jūrmalas domes vadība ir izlaidusi no rokām pavedienus lai šie kūrorta enkurobjekti nonāktu domes valdījumā. Es domes priekšsēdētājam G.Truksnim piedāvāju – dodiet man pilnvaras, un šo lietu sakārtošu. Bet nē – laikam jau politikā greizsirdība neļāva uzticēt citam sakārtot stratēģiski svarīgas lietas, ar kurām pats nespēj tikt galā!” sašutumu precizē Māris Dzenītis. 
Māris Dzenītis uzskata, ka līderpozīciju zaudēšana Palangai, kuras pludmales zona ir tikai 18 kilometru, ir nopietns signāls, ka Jūrmalai kā kūrortam ir jāattīstās, nevis jāturpina dzīvot uz iepriekšējās popularitātes rēķina. “Pilsētai ir jāattīstās un jāpiesaista tūristi ar nopietniem, pārdomātiem darbiem, nevis domes priekšsēdētāja reklāmu pie iebraukšanas pilsētā!” norāda Māris Dzenītis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s