Māris Dzenītis 8.martā pensionāri aukstā dzīvoklī sveic ar elektrisko segu

8.martā Jūrmalas pilsētas domes deputāts Māris Dzenītis (“Reģionu alianse”) sveica ne tikai sev pazīstamas sievietes, bet arī devās apciemot Kauguros dzīvojošo 84 gadus veco pensionēto 1.grupas invalīdi Valeriju Lemešonoku, kura iepriekš deputātam bija uzrakstījusi vēstuli. Māris Dzenītis pensionārei uzdāvināja elektrisko segu, jo savā vēstulē viņa bija norādījusi, ka pilsētas dzīvoklī temperatūra esot vien +12 grādi.
“Esmu vislielākais rūpju bērns Jūrmalas pašvaldībai. Esmu 1.grupas invalīde. Pirms gada man amputēja vienu kāju, un ir arī citas vainas un tās visas prasa medikamentus,” vēstulē raksta 84 gadus vecā pensionāre. Vēstulē, kas gan nebija pilna žēlabu, kundze norādīja: “Dzīvoju Kauguros viena pati, esmu mājas arestā, ja tā drīkst izteikties, jo pati nespēju savas durvis ne atvērt, ne aizvērt. Man ir mājas aprūpētāja, kura katru rītu uz pāris stundām atnāk un atnes man nepieciešamo . Bet mans dzīvoklis ir tik auksts: +12 grādu. Es nevaru ne noģērbties, ne sevi apkopt, salst rokas, salst kājas un drebinos pati. Taču par siltumu samaksa ir liela.”
Pie 172 latu pensijas, Lemešonoka kundze cenšas samaksāt visus rēķinus, lai arī par novembra mēnesī, kad ārā sals vēl nebija tik bargs, par siltumu vien bija jāmaksā 78 lati, bet kopā visi komunālie maksājumi – 118 latu. 
Daudzus gadus Valerija Lemešonoka bija nostrādājusi Jūrmalas tirdzniecības pārvaldē, bija darba veterāns. “Toreiz bija tāds gods un deva medaļas, bet tagad šī medaļa nesilda, ir tikai atmiņas no darbīgā mūža,” pauž pensionāre.
“Pie tādiem apstākļiem, kādi ir viņai, būt tik optimistiskai! Apbrīnojami dzīvespriecīgs cilvēks! ” stāsta Māris Dzenītis pēc apciemojuma Kauguros 8. martā. Izlasot Valerijas Lemešonokas garu un jauku vēstuli, deputāts nolēma apciemot Lemešonoka kundzi, dāvājot viņai dāvanu, kas palīdzētu ļot aukstajā dzīvoklī sasildīties.
Fakts, ka, maksājot bargu naudu par komunālajiem rēķiniem, dzīvoklī ziemas laikā temperatūra nepārsniedz 12-14 grādus, pārsteidza deputātu. Tādēļ viņš nogādāja māmuļai Jūrmalas sabiedriskā labdarības fonda sarūpēto elektrisko segu. Lemešonoka kundze gan sākotnēji pretojās veltei, sakot, ka patīk dāvināt pašai, nevis saņemt dāvanas. Pensionāram un deputātam šī tikšanās bija ļoti interesanta – izraisījās diskusijas gan par politiku, gan arī par nežēlīgi augstajiem siltuma tarifiem.
“Paldies par Jūsu smaidu,” atvadoties teica dzīves likstu nesalauztā pensionāre. Savukārt Māris Dzenītis nosolījās pensionāri apciemot vēlreiz.
“Pēc šīs tikšanās zināmas mieles ir palikušas. Šķiet, ka cilvēkam, kurš visu mūžu apzinīgi strādājis, būtu jānodrošina pienācīgas vecumdienas, nevis jādzīvo aukstumā, skaitot santīmus, lai pietiktu knapam ēdienam,” uzskata Māris Dzenītis. 
Māris Dzenītis par redzēto Kauguros ir pikts, jo pirms vairākiem gadiem bija Jūrmalas domei rosinājis, kā panākt neadekvāti augsto siltuma tarifu samazinājumu, taču domniekiem bija citas prioritātes, un priekšlikums tika nolikts malā. “Cena par to, diemžēl, ir augsta, un to maksā visi Jūrmalas daudzdzīvokļu namu iemītnieki – vieni no augstākajiem Latvijā siltuma tarifi, kurus nomaksājot, šādiem cilvēkiem kā Valerija Lemešonoka, ir jādzīvo aukstumā un nabadzībā,” norāda Māris Dzenītis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s