Marvels Grejs: jebkuras svešvalodas pamatus var apgūt 2 stundās

Otrdien, 6. martā, LU Humanitāro zinātņu fakultātes telpās mediju pārstāvjiem tika prezentēta svešvalodu apmācības metode, ar kuras palīdzību jebkuras svešvalodas pamatus iespējams apgūt nepilnu divu stundu laikā. Metode balstās uz Universālās gramatikas likumiem, kurus izstrādājis idejas autors Marvels Grejs.
“Metode balstās uz to, ka cilvēkam, apgūstot racionālu komunikāciju, nav jāvelta laiks sarežģītu gramatisko un stila formu apgūšanai. Pietiek ar to, ka tiek apgūts tikai valodas racionālais kodols, kurš pašos pamatos visām valodām ir vienāds,” apgalvo Marvels Grejs.
”Lai komunicētu svešā valodā pietiek tikai ar dažiem Universālās gramatikas likumiem un niecīgu vārdu skaitu. Uzdrīkstos apgalvot, ka pietiks, ja apgūsiet tikai 123 vārdus,” skaidro Marvels Grejs.
“Daudzi cilvēki netic manai pieredzei un apgalvo, ka 123 vārdi nav pietiekams daudzums, lai varētu izdzīvot svešā vidē,” stāsta Marvels Grejs un turpina ar piemēru no dzīves, “Komunicēt ar bērnu, kurš nemāk pateikt nevienu vārdu, ir diezgan sarežģīti. Ar tādu bērnu, kurš lieto 20 – 30 vārdus, sazināties ir grūti, bet ne neiespējami. Taču tad, kad bērns jau spēj brīvi izmantot vismaz 100 vārdus, ar viņu ir iespējams apspriest jau ļoti daudz tēmas un problēmas. Bērna nepārtrauktā runāšana pati par sevi mēdz kļūt par problēmu. Bērns runā visu laiku, un mēs viņu saprotam. Tas notiek tāpēc, ka bērns nebaidās būt nesaprasts, viņš nebaidās būt smieklīgs. Viņš vienkārši izmanto savas zināšanas par 120% un panāk no apkārtējiem sev vēlamo rezultātu”. 
“Metodes pamatā ir “racionāla teikuma” veidošanas princips. Tas saka, ka, apgūstot iemaņas pareizi un veikli manipulēt ar nelielu vārdu daudzumu, cilvēks jebkurā brīdī var izkļūt no krīzes situācijas, apmierināt primāras vajadzības vai vienkārši nodrošināt vēlamos komforta apstākļus,” skaidro Marvels Grejs. 
“Dzīvē ir ļoti daudz piemēru, kad ar pieticīgiem līdzekļiem, bet labām prasmēm, ir iespējams sasniegt krietni vairāk, nekā tad, ja pieejami neierobežoti līdzekļi, bet trūkst iemaņas to pielietošanā,” norāda Marvels Grejs un turpina, ka “ar šādiem piemēriem mēs saskaramies ik uz soļa un katram no mums ir zināms cilvēks ar “zelta rokām”, kuram nevajag daudz, lai panāktu vēlamo rezultātu. Tieši tāpat kā cilvēks ar “zelta rokām” rīkojas ar instrumentiem, mēs varam rīkoties ar vārdiem. Vienkārši jāapgūst pareizā metode”. 
“Programmas ideja man ienāca prātā kādā Francijas ceļojuma laikā, kad es saskāros ar visiem zināmo franču nevēlēšanos sazināties citā valodā. Es steidzamā kārtā apguvu dažus vārdus un metu kaunu pie malas, jo bija apnicis vērot neizteiksmīgās “sarunu” biedru sejas, pēc kārtējā mēģinājuma sazināties ar viņiem “ne franču” valodā. Dienas laikā iemanījos dažādās kombinācijās savienot aptuveni 30 uz ātru roku apgūtos vārdus. Panākumi bija pārsteidzoši. Attieksme pret mani mainījās par 100%,” savas idejas dzimšanu atceras Marvels Grejs. 
Pēc lekcijas klātesošie mediju darbinieki izteicās, ka tā tiešām ir ļoti vienkārša un, galvenais, iedarbīga apmācības metode. Tā ieteicama ikvienam, ja nepieciešams ātri apgūt jebkuras valodas pamatus. Protams, ar šāda līmeņa zināšanām TV raidījumus vadīt nevarētu, bet apmierināt primāras vajadzības vai vienkārši nodrošināt vēlamos komforta apstākļus nebūs nekādu problēmu. 
Cilvēki, kuri jau šodien vēlas ātri apgūt angļu, vācu, franču, itāļu, krievu vai spāņu valodas pamatzināšanas, to var izdarīt apmeklējot interneta vietni www.talk2travel.com. Vietnē ir arī iespēja bez maksas pārbaudīt savu aktuālo zināšanu līmeni.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s