Skolēnu konkursa "Nopelni pats savu portatīvo datoru!" galvenā balva tiek aizvesta uz Rēzekni

Noslēdzies erudīcijas konkurss 9.-11.klašu skolēniem “Nopelni pats savu portatīvo datoru!”, kuru jau trešo gadu kopīgi rīko Rīgas Tālmācības vidusskola un portāls Uzdevumi.lv. Galveno balvu, kas šogad bija portatīvais dators Samsung 300E5X NP300E5X-ENG/RU, sīvā sāncensībā izcīnīja Armands Ostrovskis no Rēzeknes 5.vidusskolas.

Atgādinām, ka konkursa”Nopelni pats savu portatīvo datoru!” pirmajā kārtā piedalījās 540 skolēni no visas Latvijas, no kuriem tika atlasīti tie 10 finālisti, kuriem bija iespēja par galveno balvu cīnīties klātienē, Rīgas Tālmācības vidusskolas telpās.

Konkursa pirmajā kārtā bija jāizpilda trīs testi – latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā. Testu pildīšanas ilgums bija ierobežots – 1 stunda. Jo ātrāk un pareizāk izdevās atbildēt uz konkursa jautājumiem, jo lielāks bija iegūto punktu skaits. Maksimāli bija iespējams saņemt 299 punktus, desmit labākie konkursa dalībnieki ieguva no 153,110 līdz 184,196 punktiem, parādot ne tikai teicamas zināšanas skolas galvenajos mācību priekšmetos, bet arī prasmi šīs zināšanas lietot! 
Lai cīnītos par galveno balvu, klātienē ieradās 7 no 10 finālistiem:
Aleksandra Pestova – Rīgas Valsts 1.ģimnāzija; 
Armands Ostrovskis – Rēzeknes 5.vidusskola; 
Anta Eveliņa – Jelgavas Valsts ģimnāzija; 
Linda Ošāne – Jēkabpils Valsts ģimnāzija; 
Viesturs Lapiņš – Dundagas vidusskola; 
Sandra Kapče – Rīgas Valsts 3.ģimnāzija; 
Jete Lazdāne – Rīgas Valsts 2.ģimnāzija. 
Arī šogad starp finālistiem bija nokļuvis pagājušā gada konkursa uzvarētājs Viesturs Lapiņs no Dundagas, kurš pirms gada mājās devās ar jaunu planšetdatoru.

Konkursa 2.kārtu atklāja Rīgas Tālmācības vidusskolas valdes locekle Ilze Kalniņa un portāla Uzdevumi.lv attīstības daļas vadītāja Svetlana Valdmane, vēlot ikvienam dalībniekam veiksmi. 
Jauniešiem bija jāizpilda īpaši sagatavots tests, kurā bija ietverti jautājumi par dažādiem tematiem, kas apgūti skolā, piemēram, tādos mācību priekšmetos kā fizika, ekonomika, latviešu valoda u.c. 
Uzdevumu izpildei bija atvēlēts laiks – 30 minūtes, bet visi finālisti ar uzdevumiem tika galā īsākā laikā. Tāpat kā 1.kārtā, arī šajā tika vērtēts gan pareizo atbilžu skaits, gan laiks, kādā tika veikts tests. 
Paziņojot rezultātus, atklājās, ka divi finālisti bija ieguvuši vienādu punktu skaitu, tie bija Armands Ostrovskis no Rezeknes 5.vidusskolas 9.klases un Aleksandra Pestova no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases, tāpēc vērā tika ņemts laiks, kādā izpildīti uzdevumi. Nedaudz ātrāks tomēr izrādījās Armands Ostrovskis, kurš arī ieguva konkursa galveno balvu – portatīvo datoru. 
Otrās vietas ieguvēja Aleksandra Pestova saņēma mierinājuma balvu no konkursa sadarbības partneriem. Visi finālisti, kas ieradās klātienē uz finālu, saņema arī portāla Uzdevumi.lv PROF pakalpojuma pieslēgumu līdz 2013. gada beigām.
Ar šāda konkursa rīkošanu, tā organizatori vēlas vidusskolēniem parādīt, ka skolā iegūtās zināšanas var izmantot arī ārpus skolas aktivitātē, par to saņemot vērtīgu balvu.
Dalība šādā konkursā ir ļoti laba iespēja skolēniem pielietot savas skolā iegūtās zināšanas neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas pilsētā vai laukos, tuvu vai tālu no Rīgas. Konkursā startē gan uzņēmīgie skolēni, kuri zina un prot, izmēģinot spēkus sacensībā ar citiem vienaudžiem, gan arī skolēni, kuriem skolas ikdienā vēl nav bijusi izdevība parādīt, ka arī viņi kādā jomā ir zinoši un varoši. Piedalīšanās konkursā katram no dalībniekiem ir ieguvums un iespēja pielietot savas zināšanas – tieši tā tam jānotiek arī turpmākajā dzīvē!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s