Nedēļas nogalē gada galvenais notikums skvošā – 11.Latvijas čempionāts

Šajā nedēļas nogalē, 6. un 7.aprīlī Rīgā, “Zelta Boulinga un Skvoša centrā” notiks 11.Latvijas čempionāta skvošā pamatturnīrs vīriešu un sieviešu grupās, bet nedēļu vēlāk 13.aprīlī tiks noskaidroti uzvarētāji starp junioriem un senioriem.

Latvijas čempionātu organizē Latvijas Skvoša federācija (LSF). Čempionāts tiek līdzfinansēts arī no valsts budžeta. Latvijas čempionātu skvošā atbalsta arī “Stenders“, “AB Medical Group Riga”, “Celtniecības plēvju centrs“, reklāmas aģentūra “Leone”, Poligrāfijas grupa “Mūkusala“.

Latvijas čempionu titulu izcīnīs vīriešu Open, sieviešu Open, junioru BU19 (puiši līdz 19 gadiem) un junioru GU19 (meitenes līdz 19 gadiem) grupu uzvarētāji. Taču medaļas un balvas izcīnīs arī seniori 35+ un 45+, kā arī juniori un juniores U13, U15 un U17 grupās, tāpat arī B grupas uzvarētāji sievietēm (spēlētājas, kuras nacionālajā sieviešu reitingā atrodas 20. un zemāk), un līdzīgi arī uzvarētāji vīriešiem B grupā (25.vietā un zemāk) un C grupā (40.vieta un zemāk).
Pieteikšanās Latvijas čempionāta pamatturnīram jau ir noslēgusies. Šogad pieteikti 76 dalībnieki. Gan sieviešu, gan vīriešu Open spēlētāju grupās pieteikušies visi vīriešu un sieviešu reitinga līderi: Aleksandrs Pāvulāns, Kaspars Purgailis, Artūrs Peredistijs un Ineta Mackeviča, Baiba Lulle, Liene Rieba. 
Lielākais dalībnieku skaits ir vīriešiem C grupā (20 dalībnieki). “Tas liecina par jaunu dalībnieku vēlmi izmēģināt spēkus Latvijas čempionātā,” skaidro LSF valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs. 
Kuplāka kā pērn (16 dalībnieces) ir B grupa sievietēm, kas pērn tika izveidota pirmo reizi. “Virknei meiteņu šis būs pirmais čempionāts skvošā. Priecē tas, ka vairākas skvošistes, kas vēl pērn startēja B grupā, šogad čempionātā startē Open grupā, kas liecina par meistarības augšanu,” rezumē Raivis Lucijanovs.
Klātienē skatīties sacensības ir aicināts ikviens interesents un līdzjutējs. Finālspēļu laiki un čempionāta rezultāti būs uzzināmi LSF mājaslapā http://www.squash.lv
Juniori un seniori čempionātam vēl var pieteikties līdz 8. aprīlim. 
Informācija par pieteikšanos: http://www.squash.lv.
Latvijas čempionātā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, nepilsoņi un ārvalstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas vismaz 3 gadus ir pastāvīgi uzturējušies Latvijā un šajā periodā nav pārstāvējuši citu valsti atzītās skvoša sacensībās.

Latvijas čempionāts ir apmeklētākās sacensības skvošā. Latvijas čempionāts ir vienīgais turnīrs, kam piešķirta 1.reitinga kategorija, tas ir – spēlētājam, veiksmīgi nospēlējot, ir iespēja manāmi paaugstināt savu reitingu.

Skvošs ir raketsporta veids, kuru norobežotā kortā spēlē divi spēlētāji, izmantojot raketi un nelielu gumijas bumbiņu. Skvošs ir intelektuāla, azartiska un dinamiska sporta spēle, kas palīdz uzturēt labu fizisko formu, attīsta izturību, kustību koordināciju. 
Saskaņā ar LSF mājas lapā apkopotajiem datiem, Latvijā šobrīd ir 32 korti 12 sporta centros dažādās Latvijas pilsētās. Latvijā skvošu var spēlēt Liepājā, Jelgavā, Madonā un Saldū, bet vasaras sezonā arī skvoša dārzā “Zazibāra”, kurš atrodas Ķekavā. Rīgā skvošu var spēlēt 7 vietās, tai skaitā Mežaparkā, Ganību dambī, Pētersalā, Pleskodālē, pie Uzvaras parka, bet divi skvoša centri atrodas Purvciemā netālu viens no otra.
Pēdējos gados notikušas vairākas Pasaules skvoša federācijas, Eiropas skvoša federācijas, kā arī Latvijas un citu valstu skvoša federāciju un vadošo pasaules skvošistu rīkotas akcijas, lai panāktu skvoša iekļaušanu olimpisko sporta veidu sarakstā vasaras Olimpiskajās spēlēs no 2020. gada.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s