Māris Dzenītis: Lai Jūrmalā notikušais ir mācība arī cituviet

Lai gan Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis (“Reģionu Alianse”) nepiedalījās Jūrmalas domes ārkārtas sēdē 2.aprīlī, kad tika no amata atbrīvots līdzšinējais domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, jo šobrīd atrodas ārpus Latvijas, tomēr kā viens no šī jautājuma izskatīšanas iniciatoriem viņš ir ļoti gandarīts par šādu Jūrmalas domes pieņemto lēmumu. 

“Svarīgi, lai tā būtu mācība ne tikai Jūrmalā, bet arī cituviet Latvijā. Pašvaldība nav savrupa kņaziste, kuru vada kaut kāds vietvaldis. Mūsu valstī nav likumos atrunāta kaut kāda īpašā mēra vara, mums ir pilsētas domes un nevis pilsētās priekšsēdētājs. Un dome ir kolektīvs, kuru ievēlējuši pilsētas iedzīvotāji. Domes priekšsēdētāja uzdevums ir nodrošināt šī ievēlētā kolektīva kopīgo darbību, nevis uzurpēt varu sev vienpersoniski,” skaidro Māris Dzenītis.
“Atbrīvotais Jūrmalas domes priekšsēdētājs rīkojās tā, it kā būtu vienpersoniski izlēmis vai atrisinājis kādu pilsētā aktuālo jautājumu. Nē, taču! Par to visu taču lēma domē, kurā ievēlēti 15 deputāti, un priekšsēdētājs ir tikai viens no viņiem. Nav pieļaujams, ka kāds pāris mēnešus pirms vēlēšanām izmanto savu administratīvo resursu, lai piesavinātos citu paveikto, tādējādi pārējos apzogot,” norāda Māris Dzenītis. 
Māris Dzenītis uzskata, ka līdz ar domes priekšsēdētāja atbrīvošanu, priekšvēlēšanu cīņa Jūrmalā būs daudz godīgāka. Vēlētāji jau tagad ir pievērsuši uzmanību tam, ka ne jau domes priekšsēdētājs vienpersoniski ir pieņēmis lēmumus par nekustamā īpašuma atlaidēm, kā arī citus atvieglojumus iedzīvotājiem. “Pēc mediju uzmanības pievēršanas, citā gaismā nu rādās arī tās šaubīgās reklāmas un cirka biļešu dāvināšanas akcijas,” uzskata Māris Dzenītis. 
Māris Dzenītis arī uzskata, ka ir likumos būtu precizējama kārtība, kādā tiek organizēta neuzticības izteikšana domes priekšsēdētājam un viņa atcelšana no amata. “Tas, kas šajās nedēļās notika Jūrmalas domē ir absurds. Te jautājums par neuzticības izteikšanu tiek novilcināts un netiek izskatīts, te, pēkšņi, pēc svētkiem, tiek pāris stundās sasaukt ārkārtas sēde. Iespējams, tika cerēts, ka manas un citu deputātu prombūtnes dēļ nepietiks balsu atstādināšanai,” komentē Māris Dzenītis. 
Māris Dzenītis jau iepriekš portālā “Pietiek.com” bija komentējis, ka Gatis Truksnis melo, sacīdams, ka viņu cenšas atbrīvot tādēļ, ka centies nepieļaut “Jūrmalas Siltums” privatizāciju. “Dokumenti rāda gluži pretējo, ka tieši Gatis Truksnis bija tas, kurš ierosināja pieaicināt privātu investoru “Jūrmalas Siltumam”, kas vērtējamā nekā savādāk, kā slēpta privatizācija,” atgādina Māris Dzenītis, piebilstot, ka ļoti apšaubāma ir atsaukšanās uz aptauju, kurā it kā 62% jūrmalnieku vēloties Gata Trukšņa palikšanu amatā arī pēc 1.jūnija, jo šāda atbilde ir atrauta no jautājumā uzdotā konteksta.
Māris Dzenītis arī norāda, ka Jūrmalas domes balojums par Gata Trukšņa atsaukšanu ir vairāk nekā pārliecinošs. “Ja ņem vērā, ka šodienas sēdē klāt nebija trīs deputāti, bet “par” nobalsoja 8 no 12, tad tas taču ir ⅔, neskaitot tos deputātus, kuri šodien nebija klāt, tai skaitā mani, un es taču arī būtu balsojis par atbrīvošanu,” precizē Māris Dzenītis, piebilstot, ka šis bija tas gadījums, kad esošais priekšsēdētājs tika atbrīvots nevis tāpēc, ka kāds cits ir iekārojis viņa amata, bet tāpēc, ka esošais priekšsēdētājs nespēja tikt galā ar saviem tiešajiem pienākumiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s