Latvijā izdos unikālu svešvalodu apmācības grāmatu

Latvijas lasītājiem drīzumā būs pieejama izdevniecības “Drukātava” izdošanai sagatavotā Marvela Greja “Universālā gramatika”. Šī grāmata lasītājiem paver pilnīgi jaunu pieredzi uz to, kas ir svešvalodu pamati, un cik vienkārši tie apgūstami. 
Ar šīs grāmatas palīdzību lasītājs varēs apgūt jebkuras svešvalodas pamatus ekstremāli īsā laikā. Ar vārdiem “ekstremāli īss laiks” jāsaprot viena vai divas stundas jeb laiks, kurā cilvēks ir spējīgs izlasīt šo nelielo kabatas formāta grāmatiņu. 
Šī apmācības metode ir tapusi vairāku gadu laikā, tā ir pārbaudīta praksē un uzlabota gan publiskās lekcijās, gan individuālās nodarbībās. Cilvēki, kuri par šo metodi ir tikai dzirdējuši, bet nav to izmēģinājuši, parasti ir noskaņoti visnotaļ skeptiski. Pilnīgi pretējs viedoklis ir tiem, kuri ir apmeklējuši Marvela Greja lekcijas klātienē. Viņi izsaka apbrīnu par to, ka svešvalodu pamatu apgūšana var aizņemt tik maz laika. 
Lai izveidotu šo metodi, autors ir izpētījis ne tikai cilvēku komunikācijas veidošanās mehānismus, bet arī būtiskākās problēmas, kas traucē apgūt saziņas māku un vēlāk to veiksmīgi izmantot. Pateicoties šiem pētījumiem, grāmatā bez praktiskiem padomiem un vingrinājumiem ir iekļauti arī psiholoģiski padomi par to, kā pārvarēt bailes un mulsumu, ko izraisa nepieciešamība komunicēt svešā mēlē. 
Šādu unikālu valodas pamatu apgūšanas metodi autoram ir izdevies radīt, iespējams, tāpēc, ka līdz šim viņam nav bijusi profesionāla saistība ar filoloģiju, ja vien neņem vērā dzimtās un pāris svešvalodu apgūšanu skolā. Dzīves laikā gūtā pieredze un plašās intereses ir ļāvušas ieskatīties valodas veidošanās un apgūšanas procesos dziļāk, nekā tas jebkad ir izdevies daudziem filoloģijas speciālistiem. Klasiskās filoloģijas zināšanu trūkums šeit jāuzskata par ieguvumu, jo tēmas aprakstītas vienkāršā un saprotamā valodā. Katrai tēmai piemeklēti atbilstoši piemēri un salīdzinājumi, kas materiālu padara saprotamu katram lasītājam. 
Grāmata papildināta ar oriģinālām Svena Neilanda ilustrācijām, jo visiem labi zināms, ka atbilstošs vizuālais materiāls palīdz vieglāk uztvert un atcerēties apgūstamo materiālu. Grāmatas vāka autore – Inga Apsīte. 
Šeit publicējam grāmatā iekļautos 123 pamatvārdus. Tos apgūstot, ir iespējams sazināties par tēmām, kuras nosaka to, vai spēsiet izdzīvot svešā vidē:
apavi, apģērbs, ārā, atpakaļ, atpūsties, ātri, atvainojiet, augļi, augšā, auksts, autobuss, automašīna, bērns, biļete, bīstami, braukt, brokastis, cepts, cik, dakteris, darīt, dārzeņi, daudz, diena, divi, dokumenti, dot, draugs, dzert, dzīvnieks, es, ēst, gaidīt, gaļa, gribēt, gulta, iekšā, iela, iet, istaba, jā, kā, kad, kafija, karsts, kartupeļi, kopā, krāsa, kur, kurš, labi, laiks, laiva, lejā, lēni, lidmašīna, liels, lūdzu, maize, māja, makaroni, mans, maz, mazāk, meklēt, nakts, nauda, nē, ņemt, no, ola, pa kreisi, pa labi, paldies, palīdzēt, pamodināt, pēc, piens, pirms, rakstīt, rīsi, runāt, salāti, salds, sāpes, saprast, sega, sieviete, slēgts, slikti, soma, steigties, stunda, sveiki, tagad, taisni, tālu, tas, tavs, te, tēja, telefons, tu, tualete, tur, ūdens, uguns, un, uz, uz priekšu, uz redzēšanos, vairāk, vārīts, veikals, vēlāk, viens, vilciens, vīrietis, vista, zāles, zināt, zivs, zupa 
Ja vēlaties pārbaudīt savas pamatzināšanas kādā no 6 svešvalodām, veiciet bezmaksas testu Marvela Greja izveidotajā vietnē http://www.talk2travel.com

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s