KNAB ir jāvērtē Jelgavas domes deputātu interešu konflikts

Dainis Liepiņš, 

Jelgavas domes deputāts,
Partijas ”Reģionu Alianse” Jelgavas nodaļas vadītājs
 
23.aprīlī esmu rakstiski vērsies pie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka ar lūgumu veikt pārbaudi, vai Jelgavas Domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis (”Vienotība”) un deputāts Jurijs Strods (Nacionālā apvienība) nav ilgstoši atradušies interešu konfliktā balsojot par lēmumiem, kas saistīti ar atkritumu savākšanu, glabāšanu un apstrādi Jelgavā. 
Lūdzu KNAB izvērtēt, vai Aigars Rublis un Jurijs Strods nav pārkāpuši likumu par amatpersonu interešu konflikta novēršanu attiecībā uz viņu tiešu līdzdalību uzņēmumā SIA „Brakšķu enerģija”. Lūdzu pārbaudīt, vai šīs personas nav piedalījušās lēmumu pieņemšanā par SIA „Jelgavas Komunālie pakalpojumi” dibināšanu, par zemes gabala „Brakšķi” nomas līguma slēgšanu starp Jelgavas Domi un SIA „Kulk”, kā arī par lēmumu slēgt trīspusējo vienošanos starp Jelgavas Domi, SIA „Kulk” un SIA „Zemgales EKO” par zemes gabala „Brakšķi” nomu.
Man ir pamats aizdomām, ka šie iespējams nelikumīgie lēmumi ir bijuši izdevīgi nevis jelgavniekiem, bet J.Stroda un A.Rubļa pašu maciņam.
Kā redzams no laikraksta ”Zemgales ziņas” 19. aprīļa publikācijas “Atkritumu bizness Jelgavā – zelta ādere pāris rokās”, noprotams, ka Aigars Rublis un Jurijs Strods kopā ar uzņēmuma ”Kulk” valdes locekli un kādu uzņēmēju, ir īpašnieki vai pastarpināti varētu gūt labumu no biogāzes ražotnes SIA ”Brakšu enerģija”.
Pēc rakstā minētās informācijas, uzņēmumā 22,5% pieder J.Strodam, kurš ir arī bankas ”Citadele” Jelgavas filiāles vadītājs, un tikpat daudz arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieka Aigara Rubļa sievai Sanitai Rublei, kura, saskaņā ar publiski pieejamo informāciju, no sekretāres amata vietējās varas bagātīgi finansētajā Jelgavas Ledus sporta skolā, pēkšņi kļuvusi par investori un speciālisti biogāzes ražošanā no atkritumiem!
Jelgavas iedzīvotājiem jau tā ir pamats būt neapmierinātiem ar to, ka jau ilgstoši ir spiesti maksāt par atkritumu izvešanu trīs reizes lielākas summas nekā bagātā Pierīga. Taču tagad, kā izrādās, daži Jelgavas domes deputāti, tā vietā, lai rūpētos par pilsētas iedzīvotājiem un pilsētās saimniecību, kopā ar vietējā atkritumu monopolista vadītājiem organizē biogāzes ražošanu.
Tādēļ ceru, ka Korupcijas apkarošanas un novēršanas birojs (KNAB) šo lietu izvērtēs līdz vēlēšanām, lai nepieļautu iespējams krimināli sodāmu cilvēku piedalīšanos pašvaldību vēlēšanās. 
Līdzšinējā pieredze gan rāda, ka ar Jelgavas amatpersonām saistīto lietu izmeklēšana ievelkas vairāku gadu garumā, piemēram, vēl līdz šim birojs nav sniedzis atzinumu par pašvaldības SIA ”Jelgavas Autobusu parks” komercdirektores Viktorijas Ļubļinskas atbildību, faktiski esot amatpersonas statusā, bet nesniedzot deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestam.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s