“Reģionu alianses” iesniegtajā sarakstā tikai “100% jūrmalnieki”

Jūnijā notiekošajās pašvaldību vēlēšanās no partijas “Reģionu alianse” uz vietām Jūrmalas pilsētas domē kandidēs 16 cilvēki, un partijas programmas devīze ir “100% jūrmalnieki”. Saraksta līderis ir Jūrmalas domes deputāts, Latvijas Kūrortpilsētu asociācijas valdes priekšsēdētājs, Jūrmalas uzņēmējbiedrības un Sabiedriskā labdarības fonda prezidents Māris Dzenītis.

Partijas saraksta priekšgalā startē zvērināti advokāti Evita Ostrovska un Vilhelms Kozlovskis. No šīs partijas kandidēs arī vairāki ar sportu saistīti cilvēki – Biedrības “Basketbola kluba “Jūrmala”” valdes loceklis un ģenerālmenedžeris Edgars Abrams, Murjāņu Sporta ģimnāzijas airēšanas treneris, kā arī viens no olimpieša, pludmales volejbolista Aleksandra Samoilova treneriem Zigmunds Čakšs, Latvijas ūdens motosporta pamatlicējs un uzņēmējs Agris Kalnciems, kā arī Jūrmalas Senioru sporta biedrības vadītājs un uzņēmējs Uldis Zeitmanis.

Partijas sarakstā ir Ķemeru bibliotēkas vadītāja Vija Pika, Probācijas dienesta Jūrmalas nodaļa vadītāja Kristīne Brice, Jūrmalas domes Iedzīvotāju konsultatīvās padomes vadītājs, labdarības kustības “LIONS” Jūrmalas kluba aktīvists Zigmunds Klīvis, uzņēmējs Rīgas Spīķeru attīstītājs Jānis Dinne, uzņēmuma “Jūrmalas Mežaparki”, kas ir viens no nedaudzajiem Jūrmalas ražojošajiem uzņēmumiem, līdzīpašnieks un pārdošanu vadītājs Mārtiņš Čuda. “Reģionu Alianses” jauniešu kustību vadīs Kristaps Urpens.
“Kā “Reģionu Alianses” nodaļa mēs vispirms esam Jūrmalas iedzīvotāju partija – demokrātiska, godīga, saimnieciska un lokālpatriotiska organizācija, kuras mērķis ir Jūrmalas izaugsme un jūrmalnieku labklājība. Mēs vēlamies strādāt pie tā, lai Jūrmala kļūtu par nozīmīgāko veselības kūrortu pie Baltijas jūras, taču galvenā prioritāte ir jūrmalnieku interešu aizstāvēšana un mūsu pilsētas iedzīvotāju labklājība,” uzsver partijas līderis Māris Dzenītis.
Kā galvenās prioritātes “Reģionu Alianse” uzsver komunālo maksājumu samazināšanu, kas būtu panākama ar daudzdzīvokļu namu renovāciju un nosiltināšanu, siltuma un ūdens uzskaites sakārtošanu. Siltuma tarifi, kas šobrīd ir galvenā daudzdzīvokļu namos dzīvojošo jūrmalnieku sāpe garajā ziemas periodā, būtu samazināmi, uzbūvējot šķeldas katlumājas.
“Reģionu Alianse” partijas programmā paredz iniciēt likumdošanas izmaiņas, lai Jūrmala kļūtu par Speciālo ekonomisko zonu, kā arī piesaistīt ES struktūrfondus un nodrošināt nekustamā īpašuma atlaides vietējiem uzņēmējiem. Ņemot vērā, ka Jūrmalas viena no sāpīgākajām problēmām ir lielais ekonomisko apsvērumu dēļ emigrējušo ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits, plānots veidot savu reemigrācijas programmu.
Partijas programma paredz lielu uzmanību veltīt Jūrmalas kā kūrortpilsētas sakārtošanai, sākot ar sabiedrisko tualešu problēmu risināšanu un beidzot ar videi draudzīgu pastaigu promenādes Jaunķemeri – Kauguri un Dubulti – Bulduri veidošanu. Lai neaizbiedētu potenciālos pilsētas viesus ar iebraukšanas maksu, partijas programma paredz to atcelt, ieviešot pilsētā maksas stāvvietas.Tā kā partijas sarakstā ir daudz ar sportu saistītu cilvēku, starp prioritātēm ir arī sports un rūpes, lai tas būtu pieejams ikvienam. Programma paredz starptautiskiem standartiem atbilstošu sporta zāļu būvniecību pie skolām, mūsdienīga pludmales stadiona izveidi Dubultos ziemas slēpošanas trases izveidi, kā arī atbalstu idejai par multifunkcionāla sporta kompleksa un skeitparka zem jumta izveidi Slokā un ledus halles būvniecību “Dubultu vēderā”. “Mūsdienās veselīgs dzīves veids ir viena no būtiskākajām cilvēka dzīves kvalitātes vērtībām, tādēļ ir jāveicina, lai sports būtu pieejams ikvienam. Tādēļ mūsu rūpes ir sporta skolas apvienošana un izaugsme, sporta klubu atbalsta sistēmas ieviešana, kā arī “tautas sporta” attīstība un pieejamība,” uzsver Māris Dzenītis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s