FK "Jelgava" prezidents apsver iespēju demisionēt

Neredzot iespēju, kā esošajos apstākļos nodrošināt ilgtspējīgu FK “Jelgava” darbību, kluba valdes priekšsēdētājs Ainārs Tamisārs savā blogā ir paudis gatavību demisijas raksta iesniegšanu FK “Jelgava” valdei.
  
“Futbola klubiem Latvijā ir pieci iespējamie ieņēmumu avoti: pašvaldības tiešais atbalsts, vietējo uzņēmēju atbalsts, kuram arī nepieciešams pašvaldības “ieteikums”, pašvaldības “salobēto” Latvijas mēroga lielorganizāciju atbalsts, kā arī ieņēmumi no paša futbola kluba saimnieciskās darbības, bet veiksmes gadījumā arī dotācijas no varenajām futbola organizācijām par piedalīšanos kausos u.c.,” zina stāstīt Ainārs Tamisārs, kuram pieredz FK “Jelgava” vadīšanā ir jau kopš 2009.gada. 
“Vairumam Latvijas futbolu klubu atkarība no pašvaldības tiešas un pastarpinātas ietekmes sastāda tuvu 100%. Arī FK “Jelgava” ir pilnība atkarīga no vietējas pašvaldības, tās motivētajiem uzņēmējiem un kontaktiem ar lielo organizāciju vadītājiem Rīgā,” skaidro Ainars Tamisārs, piebilstot, ka nekādas iespējas viņam šo situāciju mainīt nav, viņš varot tikai pasīvi noskatīties no malas. 
“Jelgavā nav izveidojusies veselīga uzņēmējdarbības vide, kurā apgrozošies uzņēmēji ap prieku būtu gatavi atbalstīt lokāla rakstura sociālos projektus, t.sk., sporta organizācijas, kā arī nav ļoti reāli palielināt ieņēmumus no biļešu, suvenīru un pakalpojumu realizācijas,” situāciju skaidro Ainārs Tamisārs. 
Pārdomas par nepieciešamību atstāt amatu Aināram Tamisāram radās 15.maijā, saņemot oficiālu atbildes vēstuli no kāda potenciāla atbalstītāja, kuru iepriekš neoficiāli prezentēja ka aizrunātu, vien esot jāiziet un jānogaida birokrātiskā procedūra. “Tagad ar vienas šādas atbildes vēstules starpniecību esmu nolikts fakta priekšā, ka mums pietrūkst ⅓ no plānota gada budžeta. Man nav ne iespējas, pat ne idejas, kur lai šādu summu atrod,” motivāciju demisionēt skaidro Ainārs Tamisārs. 
FK “Jelgava” valdes priekšsēdētājs mierina futbolistus, ka līdz transfēru loga sākumam finansiālajā jomā viss ir pilnīgā kārtībā. Kluba rīcībā esošie līdzekļi ļauj nodrošināt visas saistības līdz šim periodam, taču par tālāko Ainārs Tamisārs gan vairs nav drošs. 
“Nekāda pamata uztraukumam nav tiem 250 bērniem un viņu vecākiem, jo FK “Jelgava” jaunatnes sistēma visu tās pastāvēšanas laiku balstās tikai un vienīgi uz vecāku finansēm,” konkretizē Ainārs Tamisārs. 
“Es kā uzņēmējs bieži esmu saskāries ar situācijām, kad pircēju, piegādātāju, partneru “vārdi nesaskan ar darbiem” un noteikti negribu un nevaru atļauties būt tas, kas ir palicis kādam parādā vai neizpildījis solījumus. Tāpēc, lai kā arī man gribētos turpināt nodarboties ar savu hobiju – veicināt Jelgavas futbola attīstību, ar futbola starpniecību konsolidēt visdažādākās jelgavnieku sociālās grupas un vienkārši ar savu darbu palīdzēt cilvēkiem, t.sk., arī pašam gūt prieku no futbola, esmu sācis domāt par savu “atbilstību ieņemamam amatam” un apsveru domu par demisijas raksta iesniegšanu FK “Jelgava” valdei,” rezumē Ainārs Tamisārs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s