Pazudusi Jūrmalas domes priekšsēdētāja amata zīme – apzeltīta ķēde

Lai gan Jūrmalas pilsētas domes nolikums par Jūrmalas pilsēta domes priekšsēdētāja amata zīmi un tās pielietojumu paredz, ka 3000 latus vērto ķēdi ir jāvalkā Jūrmalas pilsētas svētku svinībās un pilsētai nozīmīgos pasākumos, tomēr Jūrmalas kūrortsezonas atklāšanas pasākumā 18.maijā Jūrmalas domes priekšsēdētājs Juris Visockis pilsētniekus sveica, nerotājies ar 3000 latus vērto amata zīmi. Jūrmalas pilsētas domes deputātam Mārim Dzenītim ir aizdomas, ka šī skandalozā ķēde ir pazudusi līdz ar Gata Trukšņa atstādināšanu.

Māris Dzenītis  (“Reģionu Alianse”) atgādina, ka 2012.gada 5.aprīlī pieņemtais nolikums paredz, ka ķēde – amata zīme ir jālieto Jūrmalas pilsētas svētku svinībās, pilsētai nozīmīgos pasākumos. Tādējādi Juris Visockis ir pārkāpis Jūrmalas pilsētas domes nolikumu par Jūrmalas pilsēta domes priekšsēdētāja amata zīmi un tās pielietojumu. 

“Interesējos, kādēļ Juris Visockis jūrmalniekus sveica, nerotājies ar šo amata zīmi. Atklājās, ka ķēde, kas ir oficiāla Jūrmalas domes priekšsēdētāja amata zīme, Jūrmalas domē vairs nav. Pārbaudījām seifu, bet nekā,” pauž Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis.
Māris Dzenītis zināja teikt, ka šobrīd Jūrmalas domes vadība apsver iespēju vērsties tiesībsargājošajās instancēs par varas simbola pazušanu. Māris Dzenītis uzskata, ka galvenais aizdomās turamais par ķēdes pazušanas faktu ir bijušais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. 
Šī amata zīme tika izgatavota 2012.gadā pēc toreizējā Jūrmalas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa pasūtījuma. Ķēde izgatavota no 925.proves sudraba, apzeltīta ar 999.proves zeltu. Amata zīmes izmaksas bija 3000 latu.
Domes nolikums paredz, ka Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs tiesības nēsāt amata zīmi iegūst uz Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja amata pilnvaru laiku un tās ir tikai amata pienākumu pildīšanas laikā. “Tas nozīmē, ka ne Gatim Truksnim, ne arī kādam citam domes priekšsēdētājam pilnvaru termiņa beigās nav tiesību šo ķēdi piesavināties, pat arī tad nē, ja par saviem līdzekļiem līdzdarbojies šādas ķēdes izgatavošanā,” norāda Māris Dzenītis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s