Billionaire Yacht Club Jūrmalā investēs 25 miljonus eiro

No “Billionaire Yacht Club” ir saņemts apstiprinājums par nodomu investēt 25 miljonus eiro Jūrmalas ostas teritorijā ieplānotajā jahtu būvniecības un apkopes centra izveidošanā. Tāpat “Billionaire Yacht Club” plāno attīstīt infrastruktūru Jūrmalas ostā, lai tā būtu piemērota ekskluzīvajām jahtām kā ceļojuma galamērķis. Par saviem nodomiem uzsākt investīcijas Jūrmalas ostā “Billionaire Yaht Club” īpašnieks Saken Vu Anh Quan šonedēļ informēja Jūrmalas pilsētas domes deputāts (“Reģionu Alianse”) un Jūrmalas ostas valdes locekli Māri Dzenīti.
 
Māris Dzenītis apstiprina, ka iepriekš ir paveikts ļoti ilgstošs un daudz laika un enerģijas prasošs darbs, lai ieinteresētu “Billionaire Yaht Club” investēt Jūrmalā, nevis kādā citā Baltijas jūras ostā. “Mēs investoriem rādījām ostu, rakstījām piedāvājums, apzinājām konkurentus un mūsu priekšrocības. Tagad esam saņēmuši atalgojumu – investora apstiprinājumu investēt Jūrmalā,” lepojas Māris Dzenītis. 
Lielu palīdzību šī investora piesaistīšanā veica arī Kazahstanas prezidenta administrācijas ārštata padomnieks ekonomikas jautājumos Latvijā Valērijs Guļbas un viņa vadītais Latvijas fonds “VIV”, pēc kura uzaicinājuma 2012.gada rudenī Latvijā viesojās ārvalstu investoru grupa, tai skaitā arī “Billionaire Yaht Club” īpašnieks Saken Vu Anh Quan. 
Šobrīd “PriceWaterhouseCoopers” jau uzticēta detalizēta investīciju programmas izstrādāšana. 
Māris Dzenītis zināja teikt, ka “Billionaire Yaht Club” šobrīd darbojas lielākajos pasaules jahtu centros, tai skaitā Taizemē, Montekarlo, Šanhajā un Singapūrā. Kompānija ne tikai pati būvē ekskluzīvās jahtas, bet arī specializējas uz šādu jahtu servisa apkopes veikšanu un šajā jomā tai ir ļoti liela pieredze un unikālās tehnoloģijas. 
“Arī mūsu reģionā pieaug pieprasījums pēc ekskluzīvajām jahtām, to iegādes un servisa pakalpojumiem. Ar šo reģionu mēs saprotam ne jau tikai trīs Baltijas valstis, bet visas tās valstis, kuras pie Baltijas jūras, tai skaitā arī Krieviju, kuras bagātajiem cilvēkiem jau izveidojušās īpašas attiecības ar Jūrmalu,” skaidro Māris Dzenītis. 
“Jūrmala var kļūt par servisa centru ekskluzīvajām jahtām no Krievijas, Zviedrijas Somijas, Polijas, Vācijas, Dānijas, arī Norvēģijas. Ar investoriem runājam arī par to, ka Jūrmalā varētu veidot Baltijas jūrā kursējošo jahtu ziemas stāvvietu. Tas ir ļoti milzīgs potenciāls, ļoti lielas naudas summas, un arī daudz jaunas darba vieta Jūrmalā,” stāsta Māris Dzenītis. 
“Visā pasaulē pilsētas un pat valstis cīnās, lai pie sevis kaut uz nelielu mirki pieaicinātu ekskluzīvo jahtu īpašniekus, kuri, kā ierasts, ir gan ļoti turīgi, gan arī ietekmīgi cilvēki. Šāda jahtu servisa centra izveidošana būtu kā izrāviens Jūrmalai,” uzskata Māris Dzenītis. 
“Jūrmala jau sen domā par jahtu tūrisma attīstību. Aizvadītajos četros gadus esam paveikuši daudz, lai šos mērķus pietuvinātu. Esam padziļinājuši un pastāvīgi tīrām gulti Lielupes grīvā, mums ir plašas teritorijas, kur veidoties jahtkluba infrastruktūrai. Netālu ir viesnīcas, restorāni un klubi, kā arī sabiedriskais transports un lidosta. Mums ir visas priekšrocības, lai Jūrmala kļūtu par lielāko Baltijas jahtu centru,” mudina Māris Dzenītis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s