FK "Jelgava" notikusi vadības maiņa

Futbola kluba “Jelgava” valdes sēdē 10.jūnijā ir apstiprinājusi līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Aināra Tamisāra lūgumu atkāpties, kā arī vienlaicīgi par jauno valdes priekšsēdētāju ir apstiprināts Jelgavas uzņēmējs un futbola kluba sponsors Māris Peilāns.
  
Ainārs Tamisārs jau 16.maijā publiski pauda gatavību atkāpties, jo “neredzēja iespēju, kā esošajos apstākļos nodrošināt ilgtspējīgu FK “Jelgava” darbību.”
Savā blogā Ainārs Tamisārs raksta, ka ceturtā sezona Virslīgā „Jelgavai” iesākusies pavisam neveiksmīgi gan sportiskajā, gan finansiālajā jomā. “Budžeta ieņēmumu daļā Jelgavas pašvaldības atbildīgo personu „aizņemtības”, neieinteresētības, ietekmes uz valsts līmeņa politiskām norisēm līmeņa pazemināšanās un citu iemeslu dēļ, radies paliels robs, kura aizpildīšanā ar man pieejamajiem finansu līdzekļiem, kontaktiem un apolitisko dzīves uztveri ir daudz par maz,” raksta Ainārs Tamisārs.
Iepriekš, runājot par iespējamo demisiju, Ainārs Tamisārs rakstīja, ka “būdams uzņēmējs ir bieži saskāries ar situācijām, kad pircēju, piegādātāju, partneru “vārdi nesaskan ar darbiem” un noteikti negrib un nevar atļauties būt tas, kas ir palicis kādam parādā vai neizpildījis solījumus”.

“Līdz pat vakardienas Valdes sēdei cerēju, ka izdosies atrast kādu risinājumu vai „izeju”, lai ambīcijas un mērķus saskaņotu ar iespējām, diemžēl tas neizdevās,” raksta Ainārs Tamisārs.
“Arī pārorientēt FK „Jelgava” no pašvaldības finansēta kluba par tiešām privātu sporta klubu dažu mēnešu laikā nav reāli,” skaidro Ainārs Tamisārs, piebilstot, ka lielākais vairums Jelgavas un daudzu citu Latvijas pilsētu komandu sporta klubi naudu saņem gan no pilsētas budžeta, gan kā politiski angažētus ziedojumus no kāda labi pelnoša Latvijas lieluzņēmuma. 
“Ne tikai Jelgavā futbola sabiedrībā joprojām vairākums ir pārnopietni sporta speciālisti, kas pat nepieļauj domu, ka futbols sen vairs nav tikai sporta veids, bet gan līdzeklis, kā ik pa laikam sapulcināt cilvēkus un sniegt viņiem emocijas, kopības un piederības sajūtu, kā arī veicināt lokālpatriotismu,” norāda Ainārs Tamisārs.

Ar savu līdzšinējo veikumu Ainārs Tamisārs ir apmierināts: “Pa šo laiku FK „Jelgava” iekļuva Virslīgā (2009.gada novembrī), izcīnīja Latvijas Kausu (2010.gada maijā), uzspēlēja Eiropas līgā pret Norvēģijas „Moldi” gan Moldē, gan Slokā (2010.gada jūlijā), Zemgales olimpiskā centra atklāšanas svētkos pieveica Anglijas premjerlīgas klubu „Blackpool” (2010.gada septembrī), labi nospēlēja ar „Fleetwood FC” (0:0) un „Blakcpool” (1:1) Ziemeļanglijas tūres laikā (2011.gada jūlijā). Šai laikā ir izveidota stabila jaunatnes sistēma, izdota „Jelgavas futbola vēsture”, kā arī kopā ar citiem Latvijas Virslīgas klubiem izveidota biedrība „Latvijas futbola virslīga” un notikuši daudzi citi emocijām bagāti notikumi gan uz futbola laukuma, gan ap to.”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s