Golfa laukumā "Viesturi" noskaidrots labākais kreilis

Svētdien, 21.jūlijā, golfa laukumā „Viesturi” tika noskaidrots Latvijas spēcīgākais golfa spēlētājs – kreilis. Pirmo reizi Baltijā notika kreiļu kauss. Tika noskaidroti spēcīgākie vairākās nominācijās, tai skaitā ievērtējot spēlētāja handikapu, nosakot mazāko sitienu skaitu, tālāko izsitienu un tuvāko trāpījumu pie bedrītes.

Galvenā balva  tika pasniegta spēlētājam, kurš visveiksmīgāk cīnījās ne tikai ar laukumu, bet arī ar savu handikapu. Šoreiz tas vislabāk padevās Andrim Priedītim, kurš ikdienā ir degvielas tirdzniecības kompānijas “Virši-A” valdes loceklis. Viņš, divreiz izejot golfa laukuma “Viesturi” deviņas bedrītes, to spēja ar 102 sitieniem, bet ņemot vērā, ka viņa handikaps šajā spēlē bija 34, tas viņam deva iespēju izcīnīt 38 stableford punktus. 

Otrajā vietā ar 31 iegūtu punktu palika Aleksejs Savko, ABLV bankas Korporatīvo un privāto klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs, bet trešajā vietā ar 30 punktiem – Dainis Rozenfelds, Mandatum Life Ieguldījumu pārvaldes vadītājs Latvijā.

Vienlaicīgi tika noteikts arī uzvarētājs jauniešu konkurencē. Izcīnot 24 stableford punktus, uzvaru izcīnīja Fēliks Gavars, kurš ir brālis Latvijas eksčempionam Mikum Gavaram. Tikpat punktus izcīnīja arī Artūrs Asars-Asarovskis, bet ņemot vērā, ka viņam sliktāks handikaps, tāpēc nācās samierināties ar otro vietu. Bet trešajā vietā ar 18 punktiem Eduards Freifalts.

Vistālākais sitiens padevās jauniņajam Fēliksam Gavaram, taču jāņem vērā to, ka bērni un pusaudži sit no daudz tuvāka attāluma, nekā pieaugušie. Savukārt vistuvāk 2./11. bedrītei bumbiņu ar pirmo sitienu pietuvināja Eduards Freifalts. 
Paralēli tika noteikts un godināts arī Latvijas labākais golfa spēlētājs – kreilis. Pieveicot laukumu ar 89 sitieniem, par Latvijas spēcīgāko kreili tika atzīst uzņēmējs Vilmārs Jansons, kurš ir arī Latvijas spēcīgākās un šobrīd aiz okeāna spēlējošās Lauras Jansones tēvs. 
Vilmārs Jansons arī atzina, ka šāda tradīcija ir ļoti savlaicīga, jo daudzās citās valstīs, jo īpaši Kanādā, šādi kreiļu turnīri ir ļoti populāri. “Svarīgi, lai tiktu noteikts gan labākais ar handikapu, gan arī bez, lai būtu gan sportiskais, gan saviesīgais. Sen jau kaut ko tādu arī Latvijā vajadzēja,” rezumē Vilmārs Jansons. 
“Es ceru, ka mūsu aizsāktais “Kreiļu kauss” kļūs ikgadēju tradīciju, un turpmāk ik gadu pie mums sabrauks golfu spēlējošie kreiļi no tuvām un tālākām valstīm. Mums šobrīd ir grūti iekļūt nopietno Eiropas mēroga sacensību kalendāros, taču ar šādu radošu un specifisku piedāvājumu mēs varam būt interesanti un pamanīti arī plašākā mērogā,” ieceres skaidro Golfa kluba “Viesturi” prezidents Gunārs Pīlādzis. 
“Šobrīd esmu gandarīts par paveikto. “Kreiļu kauss” notika pirmo reizi ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. Iecere ir uzskatāma par aizsāktu. Jā, varēja būt vēl vairāk dalībnieku, varēja būt vēl vairāk viesu, vēl vairāk pārstāvēto valstu, vēl lielāka mediju un sponsoru interese. Bet, tad viss ir nākotnē! Jau tagad sāksim gatavoties nākamam turnīram. Jau redzu, kā interese pieaug,” stāsta Gunārs Pīlādzis. 
“Biju dzirdējis, ka jau iepriekš Latvijā ir rīkoti pasākumi kreiļiem, un tie guvuši atsaucību, tāpēc biju cerīgs, ka kreiļi atsauksies arī uz šo pasākumu. Cilvēki vēlas socializēties, vēlas būt vēl vairāk kopā, apspriesties, komunicēt. Golfa laukums tam ir kā radīts!” rezumē Gunārs Pīlādzis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s