Lielākās reģionālās partijas veidos “Reģionu apvienību”

Trīs lielākās reģionālās partijas – “Reģionu alianse”, “Latgales partija” un “Vidzemes partija” ir konceptuāli vienojušās par reģionālo partiju apvienības “Reģionu apvienība” veidošanu. Jaunās apvienības mērķis ir veicināt reģionālo politisko spēku apvienošanos un kopīgu startēt 12.Saeimas vēlēšanās 2014.gadā. Jaunveidojamajai reģionālo partiju apvienībai aicina pievienoties arī citas reģionālās partijas, vēlētāju apvienības un reģionālos līderus.
 

Par ieceri veidot reģionālo partiju apvienību “Reģionu apvienība” ir vienojušies visu trīs partiju līderi, tai skaitā Andrejs Ence (“Reģionu alianse”), Aldis Adamovičs (“Latgales partija”) un Guntis Gladkins (“Vidzemes partija”), tiekoties Rīgā, 21.augustā. 
Trīs partiju līderi uzskata, ka kopīgi veidojamās “Reģionu apvienības” svarīgākais uzdevums ir kļūt par galveno Latvijas reģionu interešu aizstāvi LR Saeimā un valdībā, izveidojot pragmatisku dialogu ar pārējiem politiskajiem spēkiem. 
“Pašvaldību vēlēšanās reģionālās partijas ieguva ļoti daudz mandātus. Vēlēšanu rezultāti nepārprotami norāda, ka reģionālo partiju popularitāte un ietekme pieaug,” jau iepriekš, komentējot “Reģionu Alianse” panākumus aizvadītājās pašvaldību vēlēšanās, teica partijas “Reģionu Alianse” priekšsēdētājs un Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence. 
Jau iepriekš tika prognozēts arī reģionālo partiju konsolidācijas procesa turpinājums pēc pašvaldību vēlēšanām, un vienlaicīgi arī pirms 12.Saeimas vēlēšanām 2014.gadā. 
“Reģionālo partiju panākumi pašvaldību vēlēšanās ir pamudinājuši sasparoties arī citas partijas. Par reģionālajām partijām nu interesējas arī Saeimā pārstāvētās partijas, lai gan iepriekš tās pret reģionālajām partijām izturējās visnotaļ augstprātīgi. Šobrīd situācija ir mainījusies,” atgādina Andrejs Ence. 
Andrejs Ence uzskata, ka šis ir ļoti zīmīgs brīdis. “Mums ir iespēja izmantot šo pacēlumu un konsolidēt reģionālos līderus, lai izveidotu ļoti spēcīgu reģionu lobiju Latvijas un arī Eiropas mērogā. Tāpēc mēs esam gatavi aktīvi līdzdarboties, lai nepieļautu šī potenciāla sadrumstalošanu.” 
“Latvijas reģioni jau ilgstoši ir pabērna lomā. Un aktīvā cilvēku prombraukšana ir acīmredzams apliecinājums, ka tā turpināties nevar! Cilvēkiem reģionos ir jājūt, ka viņi mūsu valstī ir vajadzīgi!” aicina Andrejs Ence.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s