Tālmācība krievu valodā Latvijā ārvalstu skolēniem

“Rīgas Tālmācības vidusskola sākot ar jaunu mācību gadu kā pirmā Latvijā sāks piedāvāt unikālo iespēju iegūt vidējo vispārējo izglītību krievu valodā tālmācības veidā,” informē Rīgas Tālmācības vidusskolas dibinātāja Ilze Kalniņa, piebilstot, ka jauna programma krievu valodā ir pieejama tikai ārzemēs dzīvojošajiem skolēniem.
“Atšķirībā no Latvijā esošajām krievu skolām, kur daudzi priekšmeti, saskaņā ar likumā noteiktajām prasībām, ir jāapmāca arī latviešu valodā, šī tālmācības programma būs organizēta tikai krievu valodā,” stāsta Ilze Kalniņa. 
“Līdz ar vispārizglītojošajiem priekšmetiem, šajā programmā pastiprināti mācīsim arī latviešu valodu, tādējādi šīs būs efektīvs veids kā pavairot latviešu valodā runājošo skaitu citās valstīs. Tie būs arī Latvijas draugi, jo būs uzzinājuši vairāk par Latvijas cilvēkiem, kultūru, vēsturi,” lepojas Ilze Kalniņa. 
Līdzīgi kā citas Rīgas Tālmācības vidusskolas programmas, viss apmācības process tiks organizēts e-vidē, tai skaitā izmantojot e-pastu, internetu, Skype un citus e-saziņas veidus. “Skolēni pie mums skolā ierodas tikai lai nokārtotu eksāmenus. Taču, ja skolēnam ir papildus interese, vajadzības vai iespējas, tad viņi, protams, var ierasties biežāk,” skaidro Ilze Kalniņa. 
“Jau šobrīd uz mācībām ir pieteikušies skolēni no Maskavas, Kaļiņingradas, Pleskavas apgabala un Ukrainas. Interese ir arī no Gruzijas, kā arī citām NVS valstīm, kā arī no Eiropas valstīm, kur dažādu iemeslu dēļ izbraukuši daudz skolas vecuma jaunieši no bijušajām PSRS valstīm un vēlas mācīties krievu valodā,” stāsta Ilze Kalniņa. 
“Par mums interesējas ne tikai skolas vecuma jaunieši. Arī bijušajās PSRS valstīs ir ļoti daudz cilvēki, kuri juku laikos ir sākuši darba gaitas nepabeidzot vidusskolu. Tie ir gan sportisti, gan pazīstami mūziķi, gan šobrīd veiksmīgi uzņēmēji,” zina stāstīt Ilze Kalniņa, 
“Latvija ir ļoti piemērota, lai no šejienes eksportētu izglītības pakalpojumu uz bijušās PSRS valstīm. Esam lepni, ka nu esam pirmie vidējās vispārējās izglītības jomā, kas šādā veidā sāk šo iepriekš tik daudz aprunāto potenciālu apgūt,” komentē Ilze Kalniņa, piebilstot, ka ir pārliecināta, ka Latvijas izglītība ir kvalitatīva un konkurētspējīga pasaules tirgū. 
Rīgas Tālmācības vidusskola ir lielākā privātskola Latvijā, kura ieviesa tālmācības ideju pamata un vispārējā izglītībā. “Sākotnēji daudzi uz mums skatījās skeptiski, bet jau kuro gadu mūsu skolēnu rezultāti centralizētajos eksāmenos apliecina, ka skolēnu iegūtās zināšanas tālmācībā ir ļoti labas un konkurētspējīgas,” stāsta Ilze Kalniņa, piebilstot, ka Rīgas Tālmācības vidusskolas skolēni bieži ir daudz motivētāki mācīties, nekā skolēni citās skolās. 
Rīgas Tālmācības vidusskola piedāvā šādas akreditētas mācību programmas: 
– Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma krievu valodā Latvijas iedzīvotājiem; 
– Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma krievu valodā runājošajiem; 
– Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma; 
– Vispārējās vidējās izglītības humanitārā un sociālā virziena programma; 
– Pamatizglītības otrā posma (7.- 9.klase) programma 
Rīgas Tālmācības vidusskola piedāvā arī profesionālās pilnveides izglītības programma „Panākumu Universitāte”, sniedzot jauniešiem bez maksas papildus iespējas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s