Pasaules skvoša dienā 5.oktobrī Latvijā Mediju kauss

Latvijas skvoša federācija aicina Latvijas mediju pārstāvjus, tai skaitā žurnālistus un redaktorus, mūziķus un māksliniekus, reklāmas un sabiedrisko attiecību speciālistus piedalīties Mediju kausa izcīņā skvošā, kas notiks sestdien, 5.oktobrī, dienā, kad arī citās valstīs ar dažādiem pasākumiem tiks atzīmēta Pasaules skvoša diena.
 
Latvijas Mediju kausa izcīņa notiks “Zelta bouliga un skvoša centrā”, sestdien, 5.oktobrī, no 12:00 līdz 15:00. Turnīru rīko Latvijas Skvoša federācija, sadarbībā ar “PR@Mail” – sabiedrisko attiecību aģentūru, kura specializējas preses relīžu sagatavošanā un izsūtīšanā. 
Mediju kausa dalībnieki tiks salozēti apakšgrupās. Kopā gan kungi, gan dāmas. Labākie turpinās cīņu par Mediju kausu, pārējie izspēles savstarpējās spēles, lai noskaidrotu vietu secību. Balvas paredzētas visiem, bet galvenais – sportošana patīkamā kompānija, turklāt vēl ar misiju. 
Dalība Mediju kausā ir bezmaksas. Turnīra organizatori “aizdos” arī skvoša raketes tiem, kuriem tā vēl pašu rīcībā nav. Dalībniekiem pašiem būs jāparūpējas vien par piemērotu sporta apģērbu. 
Tiem mediju pārstāvjiem, kuriem skvoša spēles prasmes jau piemirsušās, Latvijas Skvoša federācija piedāvās bezmaksas treniņus. Tāpat trenēties varēs arī 5.oktobrī, atnākot uz kortiem jau no 11:00. 
Dalībniekiem jāpiesakās, sūtot e-pastu: prmail@prmail.lv, vai arī zvanot 26624466. Pieteikumā jānorāda vārds un uzvārds, vecums, organizācija, amats, kā arī skvoša spēles pieredze. Tāpat jānorāda, vai nepieciešams treniņš pirms turnīra, un vai nepieciešama arī skvoša rakete. 
Pirms 10 gadiem, 2003.gadā Latvijā jau tika rīkoti Mediju kausi skvošā. Tad to rīkoja sabiedrisko attiecību speciālists un politikas komentētājs Kristians Rozenvalds. Pāris gadu laikā izdevās skvoša kortos iesaistīt vairākus Latvijas mediju pārstāvjus, kuri pēcāk kļuva arī par ļoti aizrautīgiem skvoša spēlētājiem, to starpā arī Latvijas čempione skvošā Baiba Lulle, kura vairākas reizes ir pārstāvējusi Latviju Eiropas komandu čempionātā. Latvijas skvoša reitingos ir atrodami vēl arī citi Latvijas mediju pārstāvju vārdi, kā piemēram Gatis Šļūka, Kristaps Baņķis, Visvaldis Trokša, kuriem arīdzan Mediju kauss savulaik bija pirmās nopietnās skvoša sacensības. 
“Rīkojot šādu pasākumu, vēlamies popularizēt skvošu. Citās valstīs šajā dienā skvoša kortos tiks rīkotas atvērto durvju dienas, taču Latvijas līdzšinējā pieredze liecina, ka tas nestrādā. Latvijā cilvēkiem patīk sekot citiem, tāpēc vienkopus sapulcēsim sabiedrībā zināmus cilvēkus, piesaistīsim jaunus, cerot, ka tas pamudinās arī citus pievērsties skvošam,” stāsta Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs. 
“Skvošs ir ļoti strauji augošs sporta veids, kurš šogad, līdzīgi kā pirms četriem gadiem, bija viens no pretendentiem uz dalību Olimpiskajās spēles, un arī turpinās neatlaidīgi par to cīnīties. Ir radīti speciālie stikla skvoša korti, lai sacensību vērošana būtu baudāmāka skatītājiem zālē un TV ekrānos. Skvoša sacensības sākuši translēt arī lielie TV kanāli, tai skaitā BBC. Skvoša sacensības notiek publiskās vietās, piemēram stikla kortos pie piramīdām Ēģiptē un pilsētu centrālajos laukumos,” stāsta Raivis Lucijanovs, piebilstos, ka pēdējo gadu laikā skvoša industrija ir ļoti attīstījusies, tai skaitā inventāra un kortu ražotāji. 
Latvijā šobrīd kopumā ir 32 korti, tai skaitā 7 vietas ar 22 kortiem Rīgā un vēl piecas vietas ar 10 kortiem ārpus Rīgas (Liepāja, Jelgava, Ķekava, Saldus, Madona).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s