“Flora” plāno atsākt logu ražošanu 2 nedēļu laikā

Koka logu un durvju ražotājs “Flora” plāno atsākt ražošanu divu nedēļu laikā. “Tulītēji atjaunot ražošanu vecajās jaudās gan nevarēsim, objektīvu iemeslu dēļ strādāsim ar pazeminātu jaudu vecajā logu ražošanas cehā, kas nav cietis ugunsgrēkā. Lai pilnībā atgūtos pēc 30.septembra ugunsgrēka, būs nepieciešams daudz ilgāks laika posms,” informē Juris Bušs.
 
Vēl ir pagrūti noteikt visus ugunsgrēka zaudējumus. Ir skaidri zināms, ka produkcijas un materiālu krājumi, kas atradās nodegušajā cehā nav atjaunojami. Kādā apmērā izdosies atjaunot ražošanu būs atkarīgs no banku un apdrošinātāju pretimnākšanas, un no cietušo iekārtu testu rezultātiem. 
“Ugunsgrēkā ir pilnībā nopostīta krāsošanas līnija. Cietusi ir arī apstrādes līnija, taču to nav postījis uguns, bet gan sabojājis ūdens, tāpēc ir cerība, ka šo līniju izdosies atjaunot. Šobrīd gaidām, kad tā būs pilnībā nožuvusi,” precizē Juris Bušs 
Kopējās uzņēmuma ražošanas platībās konkrētajā teritorijā ir 6000 kv.m. No tiem 4500 km.m. bija apsildāmas, un ugunsgrēkā cieta 1000 kv.m. no šīm apsildāmajām telpām, kurās atradās logu cehs ar gatavās produkcijas noliktavu. 
“Šobrīd plānojam aktīvi izmantot 400 kv.m. lielo logu ražošanas cehu ar 200 kv.m. krāsošanas līniju pie šī ceha, kuru līdz šim izmantojam tikai epizodiski, kad bija vienlaicīgi jāveic ļoti liels pasūtījumu apjoms. Tagad šīs iekārtas noslogosim maksimāli,” stāsta Juris Bušs. 
“Mūsu pasūtījumus izgatavot gatavi palīdzēt mūsu nozares kolēģi, piemēram “Montāžnieks D”. Esam gandarīti par kolēģu pretīmnākšanu. Arī mēs līdzīgā situācijā būtu rīkojušies tāpat, gan tāpēc, ka no šādas nelaimes neviens nav pasargāts, gan arī tāpēc, ka mums ir kopīgi jārūpējas par Latvijas koka logu un durvju ražotāju reputāciju ārzemēs,” stāsta Juris Bušs atgādinot, ka latviešiem ir teiciens, ka “draugus iepazīst nelaimē”. 
“Lielais zaudējums ir nodegusī produkcija. Tur nodega gan logi lielai daudzstāvu mājai Rīgā, gan arī vairāki pasūtījumi Maskavas klientiem. Tagad mums ir jāpaspēj saražot gan tā produkcija, kura jau pasūtīta, gan arī no jauna jāsaražo tā, kas nodegusi. Un bez ražošanas jaudām vajadzīgi vēl arī apgrozāmie līdzekļi, lai no jauna iegādātos izejvielas un materiālus,” precizē Juris Bušs, piebilstot, ka “līdz šim “Flora” bijusi ļoti akurāta pret saviem piegādātājiem, arī kredītiestādēm un Valsts ieņēmumu dienestu, un ceram, ka tas atmaksāsies.”
“Ir ļoti sāpīgi šādā situācijā dzirdēt baumas, ka “Flora” ir aizdedzināta ļaunprātīgi, strādnieki atlaisti un uzņēmums tiek izzagts. Kā uzņēmuma īpašnieks ar pilnu atbildības sajūtu paziņoju, ka tie ir meli. Esmu apņēmības pilns kopā ar kolektīvu uzņēmuma darbību atjaunot pilnā apmērā pašreizējā teritorijā,” uzsver Juris Bušs, vienlaicīgi paužot pateicību visiem uzņēmuma darbiniekiem par sapratni, palīdzību un vēlmi “kopīgi izcelties no pelniem”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s