Skvošu popularizēs ar Mediju kausu 5.oktobrī

Vienlaicīgi ar Mediju kausa izcīņu skvošā, Latvijas skvoša federācija sestdien, 5.oktobrī 13:30 “Zelta boulinga un skvoša centrā” rīkos arī preses brīfingu, lai informētu žurnālistus un citus interesentus par šībrīža skvoša aktualitātēm Latvijā un pasaulē.
 
Preses brīfings notiks vienlaicīgi ar Mediju kauss skvošā apbalvošanas ceremoniju. “Gadījumā, ja tobrīd uzvarētājs vēl nebūs noskaidrots, tad kopīgi paskatīsimies noslēdzošās spēles,” piedāvā Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs. 
Atgādinām, ka Sestdien, 5.oktobrī, dienā, kad arī citās valstīs tiks atzīmēta Pasaules skvoša diena, Latvijas skvoša federācija rīkos Mediju kausa izcīņu skvošā, uz turnīru uzaicinot žurnālistus un redaktorus, mūziķus un māksliniekus, reklāmas un sabiedrisko attiecību speciālistus, kā arī sabiedrībā zināmas personas. 
“Rīkojot šādu pasākumu, vēlamies popularizēt skvošu. Citās valstīs šajā dienā skvoša kortos tiks rīkotas atvērto durvju dienas, taču Latvijas līdzšinējā pieredze liecina, ka tas nestrādā. Latvijā cilvēkiem patīk sekot citiem, tāpēc vienkopus sapulcēsim sabiedrībā zināmus cilvēkus, piesaistīsim jaunus, cerot, ka tas pamudinās arī citus pievērsties skvošam,” stāsta Raivis Lucijanovs. 
“Skvošs ir ļoti strauji augošs sporta veids, kurš šogad, līdzīgi kā pirms četriem gadiem, bija viens no pretendentiem uz dalību Olimpiskajās spēles, un arī turpinās neatlaidīgi par to cīnīties. Ir radīti speciālie stikla skvoša korti, lai sacensību skatīšanās būtu baudāmāka skatītājiem zālē un TV ekrānos. Skvoša sacensības sākuši translēt arī lielie TV kanāli, tai skaitā BBC. Skvoša sacensības notiek publiskās vietās, piemēram stikla kortos pie piramīdām Ēģiptē un pilsētu centrālajos laukumos,” stāsta Raivis Lucijanovs, piebilstos, ka pēdējo gadu laikā skvoša industrija ir ļoti attīstījusies, tai skaitā inventāra un kortu ražotāji. 
Latvijā šobrīd kopumā ir 32 korti, tai skaitā 7 vietas ar 22 kortiem Rīgā un vēl piecas vietas ar 10 kortiem ārpus Rīgas (Liepāja, Jelgava, Ķekava, Saldus, Madona). 
Pirms 10 gadiem Latvijā jau tika rīkoti Mediju kausi skvošā. Tad to rīkoja sabiedrisko attiecību speciālists un politikas komentētājs Kristians Rozenvalds. Pāris gadu laikā izdevās skvoša kortos iesaistīt vairākus Latvijas mediju pārstāvjus, kuri pēcāk kļuva arī par ļoti aizrautīgiem skvoša spēlētājiem, to starp arī Latvijas čempione skvošā Baiba Lulle, kura vairākas reizes ir pārstāvējusi Latviju Eiropas komandu čempionātā. Latvijas skvoša reitingos ir atrodami vēl arī citi Latvijas mediju pārstāvju vārdi, kā piemēram Gatis Šļūka, Kristaps Baņķis, Visvaldis Trokša, kuriem arīdzan Mediju kauss savulaik bija pirmās nopietnās skvoša sacensības. 
Latvijas Mediju kausa izcīņa notiks “Zelta boulinga un skvoša centrā”, sestdien, 5.oktobrī, no 12:00 līdz 14:00. 
Turnīru rīko Latvijas Skvoša federācija, sadarbībā ar “PR@Mail” – sabiedrisko attiecību aģentūru, kura specializējas preses relīžu sagatavošanā un izsūtīšanā. 
Sacensības klātienē var vērot ikviens interesents. Visiem tiks sniegta plašāka informācija par šo aizraujošo sporta veidu, arī pašiem pamēģināt.

Skatīt Mediju kausa dalībnieku sarakstu >>

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s