K.Baņķis pārspēj B.Lulli Mediju kausa skvošā finālā

Latvijas Mediju kausu skvošā šogad izcīnīja astrologs un vairāku tematisko portālu redaktors Kristaps Baņķis, kurš finālā pārspēja “Neatkarīgās Rīta Avīze” žurnālisti Baibu Lulle, kura ir arī Latvijas eksčempione un paralēli darbam žurnālistikā trenē skvošu Jelgavas klubā “Fitland”. Mazajā finālā par trešo vietu karikatūrists Gatis Šļūka pārspēja Poligrāfijas grupas “Mūkusala” vadītāju Visvaldi Trokšu. 

Latvijas Mediju kausa izcīņa skvošā norisinājās “Zelta boulinga un skvoša centrā” sestdien, 5.oktobrī, dienā, kad arī citās valstīs tiks atzīmēta Pasaules skvoša diena. 
Turnīru rīkoja Latvijas Skvoša federācija, sadarbībā ar “PR@Mail” – sabiedrisko attiecību aģentūru, kura specializējas preses relīžu sagatavošanā un izsūtīšanā. 
Sacensībām sākotnēji tika pieteikti 12 dalībnieki, taču kausa izcīņā piedalījās tikai 10. Sacensības piedalījās arī Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs, kā arī 9 gadīgais skvoša talants Pauls Rozenvalds, kurš šogad, būdams vēl 8 gadu vecumā kļuva par Latvijas čempionu U19 grupā. 
“Šogad Mediju kausu rīkojām spontāni, jo meklējam veidu, kā sarīkot kaut ko interesantu Pasaules skvoša dienā. Pieredze rāda, ka “plikas” atvērtās dienas Latvijā nav efektīvas. Tāpēc arī ierosināju atjaunot Mediju kausu, lai gan paši mediju pārstāvji atgrieztos skvoša kortos, gan arī pēcāk ar savu piemēru to pamudinātu citiem,” stāsta Kristians Rozenvalds. 
Mediju kauss šogad notika pēc 5 gadu pārtraukuma. Pirmais Mediju kauss skvošā notika “Joker” skvoša kortus, un tad šo turnīru rīkoja sabiedrisko attiecību speciālists un politikas komentētājs Kristians Rozenvalds. Līdz 2008.gadam Mediju kauss skvoša tika rīko katru gadu, taču pēc tam vairs nē. 
“Pāris gadu laikā izdevās skvoša kortos iesaistīt vairākus Latvijas mediju pārstāvjus, kuri pēcāk kļuva arī par ļoti aizrautīgiem skvoša spēlētājiem, to starp arī Latvijas čempione skvošā Baiba Lulle, kura vairākas reizes ir pārstāvējusi Latviju Eiropas komandu čempionātā. Latvijas skvoša reitingos ir atrodami vēl arī citi Latvijas mediju pārstāvju vārdi, kā piemēram Gatis Šļūka, Kristaps Baņķis, Visvaldis Trokša, kuriem arīdzan Mediju kauss savulaik bija pirmās nopietnās skvoša sacensības. 
“Šogad arī nedaudz paplašinājām dalībnieku skaitu. Senāk stingri skatījāmies, lai ir tikai medijos strādājošie. Bet šogad aicinājām arī žurnālistus un redaktorus, mūziķus un māksliniekus, reklāmas un sabiedrisko attiecību speciālistus, kā arī sabiedrībā zināmas personas, kuras jau manītas skvoša kortos,” skaidro Kristians Rozenvalds. 
“Skvošs ir ļoti strauji augošs sporta veids, kurš šogad, līdzīgi kā pirms četriem gadiem, bija viens no pretendentiem uz dalību Olimpiskajās spēles, un arī turpinās neatlaidīgi par to cīnīties. Ir radīti speciālie stikla skvoša korti, lai sacensību skatīšanās būtu baudāmāka skatītājiem zālē un TV ekrānos. Skvoša sacensības sākuši translēt arī lielie TV kanāli, tai skaitā BBC. Skvoša sacensības notiek publiskās vietās, piemēram stikla kortos pie piramīdām Ēģiptē un pilsētu centrālajos laukumos,” stāsta Raivis Lucijanovs, piebilstos, ka pēdējo gadu laikā skvoša industrija ir ļoti attīstījusies, tai skaitā inventāra un kortu ražotāji. 
Latvijā šobrīd kopumā ir 32 korti, tai skaitā 7 vietas ar 22 kortiem Rīgā un vēl piecas vietas ar 10 kortiem ārpus Rīgas (Liepāja, Jelgava, Ķekava, Saldus, Madona).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s