Interneta diskusiju klubs IMHOclub.lv arī latviešu valodā

Latvijā populārais interneta diskusiju klubs IMHOclub.lv, kurš darbojas krievu valodā kopš darbības uzsākšanas 2011.gada aprīlī, sākot ar 22.oktobri būs arī latviešu valodā. Jauno redakciju uzņēmies vadīt Kristians Rozenvalds, kurš par savu mērķi norāda vēlmi mainīt diskusiju kultūru Latvijā, kā arī veicināt dialogu starp latviešiem un cittautiešiem.
  

Vērtējot diskusiju portāla IMHOclub.lv divu valodu versijas darbības sākumu kā ievērojamu notikumu Latvijas mediju telpā un sabiedriskajā dzīvē, Kristians Rozenvalds paziņoja: “Esmu ļoti priecīgs un arī pagodināts par iespēju būt klāt pie IMHOclub.lv latviešu versijas iedzīvināšanas. Es ticu, ka arī latviešu auditorijā ir iespējams adaptēt to diskusijas kvalitāti, kādu šo divarpus gadu laikā ir sasniegusi IMHOclub.lv krievu valodā. Es ticu, ka mums izdosies kaut nedaudz ietekmēt šobrīd tik ārprātīgi nepatīkamo un neproduktīvo diskusiju gaisotni Latvijā.” 
“Divarpus gadu laikā, kopš Latvijā darbojas ImhoClub.lv, ir radīts aizmetnis jaunai diskusiju kultūrai Latvijas internetā. Tā ir vieta, kur publiski diskutē, strīdas un pārliecina, nevis anonīmi lamājas. Tā ir vieta, kur vērtē un analīzē, meklē risinājumus, nevis meklē vainīgos,” interneta diskusiju kluba IMHOclub.lv līdzšinējo darbību vērtē Kristians Rozenvalds. 
“Esam Latvijā palikuši tik maz, ka katrs, kas domā un diskutē, tādējādi paužot nevis vienaldzību, bet ieinteresētību, ir ļoti nozīmīgs. Katrs! Esam Latvijā palikuši tik maz, ka katrs, kas domā un diskutē, tādējādi paužot nevis vienaldzību, bet ieinteresētību, ir ļoti nozīmīgs. Katrs! Tāpēc tik ļoti pārdzīvoju, ka diskusiju Latvijā paši noslāpējam, vēl pirms kāds kaut ko pateicis. Vieniem nepareiza tautība, citiem partijas vai kliķes piederība. Un tā mēs te sēžam, klausīties negriboši un negatavi, bailēs pašiem kaut ko pateikt, un vienlaicīgi šausminoties, ka nezinām, kur un kā tālāk kopīgais ceļš ejams,” savā pirmajā redakcijas slejā raksta Kristians Rozenvalds. 
“Mēs saglabāsim līdzšinējo portālā uzstādījumu, ka katrs raksta autors pēc tam velta laiku, lai atbildētu lasītāju jautājumiem, kā arī, iespēju robežās, diskutētu ar citiem komentētājiem. Jā, sākotnēji tas būs apgrūtinājums, bet ticu, ka ar laiku autori pat izbaudīs šādas diskusijas iespēju, nevis vairīsies no tās,” skaidro Kristians Rozenvalds. 
“Tāpat mēs saglabāsim līdzšinējo kārtību, ka jautājumus uzdot, kā arī virkni citas priekšrocības varēs izmantot tikai reģistrētie lietotāji. Šāda kartība IMHOclub.lv jau ilgstoši strādā un sevi pierādījusi. Mēs mudinām arī citus portālus sekot šim piemēram, jo mazinot anonimitāti, būtiski ceļas diskutētāju atbildība un vienlaicīgi arī diskusijas kvalitāte,” mudina Kristians Rozenvalds. 

Vēršoties pie latviešu auditorijas IMHOclub.lv dibinātājs un krievu valodā publicētās versijas galvenais redaktors Jurijs Aleksejevs atzīmē: “Mūsu Latvijas sabiedrībā valda dažādas problēmas. Taču tā nu ir iznācis, ka mums tās jārisina kopīgi, citādi mūsu (kopīgajai) valstij nākotnes nebūs. Man tā šķiet”. 

Diskusiju portāls IMHOclub.lv tika atklāts 2011. gada aprīlī. Šajā laikā portāla darbā kā autors (spīkeri) ir piedalījušās tādas personības, kā Latvijas Republikas prezidents, patreizējie un bijušie ministri, LR Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti, ekonomisti, Latvijā, Krievijā, ASV un Lielbritānijā pazīstami uzņēmēji, kā arī vadošie žurnālisti. 
Kluba priekšsēdētājs — plaši pazīstamais žurnālists, avīzes “Бизнес&Балтия” vadītājs no 1992. līdz 2010. gadam — Jurijs Aleksejevs. 
Redakcijas latviešu valodā galvenais redaktors ir Kristians Rozenvalds, kurš iepriekš bijis pazīstams ar saviem politiskajiem komentāriem, kā arī darbību sabiedrisko attiecību jomā. Redakcijā kopā ar viņu strādās arī žurnālists Pēteris Tārs un tulks Zane Paukšte.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s