Uzņēmēji sūdzās KNAB par necaurspīdīgu VARAM konkursu

Latvijas Mazo un Vidējo uzņēmumu asociācija ir nosūtījusi vēstuli KNAB ar lūgumu izvērtēt Vides aizsarzības un reģionālās attīstības ministrijas rīcību attiecībā uz Klimata Pārmaiņu finanšu instrumenta “Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai” ceturtās kārtas konkursu, ko ministrija izsludināja šā gada 3.februārī, bet projekta iesniegšanas termiņš ir noteikts jau 28. februārī, tādējādi radot priekšnoteikumus tikai tiem pretendentiem, kuri par šādu konkursu un tā noteikumiem bijuši informēti jau priekšlaicīgi. 

“Salīdzinot ar šī paša konkursa trešo kārtu, kad trīs mēnešus iepriekš ministrija ar preses relīzes starpniecību informēja sabiedrību par gaidāmo konkursu un ieinteresētie uzņēmēji varēja savlaicīgi sagatavoties konkursam, tad tagad, bez jebkādas iepriekšējas informācijas izziņošanas, ministrija ir izsludinājusi ceturto kārtu, kur projekts ir jāiesniedz jau pēc 25 dienām,” sašutis ir Latvijas Mazo un Vidējo uzņēmumu asociācijas valdes loceklis Uldis Vītoliņš.
Latvijas Mazo un Vidējo uzņēmumu asociācija savā vēstulē KNAB pauž aizdomas, ka minētā slepenība un īsais pieteikšanās termiņš konkursam var būt izdevīgs uzņēmējiem, kuri ir pietuvināti ministrijas vadībai un kuri tādējādi varētu nodrošināt sev ekskluzīvas iespējas saņemt finansējumu. 
“Uzņēmējam, kurš tikai 3. februārī uzzina par gaidāmo konkursu, un kuram projekts ir jāiesniedz jau pēc 25 dienām, ir neiespējami sagatavot projekta pieteikumu, jo porjektu noteikumi paredz, ka  potenciālajam konkursa dalībniekam ir jāiesniedz vēl papildus energo audita ziņojums, būvvaldē akceptēts būvprojekts, celtniecības tāme, zvērināta revidenta atzinums par aprēķinu pareizību projektā un vēl daudzi citi dokumenti,” 25 dienās neizpildāmās prasības uzskaita Uldis Vītoliņš.
Uldis Vītoliņš arī norāda, ka lielākā daļa uzņēmēju, lai sekotu līdzi iespējamajiem konkursiem par naudas sadali uzņēmējdarbības attīstībai, izmanto LIAA informatīvo ikmēneša biļetenu „Pieejamie atbalsta instrumenti uzņēmējiem”, kur janvāra mēneša izdevumā bija norādīts par tuvākajā laikā gaidāmo konkursu attiecībā uz elektromobīļiem, bet nevis par gaidāmo konkursu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s