12.Latvijas čempionātu skvošā iesāks juniori un seniori

15.februārī, ar junioru un senioru sacensībām Rīgā, Zelta Boulinga un Skvoša centrā sāksies 12.Latvijas čempionāts skvošā. Jau ierasts, ka pamatturnīrs vīriešu un sieviešu spēlētāju klasēs ar sēcīgāko Latvijas skvošistu piedalīšanos notiks nedēļu vēlāk, 22. un 23.februārī.
Gaidāms, ka šogad Latvijas čempionātā piedalīsies vairāk juniori kā iepriekšējos gados. Lai gan organizēts junioru skvošs Latvijā ir attīstības sākumposmā, redzami pirmie atsevišķu treneru un Latvijas Skvoša federācijas (LSF) darba rezultāti. 
Jau vairākus gadus juniorus Jelgavā trenē Baiba Lulle, Madonā – Voldemārs Svilāns, Ķekavā – Andis Ozols, šosezon Rīgā jauno spēlētāju treniņu grupu izveidojis arī pieredzējušais treneris Arnis Tihvinskis, ar skvošu bērni sākuši nodarboties arī Pļaviņās.
“Latvijas Skvoša federācija pēdējā gada laikā nopietnāk pievērsusies junioru skvoša veicināšanai, organizējot junioru treniņu seminārus, Baltijas junioru turnīrus, iespēju robežās atbalstījusi talantīgāko jauno spēlētāju dalību ārvalstu turnīros. No tiem vairākkārt ar medaļām atgriezies iepriekšējā gada Latvijas junioru čempions Pauls Rozenvalds, kurš pēc starta Latvijas čempionātā junioriem 21.-23.februārī dosies uz Eiropas lielāko skvoša turnīru Francijā, Lillē Franch junior Open,” informē LSF valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs.
Latvijas čempionu titulu izcīnīs junioru BU19 (puiši līdz 19 gadiem) un junioru GU19 (meitenes līdz 19 gadiem) spēlētāju klašu uzvarētāji, bet jaunākie spēlētāji sacentīsies arī sava vecuma un dzimuma grupās, sākot no U13. 
Pērn sensacionāli par Latvijas junioru čempionu BU19 grupā kļuva tolaik astoņgadīgais jelgavnieks Pauls Rozenvalds, meitenēm – Loreta Rozenfelde, arī no Jelgavas.

Seniori

Seniori izcīnīs godalgas divās vecuma grupās: 35+ un 45+. 

Pērn 35+ vecuma grupā laurus plūca nenogurdināmais liepājnieks, ģeodēzists Ivars Liepiņš, grupā 45+ – toreizējais “Ventspils Nafta” valdes priekšsēdētājs Saimons Bodijs, kurš pērn atvadījās no Latvijas skvoša sabiedrības, pārceļoties uz darbu uz dzīvi ārpus Latvijas. 

Latvijas čempioni

Latvijas čempionu tituls tiks izcīnīts Open kategorijā vīriešiem un sievietēm, savukārt medaļas un balvas izcīnīs arī B klases uzvarētāji sievietēm (spēlētājas, kuras nacionālajā sieviešu reitingā no 20. vietas un leju) un B (no 25. vietas uz leju) un C (no 40.vietas uz leju) klašu uzvarētāji vīriešiem.

Tā kā paredzētas dažāda spēles līmeņa grupas, aicināti piedalīties gan pieredzējušie, augstas klases, gan hobija līmeņa spēlētāji. 

Pērn kārtējo reizi par Latvijas čempioniem kļuva Aleksandrs Pāvulāns un Ineta Mackeviča, kuri ar savu spēles prasmi solās priecēt arī šogad. 

Latvijas čempionāts

12.Latvijas čempionātu skvošā atbalsta SIA “Amerikas Baltijas Tehnoloģiju korporācija”, reklāmas aģentūra “Leone”, SIA “Poligrāfijas grupa MŪKUSALA”. Čempionāts līdzfinansēts arī no valsts budžeta, programmas “Valsts sportam”. 

Latvijas čempionātu skvošā organizē Latvijas Skvoša federācija. Latvijas čempionāts ir apmeklētākās sacensības skvošā. Latvijas čempionātā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, nepilsoņi un ārvalstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas vismaz 3 gadus ir pastāvīgi uzturējušies Latvijā un šajā periodā nav pārstāvējuši citu valsti atzītās skvoša sacensībās. 
Skvošs ir raketsporta veids, kuru norobežotā kortā spēlē divi spēlētāji, izmantojot raketi un nelielu gumijas bumbiņu. Skvošs ir intelektuāla, azartiska un dinamiska sporta spēle, kas palīdz uzturēt labu fizisko formu, attīsta izturību, kustību koordināciju.

Finālspēļu laiki un čempionāta rezultāti būs uzzināmi LSF mājaslapā http://www.squash.lv. Skatīties sacensības aicināts ikviens interesents un līdzjutējs.

Pieteikšanās vēl turpinās Latvijas čempionāta pamatturnīram, ko iespējams izdarīt vēl līdz 17. februārim. Pieteikšanās kārtība:

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s