K.Rozenvalds kopā ar BOOM FM meklēs Latvijas vīziju

Sākot ar 2014.gada martu otrdienās Kristians Rozenvalds aizsāks jaunu iknedēļas raidījumu ciklu BOOM FM, kuru ierakstā pārraidīs arī “Re:TV”. “Tās būs sarunas ar manis uzaicinātajiem viesiem par vīziju. Tā var būt vīzija Latvijai, kādam reģionam, vai arī kādai konkrētai nozarei. Tā noteikti būs saruna par rītdienu un nekādā gadījumā ne par to, kā bijis, un kas vainīgs,” iecerēto izklāsta Kristians Rozenvalds. 
“Nav jau jāatsakās no vēstures ķidāšanas un mācīšanās no tās. Nav arī jāpārtrauc vainas un vainīgo meklēšana. Bet, manuprāt, mediju telpa šobrīd ar to jau ir pilna. Par pagātni un vainīgajiem Latvijā tiek runāts pārāk daudz! Un tad sabiedrības dienaskārtībā ir grūtāk izbrīvēt vietu un laiku diskusijām par rītdienu, par vīzijām un par kopīgajiem mērķiem,” šāda raidījuma nepieciešamību skaidro Kristians Rozenvalds. 
“Ja mūsu galvās atmiņas aizņem vairāk vietas nekā sapņi, tad ir sākusies miršana.” Skarbi! Tā savulaik, viesojoties Latvijā, teica sludinātājs Kriss Volotons no ASV. Un arī es apzinos un izprotu tā – jo smagāka ir šī pagātnes un arī šodienas nasta, jo grūtāk ir uzdrīkstēties sapņot. Bet ir jāatrod spēks gan ikvienam no mums, gan arī Latvijā visiem kopīgi, jo mirt taču vēl negribam. Mums viss vēl priekšā!” aicina Kristians Rozenvalds. 
“Kas ir vīzija? Kāpēc mums jāsapņo? Vai tas nav bērnišķīgi? Vai tā nav laika izšķiešana? Nē! Jo piepildīties var tikai tie sapņi, kurus esam izsapņojuši. Un vadītāju uzdevums pirmām kārtām ir noteikt mērķus, tos pašus izsapņotos, tad noteikt veidus, kā šos mērķus sasniegt, un tikai tad ķerties pie ikdienas administrēšanas. Tikmēr Latvijā ir tik ļoti ierasta ikdienas rosīšanās, pat ļoti darbīga, dažkārt arī skaļa, bet bezmērķīga. Un tāpēc arī stāvam uz vietas, jo neesošiem mērķiem pietuvoties nav iespējams,” norāda Kristians Rozenvalds. 
Uz raidījumu Kristians Rozenvalds iecerējis aicināt gan politiķus, gan amatpersonas, kuras atbildīgas par konkrēto nozari vai reģionu, gan arī Latvijas gaišākos prātus, tostarp radošās personības, uzņēmējus, sportistus. 
“No politiķiem un amatpersonām prasīt vīzijas, manuprāt, jābūt ikviena medija pienākumam. Tāpēc pie varas esošo iztaujāšanu uzskatu par pašsaprotamu. Tomēr vienlaikus gribu uzsvērt, ka šis nebūs viesus eksaminējošs raidījums. Mans uzdevums jau nav norādīt, ka raidījuma dalībniekam nav vīzijas, ka tā ir vāja, ka viņš vai viņa nespēj to pamatot. Ar raidījuma palīdzību es vēlos pēc iespējas vairāk cilvēkus pamudināt pasapņot, padomāt par rītdienu, par savu vīziju,” piebilst Kristians Rozenvalds.

“Latvijā ir ļoti daudz depresijas nomāktu cilvēku, kuri netic rītdienai. Tas ir bīstami, jo šādi cilvēki savu enerģiju izmanto nevis skrējienam uz priekšu, bet gan nopūtām par vakardienu. Turklāt depresija ir ļoti lipīga kaite. Ar pozitīvām vīzijām šos cilvēkus var pamudināt noticēt, var iedrošināt cerīgāk skatīties uz rītdienu. Lai rodas jauni plāni pašiem, lai ir motivācija veidot jēgpilnu dzīvi un to izbaudīt,” mudina Kristians Rozenvalds. 
Radījums būs nedaudz īsāks par pusstundu. “Dzīvajā” to varēs vērot un klausīties radio portālā BoomFM.lv, bet jau otrdienas vakarā plkst. 18:00 tas tiks pārraidīts Re:TV – vienā no pieciem virszemes TV bezmaksas kanāliem. Raidījuma atkārtojums būs skatāms Re:TV nākamajā dienā 10:30, kā arī visu laiku “BoomFM” YouTube kanālā. 
“BoomFM” vadītājs Kaspars Upacieris atgādina, ka “BoomFM” ir uzsācis sadarbību ar “Re:TV”, katru dienu TV skatītājiem piedāvājot kādu no BOOM FM sagatavotajiem raidījumiem – otrdienās Kristiana Rozenvalda “Vīzijas”, trešdienās Raimonda Bergmaņa “Olimpiskās brokastis”, piektdienās Pana Klekša “Rīta bazars”, sestdienās Ērika Loka “Taureņu iela”, svētdienās Ata Zakatistova “Dr. Starp Citu”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s