A.Vrubļevskis: Lai Siguldā ieguldītais ir kā mudinājums mums visiem

“Mūsu mērķis ir panākt, ka skeletonistu, bobslejistu un kamaniņu braucēju olimpiskie panākumi ir kā mudinājums sekot līdzi sportam. Mērķis ir panākt, ka olimpiešu panākumi mudina jauniešus izbaudīt līdzīgas emocijas, lai mūsu jauniešus iedrošinātu izsapņot katram savu medaļu. Mērķis ir mūsu jauniešu pievēršanās un sevis ieguldīšana kādā no sporta veidiem,” teica Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis “BOOM FM” raidījumā “Vīzija”.
“Mums savulaik bija jāizšķiras, vai mēs ieguldām ziemas sportam domātos līdzekļus Siguldas trasē. Toreiz esam pieņēmuši pareizu lēmumu. Par to varam pārliecināties šodien, skatoties gan uz Soču rezultātiem, gan arī iepriekšējo ziemas olimpisko spēļu rezultātiem, jo visas mūsu medaļas ir izcīnījuši tā saucamie renes braucēji,” rezumē Aldons Vrubļevskis.
“Mums ir ļoti veiksmīgs sporta infrastruktūras objekts Siguldā, bet es negribētu šo Siguldas trasi pretstatīt citiem sporta objektiem un sporta veidiem. Jā, Siguldā mēs varam rīkot lielus lielā sporta notikumus, tādus kā Pasaules un Eiropas čempionāti. Siguldā mēs varam kaldināt medaļas. Taču tas nav pašmērķis. Mērķis ir parādīt, ka arī mazajā Latvijā mēs varam realizēt lielas lietas, ja darām tās mērķtiecīgi un pārdomāti. Mēs parādām, ka varam konkurēt ar daudz bagātākām lielvalstīm. Tas ir kā mudinājums ne tikai sportistiem,” norāda Aldons Vrubļevskis.
“Mēs nevaram panākt, ka tādi sporta veidi kā bobslejs, skeletons vai kamaniņu sports kļūtu masveidīgi, jo šie sporta veidi jau savos pirmssākumos ir ļoti specifiski. Turklāt, bērniem šie sporta veidi nemaz nav tik pieejami, jo tie ir ekstrēmi un bīstami. Piemēram, par bobsleja pilotiem var apmācīt ne agrāk kā no 15 gadu vecuma,” skaidro Aldons Vrubļevskis.
“Ja Latvijas sportisti sasniegumi no olimpiādes uz olimpiādi uzlabosies, vai vismaz nepasliktināsies, ņemot vērā mūsu demogrāfisko situāciju, tad es par savu darbību Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatā būšu gandarīts. Un runa ir ne tikai par medaļu skaitu, bet arī par to grūto ceļu, kādu līdz nokļūšanai olimpiskajās spēlēs sportistiem nācies veikt. Te kā īpašu piemēru gribētu minēt arī Latvijas hokeja komandas sniegumu, jo, atceramies, kā Sočos spēle pret Kanādu lika runāt par Latviju visā pasaulē,” par saviem mērķiem stāsta Aldons Vrubļevskis. 
Kā vienu no mērķiem Aldons Vrubļevskis minēja arī nepieciešamību līdz Latvijas simtgadei panākt, ka Rīga vairs nav vienīgā Eiropas Savienības valsts galvaspilsēta, kurā nav mūsdienīgs stadions. Stadionam jābūt vietai, kur rīkot plašākus sporta pasākumus, gan arī vietai, kur rīkot tādus pasākumus kā Dziesmu un deju svētki.
Iesākot raidījumu “Vīzija”, Aldons Vrubļevkis piebilda, ka sapņiem un vīzijām ir ļoti liela nozīme. “Ja šādu sapņu un vīziju nebūtu Jānim Siliņam un man pirms 25 gadiem, tad Latvijai nebūtu divkārtējā olimpiskā čempiona. Domāju, tādi paši sapņi bija arī Dainim Dukuram, kurš savus dēlus deviņdesmito gadu beigās uzlika uz skeletona. Šie sapņi ir realizējušies un turpina realizēties. Mūsu sportistu izvirzītie mērķi un pēcākie sasniegumi ir labs piemērs! Mums ir vairāk jāsapņo, jāizvirza mērķi, lai ir uz ko tiekties!” aicina Aldons Vrubļevskis.
“BOOM FM” iknedēļas raidījumu “Vīzija” vada sabiedrisko attiecību speciālists un politikas komentētājs Kristians Rozenvalds. “Tās ir sarunas ar manis uzaicinātajiem viesiem par vīziju. Tā var būt vīzija Latvijai, kādam reģionam, vai arī kādai konkrētai nozarei. Tās ir sarunas par rītdienu un nekādā gadījumā ne par to, kā bijis, un kas vainīgs,” iecerēto izklāsta Kristians Rozenvalds. Raidījumu tiešraidē var klausīties interneta radio portālā BoomM.lv katru otrdienu no 10:00 līdz 10:30, bet raidījuma ieraksts skatāms “Re:TV” otrdienas vakaros no 18:00 līdz 18:30, kā arī atkārtojums trešdienās no 10:30 līdz 11:00.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s