J.Lange: Latvijas ceļiem jāatgūst finansējums un sabiedrības uzticība

VAS “Latvijas valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange par savu mērķi šajā amatā ir uzstādījis sabiedrības uzticības atgūšanu. “Tas attiecas gan uz ceļu uzturēšanas un būvēšanas kvalitāti, gan uz caurspīdīgumu un godīgu līdzekļu izlietošanu,” teica Jānis Lange “BOOM FM” iknedēļas raidījumā “Vīzija”.
“Mēs plānojam būtiski palielināt iesaistīto uzņēmumu atbildību un kontroli par to, kā uzņēmumi veic savus darbus. Mēs veicam kontrolurbumus, veicam analīzes un ekspertīzes. Sabiedrībai ir jājūt, ka mēs kontrolējam, lai līdzekļi tiek izlietoti lietderīgi, saskaņā ar projektu, lai nekas nepazūd, un lai visi darbi tiktu veikti atbilstošajā kvalitātē. Mums ir jāatgūst sabiedrības uzticība!” mudina Jānis Lange.
“Sabiedrībai ir jāprasa, lai tiek atjaunots ilgtspējīgs finansējums autoceļiem. Autovadītāji šobrīd nodokļos samaksā pusmiljardu, bet no šīs naudas mazākā daļa nonāk atpakaļ ceļu uzturēšanai un būvniecībai,” problēmas ar finansējumu ieskicē Jānis Lange.
“Mums ir jāpanāk, ka sabiedrība pret ceļiem izturās savadāk. Ceļu sakārtošana un attieksme pret ceļiem liecina par sabiedrības briedumu. Tas ir tāpat kā ar jaunu kravas automašīnu – var ar to braukt un pelnīt līdz tā salūzt, un tad šausmināties par kapitālremonta izmaksām. Nenopietni! Bet tieši šādi mēs esam izturējušies pret Latvijas ceļiem. Bet var arī ikdienā mašīnu apkopt, un tad lietot to ilgi un droši,” uzskata Jānis Lange, piebilstot, ka ceļu uzturēšanu tāpat var salīdzināt arī ar attieksmi pret savu veselību. Ceļi taču ir kā mūsu asinsrite!
“Tāpat ir skaidrs, ka visus ceļus uzreiz mēs sakārtot nespēsim. Tāpēc ir izstrādāta Valsts autoceļu sakārtošanas programma 2014. – 2020.gadam, kurā ir uzstādīti mērķi līdz 2020.gada panākt, ka pienācīgā kvalitātē ir atjaunoti un tiek uzturēti visi valsts galvenie un 75 % reģionālie ceļi. Bet ir aplami tukši solīt, ka varam sakārtot arī visus vietējas nozīmes ceļus, lai gan cilvēciski saprotam, ka arī tur pārvietojas cilvēki, tur jāved bērnus uz skolu, tur jāspēj piebraukt ātrai palīdzībai,” skaidro Jānis Lange.
“Te ir svarīga sabiedrības izšķiršanās. Vai mēs visus ceļus nedaudz piekārtojam, tā lai izbraukt var, bet tomēr visi joprojām esam neapmierināti ar seguma kvalitāti, vai tomēr darām tā, ka esam apmierināti ar valsts galvenajiem ceļiem, ka tostūkstots un vēl vairāk kilometrus varam braukt ātri, droši un pa gludu ceļu, bet pēdējā jūdzē tomēr pieciešot neērtības,” izķirties aicina Jānis Lange.
“BOOM FM” iknedēļas raidījumu “Vīzija” vada sabiedrisko attiecību speciālists un politikas komentētājs Kristians Rozenvalds. “Tās ir sarunas ar manis uzaicinātajiem viesiem par vīziju. Tā var būt vīzija Latvijai, kādam reģionam, vai arī kādai konkrētai nozarei. Tās ir sarunas par rītdienu un nekādā gadījumā ne par to, kā bijis, un kas vainīgs,” iecerēto izklāsta Kristians Rozenvalds. Raidījumu tiešraidē var klausīties interneta radio portālā BoomM.lv katru otrdienu no 10:00 līdz 10:30, bet raidījuma ieraksts skatāms “Re:TV” otrdienas vakaros no 18:00 līdz 18:30, kā arī atkārtojums trešdienās no 10:30 līdz 11:00.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s