Latvija turpinās piesaistīt tūristus no Krievijas

“Tūristus no Krievijas iekāro ne tikai Latvijā. Par šo 180 miljonus lielo ceļotāju tirgu konkurē ļoti daudzas valstis. Bet arī Latviju ir iekārojuši ne tikai tūristi no Krievijas, jo mēs mērķtiecīgi strādājam pie tā, lai būtu interesanti tūristiem no visām debespusēm,” norāda Tūrisma Attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs “BOOM FM” iknedēļas raidījumā “Vīzija”.
“Šādi nozīmīgi notikumi kā Krimas aneksija liek pārdomāt daudzas lietas. Arī tūrisma nozarē jau tagad var iezīmēt periodu pirms un pēc Krimas aneksijas. Bet, ja tā racionāli skatās uz notiekošo, mēs savos plānos un aktivitātes neko mainījuši neesam, mēs turpinām strādāt Krievijas tirgū, lai piesaistu Latvijai tūristus no Krievijas,” stāsta Armands Slokenbergs.
“Nav tāda pieņēmuma, ka mēs negribam Latvijā tūristus no Krievijas. Tie, kas brauc pie mums, tie ir inteliģenti cilvēki, kuri ir vēlējušies vēl vairāk iepazīt Latviju, ir iemīlējuši to. Ņemot vērā Krievijas lielo tūrisma potenciālu, tur vēl ir daudzi miljoni tādu cilvēku, kurus mēs ļoti gribam redzēt Latvijā. Tāpēc mēs turpināsim viņiem piedāvāt iespēju iepazīt Latviju klātienē,” savus plānus Krievijā skaidro Armands Slokenbergs.
“Mēs skatāmies no ekonomikas viedokļa. Mums ir jādomā, kā veicināt ekonomiku, kā attīstīt to, kā padarīt tūrisma nozari par aizvien nozīmīgāku ekonomikas nozari. Tāpēc mums ir jāskatās, kur mēs šo tūristus varam iegūt,” mērķus ieskicē Armands Slokenbergs.
“Krievija joprojām ir viens no tirgiem, kur mums ir interese, kur mums, zināmā mērā, ir pienākums strādāt. Tāds tirgus kā Krievija ir saistošs jebkuram tūrisma galamērķim, arī Vācijai, Spānijai, Turcijai. Visi šie galamērķi pēdējos 10-15 gadus ir attīstījušies uz Krievijas tirgus rēķina. Tāpēc arī mēs nevaram to ignorēt,” uzskata Armands Slokenbergs.
“Tas jau nenozīmē, ka mēs šīs aktivitātes Krievijā veicam uz kādu citu tirgu rēķina. Mūsu prioritāro tirgu portfelis ir sabalansēts,” precizē Armands Slokenbergs.
“Jebkurš uzņēmējs zinās teikt, ka Krievijas tirgus ir uzskatāms kā relatīvi riskants tirgus. Arī mums ir jārēķinās ar riskiem! Bet tie rezultāti, kas mums ir bijuši pēdējo gadu laikā, salīdzinot ar investīcijām un ieguldījumiem, ir bijuši ārkārtīgi efektīvi un veiksmīgi,” Krievijas tirgu raksturo Armands Slokenbergs.
“Ir jūtami signāli, ka Krievijas tirgū ir uzstādījums tagad noslogot Sočus. Ir redzams, ka darījumu tūrisma, arī konferenču vai kolektīvu pasākumu pieprasījums ārpus Krievijas ir krities,” pārmaiņas raksturo Armands Slokenbergs.
“Krievijas tirgus savā struktūrā varētu mainīties. Var parādīties jauni ceļotāji, kas neaizbrauks līdz Turcijai un Spānijai, bet izvēlēsies atbraukt pie mums,” vīziju ieskicē Armands Slokenbergs.
“BOOM FM” iknedēļas raidījumu “Vīzija” vada sabiedrisko attiecību speciālists un politikas komentētājs Kristians Rozenvalds. “Tās ir sarunas ar manis uzaicinātajiem viesiem par vīziju. Tā var būt vīzija Latvijai, kādam reģionam, vai arī kādai konkrētai nozarei. Tās ir sarunas par rītdienu un nekādā gadījumā ne par to, kā bijis, un kas vainīgs,” iecerēto izklāsta Kristians Rozenvalds. Raidījumu tiešraidē var klausīties interneta radio portālā Boomfm.lv katru otrdienu no 10:00 līdz 10:30, bet raidījuma ieraksts skatāms “Re:TV” otrdienas vakaros no 18:00 līdz 18:30, kā arī atkārtojums trešdienās no 10:30 līdz 11:00.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s