A.Cimdars vēl neprognozē balsošanu internetā

“Šobrīd zināmās tehnoloģijas neļauj nodrošināt vienlaicīgi gan balsošanas aizklātumu, gan pārliecību, ka balsojums ir tieši tāds, kādu vēlētāji ir nodevuši. Es šobrīd neņemos prognozēt, kad tas būs, bet esmu pārliecināts ka šāda tehnoloģija noteikti tiks izstrādāta,” balsošanu internetā komentēja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars “BOOM FM” iknedēļas raidījumā “Vīzija”.
“Balsošana internetā noteiktu būs un par to nav jādiskutē. Bet šobrīd vēl nav atbildes uz jautājumu, kad tas būs. Pirms simts gadiem arī neviens neticētu, ka ir iespējams vienam cilvēks parunāties ar otru, katram atrodoties savā pasaules malā, un vienlaicīgi skatoties viens otram acīs. Tagad tehnoloģijas to ļauj, un tas nevienu vairs neizbrīna,” stāsta Arnis Cimdars.
Komentējot iespēju balsot arī internētā, Arnis Cimdars uzskata, ka tas ir ne tikai tehnoloģiju, bet arī politisks jautājums, ņemot vērā, cik balsošana internētā varētu izmaksāt finansiāli. 
Arnis Cimdars arī uzskata, ka nevajadzētu balsošanu internetā pretnostatīt ierastai balsošanai, jo balsošanu internetā ir tikai viens no veidiem, kā papildus nobalsot. “Šobrīd vēl nav tāda sistēma, lai varētu nobalsot visi, un tas ir mērķis, uz ko mums ir jāvirzās. Ir cilvēku grupas, kuras pārvietojas. Jā, arī tagad ir papildus balsošanas iespējas, tai skaitā iespēja balsot mājas, iespēja nobalsot iepriekš, bet tomēr, visi joprojām nobalstot nevar,” savus un CVK mērķus skaidro Arnis Cimdars.
“BOOM FM” iknedēļas raidījumu “Vīzija” vada sabiedrisko attiecību speciālists un politikas komentētājs Kristians Rozenvalds. “Tās ir sarunas ar manis uzaicinātajiem viesiem par vīziju. Tā var būt vīzija Latvijai, kādam reģionam, vai arī kādai konkrētai nozarei. Tās ir sarunas par rītdienu un nekādā gadījumā ne par to, kā bijis, un kas vainīgs,” iecerēto izklāsta Kristians Rozenvalds. Raidījumu tiešraidē var klausīties interneta radio portālā Boomfm.lv katru otrdienu no 10:00 līdz 10:30, bet raidījuma ieraksts skatāms “Re:TV” otrdienas vakaros no 18:00 līdz 18:30, kā arī atkārtojums trešdienās no 10:30 līdz 11:00.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s