Jelgavas tipogrāfijas ražošanas iekārtās investē 2,5 miljonus

SIA “Jelgavas tipogrāfija” ir pabeigusi šogad ieplānoto ražošanas procesa modernizāciju. Investīciju apjoms sasniedz 2,5 miljonus eiro. Jelgavas tipogrāfijā ir uzstādīta grāmatu cietā sējuma ražošanas jaunā līnija, jauna vāku izgatavošanas iekārta, uzstādīta atgriezumu nosūkšanas sistēma, kā arī iegādātas jaunās iespiedformu izgatavošanas iekārtas. Šī ir lielākā investīcija Jelgavas tipogrāfijā pēc astoņkrāsu iespiedmašīnas iegādes 2012.gadā.

Būtiskākais jauninājums ir Jelgavas tipogrāfijas grāmatu cietā sējuma ražošanas jaunā līnija. Projekts izmaksājis – 1,860.930 eiro. Projekts ir īstenots LIAA atbalsta projekta „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” ietvaros, kā arī ar “Nordea banka” finansiālo atbalstu.
SIA “Jelgavas tipogrāfija” valdes priekšsēdētājs Juris Sīlis uzsver, ka līdz ar grāmatu cietā sējuma ražošanas jaunās līnijas darba uzsākšanu, uzņēmums nostiprina savu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, paaugstina grāmatu kvalitāti un ražošanas procesu efektivitāti, kā arī atvieglo darbu cehā strādājošiem darbiniekiem.
Grāmatu cietā sējuma ražošanas jaunā līnija tika svinīgi atklāta 7.novembrī, klātesot uzņēmuma darbiniekiem, klientiem, ārzemju viesiem, sadarbības partneriem, arī Jelgavas un Ozolnieku pašvaldību vadītājiem, citām oficiālajām personām un žurnālistiem. Visiem bija iespēja pašiem apskatīt, kā dažu minūšu laikā top grāmata cietos vākos.
“Jaunā iekārta ir ļoti vērienīga! 80 tonnas! To bija vērts klātienē apskatīt! Grāmatas ceļš jaunajā iekārtā ir 100 metru garš un 5 minūšu ilgs. Stundas laikā jaunā iekārta spēj saražot līdz pat 4200 cietā sējumā ievākotās grāmatas,” informē Juris Sīlis.
Iepriekš cietā sējuma grāmatu izgatavošanas procesā bija ļoti sadrumstalots. Atsevišķi notika priekšlapu pielīmēšana, šķirlentu ielikšana, bloka sagatavošana un apgriešana, ievākošana. Tagad jaunā līnija šos procesus apvienos vienā ražošanas ciklā. “Tā ir jauna tehnoloģija, kas aizvieto iepriekš tik darbietilpīgo un grūto cietā sējuma grāmatas ražošanas procesu. Jaunā ražošanas līnija ir efektīvāka un nodrošina augstāku produktu kvalitāti un arī lielākas ražošanas jaudas,” norāda Juris Sīlis.
“Kopējās ražošanas jaudas poligrāfijas tirgū Latvijā ir lielākas nekā tirgus pieprasījums. Lai nostiprinātu savu konkurētspēju, iespēju dažādot jau esošo grāmatu sējumu veidus, ilgtermiņā nodrošinātu Latvijā un jau apgūtajos ārvalstu tirgos augstas kvalitātes produkciju un tās pievienoto vērtību, nolēmām investēt jaunajā grāmatu cietā sējuma ražošanas līnijā, kas ir lielākā un likumsakarīgākā investīcija pēc astoņkrāsu iespiedmašīnas iegādes 2012.gadā,” skaidro Juris Sīlis.
Vienlaicīgi ar jauno ražošanas līniju, SIA “Jelgavas tipogrāfija” ir uzstādījusi jaunu vāku izgatavošanas iekārtu, kas uzlabo pašu vāku izgatavošanas kvalitāti un ražošanas jaudu. Tipogrāfija ir uzstādīta arī atgriezumu nosūkšanas sistēma, kas atkal atvieglo darbu darbiniekiem – nav jāstumda makulatūra pa cehiem. Savukārt jaunā iespiedformu izgatavošanas iekārta nodrošina augstāku drukas kvalitāti.
SIA “Jelgavas tipogrāfija” ir moderns un tradīcijām bagāts poligrāfijas uzņēmums, kas specializējies grāmatu, dienasgrāmatu, kalendāru, reklāmas materiālu un lietišķās poligrāfijas izgatavošanā. “Jelgavas tipogrāfija ir viena no lielākajām Latvijā un Baltijas valstīs, kuras konkurētspējas pamatā ir nemainīgi augstas produkcijas kvalitātes nodrošināšana, augsta klientu apkalpošanas kultūra, racionāla un efektīva darba organizācijas sistēma, kas ļauj katram pasūtījumam atrast optimālo izgatavošanas veidu,” savu uzņēmumu apraksta Juris Sīlis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s