Badmintons atgriežas LLU un Jelgavā

Līdz ar Badmintona sekcijas atjaunošanu LLU Sporta centrā, var uzskatīt, ka badmintons ir pilnvērtīgi atgriezies ne tikai LLU, bet arī Jelgavā, jo līdz ar LLU studentiem, nodarbībās aicināti piedalīties arī citi sportot gribētāji. Nodarbības LLU Sporta centra lielajā zālē ir 3 reizes nedēļā, pirmdienās no 16:30 līdz 18:00, trešdienās no 16:45 līdz 18:00 un ceturtdienās no 15:30 līdz 17:00. Ieplānots, ka sākot ar decembri badmintonam tiks izbrīvēts laiks arī kādā no brīvdienām.
“Badmintons nekur no LLU Sporta centra nebija pazudis, bet līdz šim tas bija atstāts tādā kā pašplūsmā. Nebija trenera. Studenti brīvā apmeklējumā sanāca un uzspēlēja. Tagad esam no jauna piesaistījuši sabiedriskā kārtā treneri Gunti Kupču, sarunājuši cilvēkus, kuri varētu uzņemties badmintona sekcijas atjaunošanu, badmintona dzīves organizēšanu pilsētā, tai skaitā rīkot turnīrus, organizēt mūsu studentu līdzdalību citos turnīros,” LLU portālu informē LLU Sporta centra vadītājs Jānis Vītols.
Šobrīd badmintonu kā savu sporta veidu ir izvēlējušies 10 LLU studenti, taču Jānis Vītols ir pārliecināts, ka līdz ar jauno kārtību, studentu interese noteikti pieaugs. LLU 1. un 2. kursa studentiem ir iespēja izvēlēties badmintonu kā savu sporta veidu, regulāri apmeklēt treniņnodarbības un tādējādi iegūt atbrīvojumu no sporta nodarbībām. Izlases dalībniekiem ir arī iespēja saņemt bezmaksas abonementu uz baseinu un trenažieru zāli.
Jānis Vītols precizē, ka LLU studentiem nodarbības ir bezmaksas, bet citiem jelgavniekiem vienas nodarbības cena ir 1,50 eiro, saskaņā ar LLU Sporta centra pakalpojumu cenrādi par spēļu sporta zāles individuālo apmeklējumu.
“Prioritāte mums, protams, ir mūsu studenti. Ja manīsim, ka cilvēki no malas sāk studentu nodarbībai traucēt, tad tās plūsmas dalīsim. Bet šobrīd tas netraucē, gluži pretēji – studentiem ir lielākā treniņa partneru izvēle, un arī studentiem ir patīkamāk ir sportot pilnā, nevis pustukšā sporta zālē,” precizē Jānis Vītols.
“Badmintons ir olimpiskais sporta veids, tas ir ļoti dinamisks gan pašam spēlētājam, gan arī ļoti skatāms skatītājiem,” stāsta Jānis Vītols.
Gan Jānis Vītols, gan arī Guntis Kupčs prognozē lielu studentu un arī jelgavnieku ieinteresētību. “Jau šobrīd par badmintona spēlēšanu interesējas daudzi uzņēmīgi un sportot gribošie cilvēki. Īpaši jāizceļ dāņu uzņēmēji, jo Dānijā, kā zināms, badmintons ir viens no populārākajiem sporta veidiem. Tāpat mēs prognozējam lielu interese ne tikai no jelgavniekiem, bet arī plašāk, jo, neskatoties uz to, ka badmintons ir olimpiskais sporta veids, nav nemaz tik daudz to vietu Latvijā, kur interesenti var ar šo sporta veidu nodarboties,” stāsta Guntis Kupčs.
Gandarījumu par badmintona atdzimšanu Jelgavā pauž arī Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics. “Esmu priecīgs par entuziasmu un vēlmi popularizēt badmintonu ārpus Rīgas. Jelgavā ir senas badmintona tradīcijas, te ir daudz sportisku un iniciatīvas bagātu cilvēku. Novēlu Jelgavas apkaimē daudzus sportot gribētājus un nākamos talantus! Jelgavas un LLU iniciatīva lai ir arī kā mudinājums badmintona cienītājiem citās Latvijas studentu pilsētās,” mudina Mareks Gruškevics.
Detalizētu informāciju par pieteikšanos un treniņiem var iegūt, sūtot jautājumus uz e-pasta adresi: badmintons.jelgava@inbox.lv.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s