A.Vasiļjevs prezentēs Eiropas modes vēsturi latviski

Klātesot TV skatītāju iemīļotajam modes vēsturniekam Aleksandram Vasiļjevam, svētdien, 7. decembrī “Gallerija Rīga” tiks prezentēta apgāda “Jumava” izdotā Aleksandra Vasiļjeva grāmata “Eiropas Modes vēsture. 18.-20.gadsimts” latviešu valodā.
Grāmatas svinīgā atvēršana būs arī kā iespēja klātienē iztaujāt TV ekrānos tik bieži redzēto modes guru. Priekšroka jautājumu uzdošanā būs žurnālistiem, taču arī pārējiem būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus gan par grāmatā aprakstīto posmu modes vēsturē, gan arī modi mūsdienās. Dažiem tiks iespēja arī iegūt autora autogrāfu uz svaigi “atvērtās” grāmatas lappuses.
Grāmata “Eiropas Modes vēsture. 18.-20.gadsimts” ir grezns izdevums, kas pārsteidz ar bagātīgo un daudzveidīgo Aleksandra Vasiļjeva rūpīgi vāktās kolekcijas attēlu kopumu – ekspozīciju, ar izsmeļošiem autora komentāriem un plašām piezīmēm gan par laikmeta kopīgajām modes tendencēm, faktoriem, kas veicinājuši kādu neparastu iezīmju rašanos, gan personībām, kuras uztvērušas laikmeta garu, to iemiesojot savās tērpu kolekcijās: Čārlzs Vorts, Pols Puarē, Koko Šanele, Kristiāns Diors, Pjērs Kardēns, Īvs Senlorāns. 
Grāmatas unikālā vērtība – izdevniecībā “Jumava” tapušais ekskluzīvais pielikums – “Aleksandrs Vasiļjevs un Baltija”, kas aptvers cienījamā mākslinieka radošās gaitas Rīgā un Viļņā, stāstīs vairāk par viņa izstādēm šeit, par modes muzeju un jauno rezidenci Viļņā, par to, kā viņš redz Rīgu, Jūrmalu u.c. Latvijas un Lietuvas pilsētas. Grāmatas pielikums arī atklās mākslinieka personības portretu, jo pielikuma autore ir Aleksandra Vasiļjeva tuva draudzene un daudzu Latvijas žurnālu modes redaktore Jūlija Rumjanceva – pirmais cilvēks Latvijā, kas 90. gados intervēja modes ekspertu. Pielikums papildināts ar unikālām un vēl nepublicētām Aleksandra Vasiļjeva fotogrāfijām.
“Apgāds “Jumava” izdod jau trešo modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva grāmatu. Mēs ļoti lepojamies ar šo sadarbību! Aleksandrs Vasiļjevs raksta ne tikai par modes vēsturi, tas ir pienesums sievietes pašapziņas uzlabošanai, palīdz attīstīt personības,” ar apgāda “Jumava” veikumu lepojas grāmatu izdevējs Juris Visockis
Grāmatas “Eiropas Modes vēsture. 18.-20.gadsimts” atvēršanas svētki notiks “Gallerija Rīga” 6.stāvā, grāmatnīcas “Globuss” telpās, svētdien, 7.decembrī, plkst. 13:00.
Ņemot vērā, ka gaidāma liela mediju un arī Aleksandra Vasiļjeva pielūdzēju interese, apgāds “Jumava” lūdz medijus savlaicīgi pieteikt dalību pasākumā, lai rezervētu sēdvietu vai vai kameras vietu tuvāk Aleksandram Vasiļjevam. E-pasts pieteikumiem: reklama@jumava.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s