Jelgavā rīkos Vecgada tunīru un plāno organizēt badmintona klubu

Pirmdien, 29.decembrī Jelgavā, LLU Sporta centrā notiks Vecgada badmintona turnīrs. Tas ieplānots gan, lai vēl gada pēdējās dienās paspētu noteikt 2014.gada vietējo spēcīgāko badmintonistu, gan arī kā Jelgavas badmintona kluba dibināšanas turnīrs.

“Lai gan Jelgavā ir senas badmintona tradīcijas, un 2014.gada novembrī te notika pat viens no Latvijas čempionāta posmiem, tomēr vietējo badmintona spēlētāju sacensības Jelgavā 2014.gadā vēl nav notikušas. Tāpēc arī tika nolemts gada pēdējās dienās sarīkot turnīru, lai paspētu noteikt 2014.gada uzvarētāju. Bet jau nākamajā gadā ieplānots organizēt vairākus turnīrus gan studentiem, gan vietējiem, gan arī pieaicinot kaimiņus no Lietuvas un Igaunijas,” stāsta Guntis Kupčs, kurš ir viens no turnīra un arī badmintona kluba organizēšanas iniciatoriem.
Kopš LLU Sporta centra Badmintona sekcijas atjaunošanas 2014.gada oktobrī jau vairāk nekā 20 LLU studenti ir izvēlējušies badmintonu kā savu sporta veidu. Studentiem nodarbības notiek trīs reizes nedēļā: pirmdienās 16:30-18:00, trešdienās 16:45-18:00 un ceturtdienās 15:30-17:00. LLU Sporta centra direktors Jānis Vītols iedrošina, ka šie laiki tiks saglabāti arī 2015.gada kalendārā.
Līdz ar studentiem, badmintona nodarbības apmeklē arī vairāki dažādu vecumu jelgavnieki, arī sievietes un bērni. Daži brauc pat no Rīgas, Jūrmalas un Mārupes, jo viņiem iepatikusies badmintona nodarbību atmosfēra, pieejamība un apstākļi LLU Sporta centrā. Tiek lēsts, ka šobrīd Jelgavā, bez LLU studentiem un pasniedzējiem,  ir vismaz 20 aktīvi badmintona spēlētāji.
Šobrīd notiek priekšdarbi, lai 2015.gada sākumā dibinātu Jelgavas badmintona klubu, un Vecgada turnīrs varētu būt arī kā šī kluba dibināšanas turnīrs, lai apzinātu ieinteresētos. Badmintiona kluba izveidošana nepieciešama, lai organizētu turnīrus un Jelgavas spēlētāju līdzdalību turnīros cituviet, lai organizētu Jelgavas badmintona dzīvi. Šobrīd šīs funkcijas pretimnākoši pilda LLU Sporta centrs, taču tā pamata pienākums ir rūpēties par LLU studentiem un pasniedzējiem, par studentu trenēšanu un sacensībām, nevis aprūpēt badmintona interesentus Jelgavā un tās tuvumā.
Vecgada badmintona turnīrs notiks LLU Sporta centra lielajā zālē, pirmdien, 29.decembrī, no plkst. 16:30 līdz uzvarētāju noskaidrošanai.
Uz Vecgada turnīru tiek aicināti gan Jelgavā un tās tuvumā dzīvojošie vai strādājošie badmintona splēlētāji, gan arī esošie un bijušie LLU studenti, kuri darbojušies LLU Sporta centra Badmintona sekcijā, gan arī cituviet dzīvojošie badmintona spēlētāji, kuri izvēlējušies Jelgavu par badmintona treniņu vietu.
Turnīrs notiks trijās grupās: daudz piereedzējušie, neilgi spēlējošie un tikko sākušie.
Intersentiem jāpiesakās badmintons.jelgava@inbox.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s