Salaspilī noteiks Latvijas čempionus badmintonā

31.janvārī un 1.februārī Salaspils Sporta hallē notiks Latvijas čempionāta finālsacensības badmintonā. Tiks izcīnīti Latvijas čempionāta medaļu komplekti piecās kategorijās: vīriešu un sieviešu vienspēlē, vīriešu un sieviešu dubultspēlē un jauktajā dubultspēlē. Skatītājiem būs iespēja klātienē bezmaksas vērot olimpiskā badmintona Latvijas labāko sportistu sniegumu.
Latvijas čempionātā, līdzīgi kā Olimpiskajās spēlēs, notiek cīņa par pieciem medaļu komplektiem, tai skaitā vīriešu (MS) un sieviešu (WS) vienspēlēs, vīriešu (MD) un sieviešu (WD) dubultspēlēs, kā arī jauktajās (XD) dubultspēlēs.

Sestdienā 31.janvārī notiks vīriešu un sieviešu vienspēles, svētdien 1.februārī jauktās, vīriešu un sieviešu dubultspēles. Finālspēles abās dienās ieplānotas orientējoši pēc 16:00, un uzreiz pēc finālspēlēm būs arī Latvijas čempionāta medaļu pasniegšana.

Jāatzīmē, kā beidzamos divus gadus Latvijas čempioni visās piecās kategorijās ir nemainīgi. Vai līdzšinējiem čempioniem izdosies nosargāt savus titulus arī šogad?
Vīriešu vienspēlēs siguldietis Kārlis Vidass uzvarēja gan 2013. gan 2014.gadā, bet kopumā par Latvijas čempionu Kārlis Vidass ir kļuvis 5 reizes, tai skaitā arī 2004., 2005. un 2008.gadā. Kopā ar Gunti Lavrinoviču no Siguldas, 2013. un 2014. gadā Kārlis Vidass izcīnīja arī zelta medaļas vīriešu dubultspēlēs, bet kopā ar siguldieti Moniku Radovsku 2013. un 2014.gadā zelts arī jauktajās dubultspēlēs. Tādējādi 2013.un 2014.gadā Kārlis Vidass izcīnīja visas trīs iespējamās zelta medaļas. Citus gadus visas trīs zelta medaļas vienā Latvijas čempionātā izcīnījuši arī Guntis Lavrinovičs, Eduards Loze, Mārtiņš Kažemaks un Kristīne Šefere.
Kristīne Šefere sieviešu vienspēlēs ir uzvarējusi pēdējos divus gadus pēc kārtas, un viņa kopš 1997.gada ir izcīnījusi 14 zelta medaļas vienspēlēs. Kristīne Šefere ir izcīnījusi arī 16 zelta medaļas sieviešu dubultspēlēs un 13 zelta medaļas jauktajās dubultspēlēs. Tādējādi ar 43 izcīnītajām medaļām Latvijas čempionātos, Kristīne Šefere ir vistitulētākā Latvijas čempionātu dalībniece.
Pasaules Badmintona federācijas reitingā visaugstāk no Latvijas šobrīd ir Monika Radovska – 210 vieta. Monika Radovska trenējas Dānijā. Kristīne Šefere – 276 vieta, Ieva Pope – 292.vieta, bet 17 gadus jaunā badmintoniste Jekaterina Romānova – 437.vieta. Visas augstākminētās spēlētājas ar daļēju Latvijas Badmintona Federācijas atbalstu piedalās World Badminton Federation rīkotajos turnīros, kur ir iespēja saņemt reitinga punktus, kas dod attiecīgu vietu. lai pretendētu uz dalību Olimpiskajās spēlēs.
Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics precizē, ka Latvijas čempionāta finālā piedalīsies tikai 16 spēcīgākie dalībnieki katrā grupā. Lai kvalificētos finālsacensībās, badmintonistiem bija jāizcīna vieta starp labākajiem piedaloties vismaz divos no četriem Latvijas čempionāta kvalifikācijas posmiem.
Visi četri kvalifikācijas posmi notika 2014.gadā, dažādās Latvijas pilsētās, tai skaitā aprīlī Baložu vidusskolas sporta kompleksā, maijā Salaspils sporta hallē, septembrī Valmierā un novembrī Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sporta namā.
Latvijas čempionāta pirmajās četrās kārtās varēja piedalīties arī ārvalstu spēlētāji, bet finālsacensības varēs piedalīties tikai Latvijas Badminona federācijā reģistrētie spēlētāji – Latvijas Republikas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji.
Mareks Gruškevics pauž pārliecību, ka Latvijas čempionāta sarīkošana Salaspils lieliskajā sporta hallē veicinās badmintona attīstību Salaspilī un Salaspils novadā. Salaspils sporta hallē aktīvi darbojas Salaspils badmintona aktivisti – badmintona attīstību Salaspilī veicina Juris Krūmiņš un Inga Bleidele, kas izveidojuši sporta klubu un iesaistījuši vietējos Salaspils iedzīvotājus, arī jaunatni. Salaspilī arī iepriekš ar badmintonu ir darbojušies treneri Pēteris Kažemaks un Daumants Kripēns. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s