Ierosina taksometrus licenzēt uz visu valsti nevis katrā pašvaldībā

Latvijas taksometru arodbiedrība ir vērsusies pie LR Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces ar ierosinājumu veikt izmaiņas Autopārvadājumu likuma daļā, kas regulē vieglo taksometru pakalpojumu sniegšanu, lai paredzētu vienotu taksometru pārvadājumu licencēšanas kārtību un licenci, kas darbotos visā Latvijas Republikas teritorijā, nevis kā tas ir šobrīd, kad licenzēšanu veic katra pašvaldība.
 

“Šobrīd, kad šis Autopārvadājumu likums jau tā tiek labots, attiecīgi ir vieglāk iespējams veikt nepieciešamās izmaiņas, kuras ir tik ļoti aktuālas taksometru kompānijām un taksometru vadītājiem,” vēstulē piebilst Latvijas taksometru arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Genādijs Aksjonovs.
“Mēs lūdzam esošo likumu mainīt tā, lai paredzētu vienotu taksometru pārvadājumu licencēšanas kārtību un licenci, kas darbotos visā Latvijas Republikas teritorijā, nevis kā tas ir šobrīd, kad licenzēšanu veic katra pašvaldība,” aicina Genādijs Aksjonovs.
Šobrīd dažas pašvaldības izstrādā savus licencēšanas noteikumus, dažas neizstrādā vispār un ir pašvaldības, kur šādu noteikumu neesot tāpēc, kas nav ekonomiski izdevīgi šeit taksometriem strādāt. Šobrīd ir radusies tāda situācija, ka dažās pašvaldībās nemaz nevar saņemt taksometru pakalpojumus, jo šīs pašvaldības teritorijā nav licencētu taksometru. Savukārt ja arī kāds taksometrs uz šo pašvaldību aizbrauc pēc klienta, tad ir spiests pārkāpt likumu un var tikt sodīts. Daudzās kontrolējošās institūcijas šādu situāciju savtīgi izmanto, ķerot taksometru vadītājus, kuri, piemēram, dodas no Rīgas izsaukumā uz Mārupi, lai no turienes nogādātu pasažieri atpakaļ uz Rīgu. 
Latvijas taksometru pārvadātāju darba devēju biedrības valdes priekšsēdētāja Iveta Silionova piebilst, ka daudzām taksometru kompānijām ir arī korporatīvie klienti, no kuriem daudzi strādā Rīgā, bet dzīvo Pierīgā. Esošā kārtība nosaka, ka lai vestu šos klientu mājup, pietiek arī Rīgas izsniegto licenci, bet lai vestu no rīta uz darbu, nepieciešama jau attiecīgas pašvaldības licence. Tādējādi Rīgas taksometru kompānijai, lai strādātu atbilstoši likumam, nepieciešams iegūt arī licences Jūrmalā, Babīte, Mārupē, Olainē, Ķekavā, Salaspilī, Stopiņos, Garkalnē, Ādažos, Carnikavā, bet varbūt arī vēl tālāk no Rīgas.
“Un ko tur slēpt – jo vairāk pašvaldības, jo vairāk birokrātijas un korupcijas risku. Katrai pašvaldībai savas prasības, un lai tas ievērotu, dažkārt mašīna pirms robežas šķērsošanas būtu teju vai jāpārkrāso un jāpārtaisa,” norāda Genādijs Aksjonovs, piebilstot, kā šādi, teju vai apzināti tiek radīta situācija, ka visi taksometru vadītāji ir konfliktā ar likumu.
Iveta Silionova atzīmē, ka taksometrus jau šobrīd īpaši pārbauda arī CSDD, tai skaitā ar daudz biežāku tehnisko apskati, ar pastiprinātām drošības prasībām, arī pārbaudot taksometra tehnisko aprīkojumu, un izsniedzot speciālās dzeltenās numuru zīmes. “Varbūt arī to arī pietiek? Kamdēļ vēl vajadzīga pašvaldības iejaukšanās? Ja nu vienīgi, ierādot vietas, kur taksometriem gaidīt klientus,” uzskata Iveta Silionova.
Gan Genādijs Aksjonovs, gan Iveta Silionova uzskata, ka visu taksometru pārvadājumu licenzēšanas kārtību var uzticēt LR Satiksmes ministrijas Autotransporta direkcijai, kura varētu apstiprina licencēšanas noteikumus, kā arī noteikt atšķirības zīmju paraugu un tās izvietojumu ārpusē uz taksometra virsbūves.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s