Tiesvedība neapturēs ieceri pārstrādāt akumulatorus Kalnciemā

Vairāku Kalnciema iedzīvotāju ierosinātā administratīvā lieta Jelgavā Administratīvajā rajona tiesā neietekmēs investoru ieceri Kalnciema rūpnieciskajā zonā izveidot nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu. Investori ir apņēmības pilni turpināt iesākto.
 
Jelgavā Administratīvas rajona tiesas tiesnese Lala Apšeniece ir pieņēmusi Kalnciema iedzīvotāju (Žannas Ņečiporukas, Ivana Ņečiporuka, Gaļinas Bušmanes, Tatjanas Daņilovas, Antoņinas Zelčas, Andreja Tračuma, Aigara Suktera, Sergeja Hramčenko, Valentīnas Amirovas) un Vides aizsardzības kluba pieteikumu, un ierosinājusi administratīvo lietu par Jelgavas novada domes 2015.gada 28.janvāra lēmuma “Par SIA “East – West Finances” paredzētās darbības – nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas izveide Kalnciemā” atcelšanu.
SIA “East – West Finances” valdes priekšsēdētājs Jurijs Harlamovs ar nožēlu konstatē, ka saskaņā ar spēkā esošajiem likumiem, apstrīdamā lēmuma darbība tiek apturēta līdz ar pieteikuma iesniegšanu tiesā. “Tas ir neizprotami, ka ikviens cilvēks ar savu vēršanos tiesā var uz nenoteiktu apturēt lēmumu, kurš domē pieņemts nobalsojot tautas ievēlēto priekšstāvju vairākumam,” uzskata Jurijs Harlamovs.
“Mums atliek cerēt, ka tiesvedība pārāk neievilksies, taču jau tagad ir skaidrs, ka nāksies papildus tērēties gan advokātiem, gan arī cietīsim no piespiedu dīkstāves,” norāda Jurijs Harlamovs. 
“Žēl, ka tos līdzekļus, kurus mēs būtu varējuši novirzīt savai peļņai, arī nodokļiem, prēmijām, kā arī Kalnciemā jau ieplānotajiem sociālajiem projektiem, tagad nāksies novirzīt tiesvedībai un dīkstāves zaudējumu segšanai,” žēlojas Jurijs Harlamovs.
“Domes saistošais lēmums jau nav atcelts, bet tikai apturēts uz administratīvas lietas izskatīšanas periodu. Tiesvedības laikā mēs turpināsim ieplānoto – sadarbosimies ar arhitektiem, izstrādāsim detalizētu būvprojektu, kurā būtu iekļautas visas prasības no Ietekmes uz vidi novērtejuma, turpināsim sadarbību ar finanšu institūcijām, piegādātājiem, tehnologiem. Mēs esam pārliecināti, ka Jelgavas novada dome pratīs nopamatot savu lēmumu, un tas netiks atcelts,” uzskata Jurijs Harlamovs.
“Protams, arī mums jau vairākkārt ir bijuši brīži, kad nolaižas rokas, jo neizprotam, kāpēc šie cilvēki Kalnciemā negrib saprast, ka no sakārtotas vides, no jaunām darba vietām, būtu labums visiem tur, ka videi daudz bīstamāka ir esošā nesakārtotība. Un neizprotami, ka ir cilvēki, kas tā vieta, lai meklētu ko jaunu radīt, tā vietā visu savu enerģiju novirza cīņai ar tiem, kas kaut ko rada,” komentē Jurijs Harlamovs.
“Labums no šādas rūpnīcas jau nebūtu tikai Kalnciemā vien. Ieguvēji būtu visā Latvijā, jo akumulatorus tad nepārkarsētu privātmājās un šķūnīšos, kā tas mēdz notikt šobrīd, kad tiešām viss kaitīgais svins un sērs nonāk pa tiešo gaisā, bet nevajadzīgās skābes pa tiešo kanalizācijā vai gruntī un ūdenī,” stāsta Jurijs Harlamovs.
“Bet viens gan – tagad citi skatās, kas te Kalnciema pagastā, Jelgavas novadā un arī Latvijā notiek, un domāju, ka daudzi investori, redzot šādu notikumu attīstību, diez vai kaut ko gribētu te uzsākt,” konstatē Jurijs Harlamovs.
“Mēs esam jau pārāk daudz darba un līdzekļus ieguldījuši, tāpēc noteikti turpināsim iesākto, un esam pārliecināti, ka jau pāris gadu laika ražotne pilnā jaudā darbosies sakoptā un sakārtotā vidē Kalnciemā,” rezumē Jurijs Harlamovs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s