Eiropas čempionāts badmintonā turpmāk reizi gadā

Eiropas badmintona federācijas padome ir pieņēmusi lēmumu sākot ar 2017.gadu Eiropas čempionātus rīkot reizi gadā, nevis reizi divos gados kā tas ir bijis līdz šim. Tāpat pieņemts lēmums, ka Eiropas čempionāts notiks par vienu dienu ilgāk, tādējādi nodrošinot iespēju izspēlēt vēl vairāk spēles.

Tuvākais Eiropas čempionāts badmintonā notiks Francijā, Vendē, jau sešu dienu garumā, no 2016.gada 26.aprīļa līdz 1.maijam. Savukārt iepriekšējais Eiropas čempionāts notika vēl piecu dienu garumā, Krievijā, Kazaņā, no 2014. gada 23. līdz 27.aprīlīm.
2014.gada Eiropas čempionātā kā vienīgā no Latvijas kvalificējās arī Monika Radovska, kura savā vienīgajā spēlē 1/32 finālā ar 0:2 (11:21 un 5:21) zaudēja turcietei Ozge Bayrak, kura vēlāk šajā čempionātā izcīnīja bronzu.
Noteikumi Eiropas badmintona čempionātā, tāpat kā Olimpiskajās spēlēs un citos lielajos badmintona turnīros, ir skarbi – netiek izspēlētas visas vietas, pat nenotiek spēle par 3.vietu, tāpēc bronzas medaļas saņem abi pusfinālu zaudētāji. Ja spēlētājs zaudē spēli, tad turnīrs viņam līdz ar to ir beidzies.
Latvijas Badmitona federācijas prezidents Mareks Gruškevics uzskata, ka arī kvalificēšanās uz kontinenta prestižāko finālturnīru ir vērtējams kā augts sasniegums. Latvija 2014.gada Eiropas čempionātā tika pārstāvēta tikai vienā no piecām kategorijām. Nebija pārstāvju vīriešu vienspēlēs, vīriešu dubultspēlēs, sieviešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs.
2014.gada Eiropas čempionātā no Lietuvas bija kvalificējušies četri badmintonisti, tai skaitā vīriešu un sieviešu vienspēlēs, gan arī vīriešu dubultspēlēs, savukārt no Igaunijas bija kvalificējušies divi badmintonisti – vīriešu un sieviešu vienspēlēs.
“Mums šīs pārmaiņas ir jo īpaši izdevīgas, jo Latvijas badmintonisti bieži ir bijuši ļoti tuvu kvalifikācijas robežai, un līdz ar Eiropas čempionātu biežumu reizi gadā un arī, iespējams, papildus spēlētāju vietām, mums būs lielākas iespējas kvalificēties Eiropas čempionātam,” uzskata Mareks Gruškevics.
“Iekļūstot Eiropas čempionātā, būtu arī lielākas iespējas mūsu sportistiem “aizķerties” badmintona elitē, lai vēlāk kvalificētos arī uz Olimpiskajām spēlēm, kas līdz šim Latvijas badmintonistiem vēl ne reizi nav izdevies,” stāsta Mareks Gruškevics.
“Lietuvā un Igaunijā badmintons ir ļoti populārs, un ļoti lielu lomu šī sporta veida popularizēšanā veic arī Lietuvas un Igaunijas badmintonisti, kas iekļuvuši pasaules elitē un kvalificējušies Pasaules un Eiropas čempionātiem, arī Olimpiskajām spēlēm. Tāpēc mēs ļoti ceram arī uz Latvijas sportistu panākumiem, lai viņi ar savu piemēru aizrautu arī bērnus un jauniešus,” mudina Mareks Gruškevics.
9.martā atjaunotajā Eiropas badmintona reitingā sieviešu vienspēlēs Kristīne Šefere ir 63.vietā, Monika Radovska 71.vietā, Ieva Pope 96.vietā. Savukārt sieviešu dubultspēlēs Latvijas sieviešu pāris Kristīne Šefere un Ieva Pope ieņem augsto 30.vietu, un ja izdosies noturēties, tad Latvijas pāris startēs arī Eiropās spēlēs Baku šovasar.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s