Piemēslotājus varētu izķert ar "Minox" slēptajām kamerām

Uzņēmums “Minox”, kura pirmsākumi meklējami pirmskara Latvijā, vēl arvien turpinot darbību Vācijā, ražo ne tikai fotoaparātus un binokļus, bet arī brīvdabas slēptās kameras, kuras varētu ļoti efektīvi izmantot Latvijas pašvaldības, lai piefiksētu teritoriju piemēslotājus.

“Drīz atkal būs kārtējā Lielā talka, atkal daudzviet leposimies ar savāktajiem atkritumu maisiem, taču jau pēc laika cilvēki atkal turpinās piemēslot sakoptās teritorijas. Nelīdzēs arī izkārtie brīdinājumu uzraksti, jo neviens taču šīs piemēslojamās teritorijas pastāvīgi neuzpasē,” novērojis “Minox” pārstāvis Baltijas valstīs, uzņēmuma “Polap” Foto nodaļas vadītājs Andris Dementjevs.

Andris Dementjevs uzskata, ka “Minox” brīvdabas slēptās kameras varētu būt ļoti piemērotas, lai fiksētu notiekošo piemēslotajās vietās gan pilsētās, gan arī mežmalās, upmalās, gan arī citās vietas, kur stihiski veidojas nelegālās izgāztuves. “Šādās vietās tad varētu novietot “Minox” brīvdabas slēptās kameras, kuras slēpti safotografētu visus, kuri šai vietai ir pietuvojušies,” precizē Andris Dementjevs.

“Minox” piedāvājumā ir gan brīvdabas slēptās kameras, kuras var tūlītēji nosūtīt fotogrāfijas uz e-pastu, gan arī kameras, kuras autonomā režīmā var darboties pusgadu.

Andris Dementjevs zina stāstīt, ka “Minox” brīvdabas slēptās kameras ir ļoti populāras putnu un dabas vērotāju vidū. Šādu mitruma izturīgu fotoaparātu piestiprina pie koka, piemēram netālu no barotavas vai putnus ligzdošanas vietas. Fotoaparātam ir kustību sensors, kas iedarbina fotoaparātu, lai nobildētu zvērus vai putnus.

“Minox” brīvdabas slēptās kameras tiek ievietotas speciālās mitrumu aizturošās kastītēs. “No attāluma nemaz nav iespējams noteikt, vai kastē ir ievietota arī kamera, un tādējādi iespējams uzstādīt arī mulāžas. Darbības princips varētu būt līdzīgs kā foto radariem, kad autobraucēji sabīstas no fiksētas kastes, kurā ne vienmēr ir arī radars,” ierosina Andris Dementjevs.

“Minox” brīvdabas slēptās kameru cenas ir ļoti pieejamas – no 229 eiro par parastu kameru, līdz 499 eiro par kameru, kas var tūlītēji nosūtīt bildes izmantojot GSM tīklu.

Andris Dementjevs piebilst, ka “Minox” joprojām ražo fotoaparātus, tai skaitā arī digitālus, kuri pēc dizaina veidoti kā klasiskie filmiņu fotoaparāti, kuri ir ļoti iecienīti stila pazinēju vidū. “Minox” turpina ražot arī leģendāros “spiegu” fotoaparātus, kuri nu kļuvuši digitāli.

Kopš 2011.gada leģendārā “Minox” distribūciju Baltijas valstīs veic SIA “Poligrāfijas apgāds”, kas plašāk pazīstams ar vairumtirdzniecības preču zīmi “Polap” un ir viens no lielākajiem poligrāfijas materiālu, papīra un foto produkcijas vairumtirgotājiem Latvijā. Kopš 1994. gada “Polap” ir arī oficiālais “Kodak” produkcijas izplatītājs, un joprojām nodrošināja Baltijas foto laboratorijas ar “Kodak” izejmateriāliem augstākās kvalitātes fotogrāfiju izgatavošanai.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s