Pieminot armēņu genocīdu "Jumava" izdos K.Bodžaljana grāmatu “Tuksneša meitenes”

Šogad atzīmējot 100 gadus seno armēņu genocīda traģēdiju, apgāds “Jumava” izdos Krisa Bodžaljana grāmatu “Tuksneša meitenes”. “Grāmata palīdzes izsekot līdzi armēņu tautas ciešanām 1915. gadā, kā tas atspoguļojas šodien, kā arī neļaus aizmirst par savu vēsturisko mantojumu. Apgāds “Jumava” ir gandarīts iepazīstināt arī Latvijas lasītājus ar šo nozīmīgo un aizkustinošo darbu,” komentē apgāda “Jumava” valdes priekšsēdētājs Juris Visockis.

Šogad 24.aprīlī aprit simts gadi kopš Osomaņu impērijas amatpersonas Konstantinopolē apcietināja dažus sabiedrībā pazīstamus armēņus. Vēlāk tika veiktas vairāk kā miljons armēņu tautības iedzīvotāju masveida slepkavības, izsūtīšanas un iedzīves izpostīšanas. Grāmata “Tuksneša meitenes” ir rakstīta armēņu genocīda piemiņai.
“Tuksneša meitenes” ir valdzinošs stāsts, kas ceļo no Aleppo Sīrijā, 1915. gadā līdz pat Bronksvillai Ņujorkā, 2012. gadā. Romānā Pirmā pasaules kara skartās Elizabetes Endikotas stāsts un mīlestība pret Armenu savijas ar mūsdienu Ņujorkā dzīvojošās Lauras Petrosjanas meklējumiem par savas armēņu dzimtas vēsturi, kas ir cieši saistīta ar 1915. gada notikumiem.
Autors ar šo mīlasstāstu, kurš balstās uz patiesiem un vēsturiskiem notikumiem, izglīto un aizskustina savus lasītājus. Ilzes Paegles-Murtčjanas tūlkojumā no angļu valodas apjomīgais darbs nezaudē savu emocionālo nozīmību un vērtīgo devumu Armēnijas genocīda vēstures atspoguļojumam.

“Genocīds ir skāris katra armēņa ģimeni, tieši tāpēc to pieminēt, par to runāt un pieprasīt taisnīgu tiesu ir kļuvis par ikviena armēņa pienākumu. K.Bodžaljans, iegūstot slavu un atpazīstamību, atklādams par savas tautas traģisko likteni visai pasaulei, to jau ir izpildījis,” norāda Latvijas kino režisors Aiks Karapetjans.

“Armēņu tautas smagā vēsture daudzējādā ziņā līdzinās arī latviešu grūtajam liktenim okupācijas laikā. Apspiesti un pazemoti mēs arī bija nolemti iznīcībai un aizmirstībai. Caur grāmatu “Tuksneša meitenes” mēs varam ne tikai just līdzi armēņu tautas ciešanām 1915. gadā, bet arī neaizmirst par savu vēsturisko mantojumu,” apgāda “Jumava” ieinteresētību komentē Juris Visockis.

Grāmata “Tuksneša meitenes” tiks izdota 22. maijā un tās atvēršanas svētki notiks 10. jūnijā Rīgas Centrālajā bibliotēkā, plkst. 16:30. Grāmatas tiek izdota sadarbībā ar Armēnijas vēstniecību un Armēnijas Kultūras ministriju.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s