"Minox" piedāvā piefiksēt Lielajā talkā sakopto teritoriju piemēslotājus

“Latvijā nebūtu tik daudz piemēslotu vietu, kuras sakopjamas Lielās talkas laikā, ja piemēslotāji baidītos no pieķeršanas un soda. Saprotams, ka katrā vietā pielikt sargu nav iespējams, arī nožogot visas teritorijas nav iespējams. Taču teritoriju piemēslotājus varētu piefiksēt brīvdabas slēptajām kamerām,” uzskata “Minox” pārstāvis Baltijas valstīs, uzņēmuma “Polap” Foto nodaļas vadītājs Andris Dementjevs.

Uzņēmums “Minox”, kura pirmsākumi meklējami pirmskara Latvijā, vēl arvien turpinot darbību Vācijā, ražo ne tikai fotoaparātus un binokļus, bet arī brīvdabas slēpās kameras, kuras varētu ļoti efektīvi izmantot Latvijas pašvaldības un piemēslojamo teritoriju īpašnieki.

Andris Dementjevs uzskata, ka “Minox” brīvdabas slēptās kameras varētu būt ļoti piemērotas, lai fiksētu notiekošo piemēslotajās vietās gan pilsētās, gan arī mežmalās, upmalās, gan arī citās vietas, kur stihiski veidojas nelegālās izgāztuves. “Šādās vietās tad varētu novietot “Minox” brīvdabas slēptās kameras, kuras slēpti safotografētu visus, kuri šai vietai ir pietuvojušies,” precizē Andris Dementjevs.

“Minox” piedāvājumā ir gan brīvdabas slēptās kameras, kuras var tūlītēji nosūtīt fotogrāfijas uz e-pastu, gan arī kameras, kuras autonomā režīmā var darboties pusgadu.


Andris Dementjevs zina stāstīt, ka “Minox” brīvdabas slēptās kameras ir ļoti populāras putnu un dabas vērotāju vidū. Šādu mitruma izturīgu fotoaparātu piestiprina pie koka, piemēram netālu no barotavas vai putnus ligzdošanas vietas. Fotoaparātam ir kustību sensors, kas iedarbina fotoaparātu, lai nobildētu zvērus vai putnus.

“Minox” brīvdabas slēptās kameras tiek ievietotas speciālās mitrumu aizturošās kastītēs. “No attāluma nemaz nav iespējams noteikt, vai kastē ir ievietota arī kamera, un tādējādi iespējams uzstādīt arī mulāžas. Darbības princips varētu būt līdzīgs kā foto radariem, kad autobraucēji sabīstas no fiksētas kastes, kurā ne vienmēr ir arī radars,” ierosina Andris Dementjevs.

“Minox” brīvdabas slēptās kameru cenas ir ļoti pieejamas – no 229 eiro par parastu kameru, līdz 499 eiro par kameru, kas var tūlītēji nosūtīt bildes izmantojot GSM tīklu.

“Prieks par daudzajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri tik čakli strādāja Lielās talkas laikā! Bet kā novērst, lai jau pēc neilga laika daudzviet atkal neparādās tādi paši kāda izsviesti atkritumu maisi, vecie podi, riepas, mēbeles un ledusskapji? Diemžēl, nelīdzēs izkārtie brīdinājumu uzraksti un sociālās kampaņas. Šādus piemēslotājus var atturēt tikai pieķeršana, sods un publisks nopēlums,” novērojis Andris Dementjevs, norādot, ka “Minox” brīvdabas slēptās kameras varētu būt ļoti iedarbīgas cīņā ar piemēslotājiem.

Andris Dementjevs piebilst, ka “Minox” joprojām ražo fotoaparātus, tai skaitā arī digitālus, kuri pēc dizaina veidoti kā klasiskie filmiņu fotoaparāti, kuri ir ļoti iecienīti stila pazinēju vidū. “Minox” turpina ražot arī leģendāros “spiegu” fotoaparātus, kuri nu kļuvuši digitāli.

Kopš 2011.gada leģendārā “Minox” distribūciju Baltijas valstīs veic SIA “Poligrāfijas apgāds”, kas plašāk pazīstams ar vairumtirdzniecības preču zīmi “Polap” un ir viens no lielākajiem poligrāfijas materiālu, papīra un foto produkcijas vairumtirgotājiem Latvijā. Kopš 1994. gada “Polap” ir arī oficiālais “Kodak” produkcijas izplatītājs, un joprojām nodrošināja Baltijas foto laboratorijas ar “Kodak” izejmateriāliem augstākās kvalitātes fotogrāfiju izgatavošanai.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s