5.maijā sākas badmintonistu cīņa par kvalificēšanos uz Olimpiskajām spēlēm

5.maijā sākas Pasaules Badmintona federācijas 12 mēnešu ilgais kvalifikācijas periods uz 2016.gada Olimpiskajām spēlēm Rio. Arī vairāki Latvijas badmintonisti plāno aktīvi piedalīties Pasaules Badmintona federācijas reitinga turnīros, lai pirmo reizi kāds Latvijas sportists kvalificētos uz Olimpiskajām spēlēm šajā sporta veidā.

Olimpiskajās spēlēs piedalīsies 38 vīrieši un 38 sievietes vienspēļu turnīros, kā arī 16 pāri vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Olimpiskajām spēlēm sportisti kvalificēsies saskaņā ar Pasaules Badmintona federācijas reitingu 2016.gada 5.maijā. Ņemot vērā, ka Pasaules Badmintona federācijas reitingā tiek uzskaitīti tikai rezultāti no pēdējiem 12 mēnešiem, tādējādi var uzskatīt, ka 2015.gada 5.maijā ir sācies kvalifikācijas periods. Pasaules badmintona federācijas reitingā tiek ņemti vērā 10 labākie rezultāti pēdējo 12 mēnešu laikā, un tas nozīmē, ka lai iegūtu pienācīgu punktu skaitu, spēlētājam ir jāpiedalās vismaz 10 reitinga turnīros.

Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics uzver, ka arī Latvijas badmintonistiem ir iespējas kvalificēties uz 2016.gada Olimpiskajām spēlēm Rio. “Lai iegūtu reitinga punktus, svarīgi, lai mūsu sportisti varētu nokļūt reitinga turnīros, kas bieži notiek ļoti tālās valstīs, tāpēc šeit atbildība gulstas ne tikai uz sportistiem un treneriem, bet arī klubiem, federāciju, sponsoriem un atbalstītājiem,” norāda Mareks Gruškevics.

No Latvijas sportistiem šobrīd visaugstāk Pasaules Badmintona federācijas reitingā ir Kristīne Šefere. “Neskatoties uz savu 33 gadu vecumu, Kristīne Šefere šobrīd ir ļoti labā formā gan fiziski, gan psiholoģiski. Un jāņem vērā arī tas, ka šībrīža augstā vieta reitingā dod iespēju sākt reitinga turnīrus salīdzinoši augstā izsējumā, apejot kvalifikācijas kārtas,” skaidro Latvijas badmintona treneris Arnis Šefers.

Arnis Šefers norāda, ka lētāk būtu piedalīties turnīros tepat Eiropā. “Eiropu var izbraukāt pat ar savu auto, bet konkurence Eiropā ir tik liela, ka ar Eiropas punktiem vien būs par maz. Jāņem vērā, ka Eiropā pastāvīgi dzīvo vai arī ir naturalizēti daudzi spēcīgie Āzijas spēlētāji. Tāpēc ir jābrauc uz tālākiem turnīriem, kur var iegūt augstākas vietas un attiecīgi arī vairāk reitinga punktus,” norāda Arnis Šefers.

“Esmu rūpīgi analizējis kvalifikācijas posmu uz Olimpiskajām spēlēm Londonā. Kristīnes Šeferes līmenī spēlējošās badmintonistes kvalificējās, jo mērķtiecīgi braukāja uz tālajiem turnīriem. Arī šobrīd līdzīgi rīkojas Turcijas, Itālijas, Čehijas, Ungārijas un citu valstu badmintonisti,” stāsta Arnis Šefers.

“Šādu taktiku izvēlējāmies, lai nodrošinātu Kristīnes Šeferes un Ievas Popes kvalificēšanos uz I Eiropas spēlēm Baku. Mūsu sportistes izcīnīja “dārgos” reitinga punktus gan Peru, gan Jamaikā,” atgādina Arnis Šefers.

Mareks Gruškevics informē, ka arī Rīgā no 28.līdz 31.maijam notiks Pasaules Badmintona federācijas reitinga turnīrs – “Yonex Rīga International 2015”, tādējādi Latvijas sportistiem būs iespēja par Olimpiskās kvalifikācijas punktiem cīnīties tepat Latvijā.

“Jāatzīst, ka Lietuvā un Igaunijā badmintons ir daudz populārāks. Lietuvā ir 3 reizes vairāk, bet Igaunijā teju vai 10 reizes vairāk spēlētāju. Un ļoti lielu lomu šī sporta veida popularizēšanā veic arī Lietuvas un Igaunijas badmintonisti, kas iekļuvuši pasaules elitē un kvalificējušies Pasaules un Eiropas čempionātiem, arī Olimpiskajām spēlēm. Tāpēc mēs ļoti ceram arī uz Latvijas sportistu panākumiem, lai viņi ar savu piemēru aizrautu arī bērnus un jauniešus,” mudina Mareks Gruškevics.

Mareks Gruškevics precizē, ka Latvijā 2015.gada martā bija 523 oficiāli reģistrētie badmintona spēlētāji, tai skaitā 274 jaunieši un 249 spēlētāji, kas vecāki par 18 gadiem. Šobrīd badmintona klubi darbojas 13 pilsētās, tai skaitā Rīgā, Siguldā, Valmierā, Cēsīs, Valkā, Jēkabpilī, Salaspilī, Ventspilī, Liepājā, Talsos, Baložos, Vangažos un Jelgavā. Latvijā ir vairāk nekā 25 badmintonam piemērotas sporta zāles un vairāk nekā 20 klubi, kuros notiek badmintona treniņnodarbības.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s