"Yonex Rīga International" kvalifikācijas turnīrs neveiksmīgs Latvijas badmintonistiem

Neviens Latvijas spēlētājs, kuram nācās piedalīties kvalifikācijas turnīrā, nespēja kvalificēties “Yonex Rīga International” pamatturnīram. Jācer, ka Rīgā notiekošais Pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrs būs veiksmīgāks tiem Latvijas spēlētājiem, kuri jau iepriekš bija kvalificējušies pamatturnīram saskaņā ar vietu Pasaules badmintona federācijas reitingā.

Piektdien, 29.maijā savas pirmās spēlēs sieviešu vienspēļu turnīrā izspēlēs četras Latvijas labākās badmintonistes, un  šīs spēles no 13:00 līdz 15:00 tiešraidē  translēs SportaCentrs TV. 12:55 savu spēli sāks Monika Radovska, 13:30 dažādos laukumos vienlaicīgi spēlēs Kristīne Šefere un Jekaterina Romanova, 14:05 Ieva Pope.

Iespējams, ka SportaCentrs TV paspēs parādīt arī Latvijas vīriešu dubultspēlēs, jo 14:40 vienlaicīgi dažādos laukumos savās pirmajās dubultspēlēs dosies Didzis Gureckis & Pauls Gureckis, un Kristaps Jānis Gulbis & Teodors Kerimovs.

Piektdien, 29.maijā 10:00 savu pirmo spēli “Yonex Rīga International” pamatturnīrā spēlēs Latvijas jauktais pāris Teodors Kerimovs & Jekaterina Romanova, 15:15 vīriešu pāris Edijs Līviņš & Toms Preinbergs. 15:50 startēs Latvijas sieviešu pāris Olga Mihailova & Diāna Stognija. 19:20 vienlacigi dažādos laukumus spēlēs Liāna Lencevica & Jekaterina Romanova un Ieva Pope un Kristīne Šefere.

Vīriešu vienspēļu turnīrā Latvijas spēlētāji nepiedalīsies. Jau pēc pirmās kvalifikācijas turnīra izslēgšanas spēlēs turnīru beidza Toms Preinbergs, Andis Bērziņš, Uģis Briedis, Kristaps Jānis Gulbis, Edijs Līviņš, Pauls Gureckis, Didzis Gureckis, Kārlis Stafeckis un Reinis Krauklis. Divas spēlēs nospēlēja Niks Podosinoviks un Kristaps Kalniņš. Vistuvāk kvalifikācijai tika siguldietis Teodors Kerimovs, kurš izšķirošajā trešajā spēlē zaudēja Ollem Ingemarssonam no Zviedrijas.

“Yonex Rīga International 2015” vienspēļu pamatturnīrā var piedalīties tikai 32 dalībnieki, un pamatturnīram automātiski kvalificējās tikai 24 spēcīgākie sportiski saskaņā ar Pasaules badmintona federācijas reitingu, bet pārējiem 28.maijā bija jāpiedalās kvalifikācijas turnīrā, lai cīnītos par atlikušajām 8 vietām pamatturnīrā.

“Yonex Rīga International 2015” ir lielākais badmintona notikums Latvijā, bet šogad par šo turnīru ir papildus interese, jo sportistiem vajadzīgi reitinga punkti lai kvalificētos uz 2016.gada Olimpiskajām spēlēm. Rīgā ieradušies badmintonisti no 26 valstīm, tai skaitā ne tikai Eiropas valstīm, bet arī ASV, Indijas un pat Jaunzēlandes.

Šogad “Yonex Rīga International 2015” badmintona turnīrs notiks Nacionālo Bruņoto spēku sporta zālē Krustbaznīcas ielā 9. 2014.gadā, kad “Yonex Rīga International” turnīrs notika pirmo reizi, tas norisinājās Rīgas Sporta manēžā, taču šogad šīs telpas nebija pieejamas dēļ “Titanic” ceļojošās izstādes.

“Yonex Rīga International 2015” turnīrs sākās ceturtdien, 28.maijā ar kvalifikācijas sacensībām. Piektdien, 29.maijā no 10 līdz 20 notiks pamatturnīra sacensības. Sestdien, 30.maijā no 10 līdz 15 notiks ceturdaļfināli, bet no 17 līdz 20 pusfināli. Svētdien, 31.maijā no 10 līdz 15 notiks fināli visās piecās disciplīnās, tai skaitā vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs.

“Yonex Rīga International 2015” organizē Badmintona skola-klubs “LIPS” un “Yonex” distributors Latvijā un Lietuvā SIA “Sets”. Turnīru finansiāli atbalsta arī Rīgas Dome un Latvijas Sporta federāciju padome.

Skatīt rezultātus online:
http://bwf.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=9E4C0ACB-AE0E-4EED-8F8C-8CFAF74A2B64

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s