Latvijas badmintonisti Rīgā netiek tālāk par 1/8 fināliem


Pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrā “Yonex Rīga International 2015” neviens Latvijas spēlētājs nav ticis tālāk par 1/8 finālu. Tāpēc atlikušajās divās dienās neviens Latvijas badmintonists vairs nespēlēs Rīgā notiekošajā turnīrā. Sestdien, 30.maijā notiks “Yonex Rīga International 2015” 1/4 un 1/2 fināli, bet svētdien notiks fināli vīriešu un sieviešu vienspēles, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs.

Piektdien, 29.maijā savas spēles sieviešu vienspēļu turnīrā izspēlēja četras Latvijas labākās badmintonistes, kuras jau iepriekš bija kvalificējušās pamatturnīram saskaņā ar vietu Pasaules badmintona federācijas reitingā. Kristīne Šefere 1/16 fināla 2 setos uzvarēja  Sale Liis Teesalu no Igaunijas, bet tās pašas dienas vakarā 1/8 finālā 3 setos zaudēja Getter Saar no Igaunijas. Monika Radovska uzvarēja 1/16 fināla spēlē pret Helenu Cable no Anglijas, taču vēlāk vakarā 1/8 finālā zaudēja divos setos pret Annu Rankinu no Jaunzēlandes. Jekaterinai Romanovai pirmā spēle pret igaunieti Kristin Kuuba bija arī pēdējā, tāpat kā Ievai Popei, kura otrā seta vidū izstājas dēļ potītes traumas, tāpēc 1/8 tika Gayle Mahulette no Nīderlandes.

Tālāk par 1/16 finālu netika arī visi trīs no Latvijas pieteiktie vīriešu dubultspēļu pāri: Didzis Gureckis & Pauls Gureckis, Kristaps Jānis Gulbis & Teodors Kerimovs, Edijs Līviņš & Toms Preinbergs. Visas trīs spēles tika zaudētas divos setos.

Kā vienīgais no Latvijas jaukto dubultspēļu pamatturnīrā  spēlēja Siguldas pāris Teodors Kerimovs & Jekaterina Romanova, taču arī viņiem pirmā un vienīgā spēle bija 1/16 fināls, kas tika zaudēta divos setos.

Tālāk par 1/16 finālu netika arī Latvijas sieviešu dubultspēļu pāri. Divos setos savu vienīgo spēli zaudēja gan Olga Mihailova & Diāna Stognija, gan Ieva Pope un Kristīne Šefere. Triju setu līdzīgā spēlē zaudēja arī Liāna Lencevica & Jekaterina Romanova. Trīs setos, spēlējot pāri ar igaunieti Lauru Vanu, zaudēja arī Monika Radovska.

Visiem no Latvijas pieteiktajiem vīriešu vienspēļu spēlētājiem nācās vispirms piedalīties kvalifikācijas turnīrā ceturtdien, 28.maijā. Jau pēc pirmās kvalifikācijas turnīra izslēgšanas spēlēs turnīru beidza Toms Preinbergs, Andis Bērziņš, Uģis Briedis, Kristaps Jānis Gulbis, Edijs Līviņš, Pauls Gureckis, Didzis Gureckis, Kārlis Stafeckis un Reinis Krauklis. Divas spēles nospēlēja Niks Podosinoviks un Kristaps Kalniņš. Vistuvāk kvalifikācijai tika Teodors Kerimovs, kurš izšķirošajā trešajā spēlē zaudēja Ollem Ingemarssonam no Zviedrijas.

“Yonex Rīga International 2015” ir lielākais badmintona notikums Latvijā, bet šogad par šo turnīru ir papildus interese, jo sportistiem vajadzīgi reitinga punkti lai kvalificētos uz 2016.gada Olimpiskajām spēlēm. Rīgā ieradušies badmintonisti no 26 valstīm, tai skaitā ne tikai Eiropas valstīm, bet arī ASV, Indijas un pat Jaunzēlandes.

Šogad “Yonex Rīga International 2015” badmintona turnīrs notiek Nacionālo Bruņoto spēku sporta zālē Krustbaznīcas ielā 9. 2014.gadā, kad “Yonex Rīga International” turnīrs notika pirmo reizi, tas norisinājās Rīgas Sporta manēžā, taču šogad šīs telpas nebija pieejamas dēļ “Titanic” ceļojošās izstādes.

“Yonex Rīga International 2015” turnīrā sestdien, 30.maijā no 10 līdz 15 notiks ceturtdaļfināli, bet no 17 līdz 20 pusfināli. Svētdien, 31.maijā no 10 līdz 15 notiks fināli visās piecās disciplīnās, tai skaitā vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs.

Svētdien, 31.maijā, no 10:00 līdz 11:55 divas no piecām finālspēlēm tiešraidē pārraidīs arī SportaCentrs.com TV kanāls.

Visas turnīra spēlēs tribīnēs bezmaksas var vērot ikviens interesents. Fināla spēļu starplaikā ieplānoti arī skatītājiem domāti sportiski pasākumi, piemēram, “Yonex” ar vērtīgas dāvanas apbalvos skatītājus, kuri pratīs ieservēt badmintona bumbiņu pretējā laukuma stūrī novietotā alus kausā.

“Yonex Rīga International 2015” organizē Badmintona skola-klubs “LIPS” un “Yonex” distributors Latvijā un Lietuvā SIA “Sets”. Turnīru finansiāli atbalsta arī Rīgas Dome un Latvijas Sporta federāciju padome.

Skatīt visus “Yonex Rīga International 2015” rezultātus:
Skatīt Kaspara Bleiksa bilžu Flickr galeriju: https://flic.kr/s/aHskcc9ft1

Skatīt Paula Gurecka bilžu galeriju Failiem.lv:
http://failiem.lv/u/adjbkfi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s